1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İzmir Pasaport Limanı Dalgakıran Projesi...

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde syucel tarafından 17 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel

Pasaport Dalgakıranı üst kullanım hakkı için bugün yapılan ihaleyi 2 milyon 695 bin TL karşılığında İzmir Ticaret Odası kazandı. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 1876'da yapılan ve bugüne kadar karanlıkta ıssız kalan Dalgakıran'ı İzmir'in en güzel cazibe merkezlerinden birisi haline getireceklerini belirterek, "Kaderine terk edilmiş dalgakıranı bir pırlanta kolye gibi İzmir'e kazandıracağız" dedi.

AKVARYUM'DA YAPILACAK

Denizaltı yaşamını bir deniz şehri olan İzmir'de,körfezde yine denizin altında bir akvaryumda sergilemek. Bu akvaryum 32 metreye 32 metre ebatlarında bir akvaryumdur. Kara ile bağlantısı tünel içinden yapılacaktır. Ziyaretçiler ışık oyunları bilgi panoları interaktif alanları ile geziye başlayacaklardır. İçerisinde kafe ve oturma grupları bulunacaklardır. Akvaryumda, ziyaretçilerin görmediği arka tarafta, yaşam destek üniteleri, bakım,tesisat ve personel bölümleri bulunacaktır.

İZMİR'E BİR PIRLANTA KOLYE

Dalgakıran için hazırladıkları proje ile bu alan üzerinde marina, yat ve tekne fuar alanı, gösteri havuzları, yerli - yabancı konukların ağırlanabileceği Türk Kahvehanesi, gösteri havuzu, cafe ve restoranlar ile akvaryumun bulunacağını belirten Demirtaş, aynı zamanda su ve ışık oyunları da yapılacağını söyledi.

[video=youtube;pLE2spz-M6o]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pLE2spz-M6o[/video]

2. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Cevap: İzmir Pasaport Limanı Dalgakıran Projesi...

Fikir güzel ancak ben müzik'e bayıldım.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Güzel memleket hocam. Projeler yakışır İzmir'e. Her sene vizyon toplantılarımızı orada yaparız ve ayrı bir hava ile döneriz. Dalga kıran projesi o bölümdeki sucul hayatı nasıl etkiler acaba diye soracağım ama yapılacağı yerdeki denizi görünce hangi sucul yaşam dedim hemen ardından.

4. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel

Evet maalesef, sudaki yaşam pek iç açıcı değil. Genel olarak bir çalışma var, fakat yetersiz kalıyor.
    Umarım çocuklarımıza faydası olur. :)

Sayfayı Paylaş