1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İzmir_Bornova'dan herkese Selamlar..

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde RuFKaD tarafından 13 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. RuFKaD

RuFKaD

Yer:
    BORNOVA_İZMİR
    İsim:
    HARUN KIR
    Abilerim kardeşlerim herkese selam olsun. bende yeni bir akvarist olarak aranıza katıldım. 65*34*45 bombeli bi akvaryumum var. kum ve bitane kaya var. cansız yapay bitki kullandım süs olsun renk olsun diye. balıklarım arkadaşım verdi. 10 tane sarı prenses yavrusu :) çok ufaklar, biraz büyüsünler cinsiyetleri belirsin ona göre bi akvaryum daha kurup, ayırcam. forumdan çok bilgi edindim daha 1-2gün olmasına rağmen. herkese paylaşımlarıyla yardımcı olduğu için teşekkür ederim. önerisi olan varsa bekliyorum..

2. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Harun Bey, aramıza hoş geldiniz. Akvaryumunuzun önden çekilmiş bir fotoğrafıyla, içindeki malzemeler, kullandığınız yemler, ilaçlar, katkı malzemeleri, filtre, ısıtıcı, ışık, kullandığınız kum, yaptığınız su değişimleri hakkında bilgi verirseniz, bizlerde size yardımcı olmaya çalışırız. Size ilk önerim; Akvaryumunuzdaki yapay bitkileri çıkarmanız olacaktır. Esen kalın.

3. RuFKaD

RuFKaD

Yer:
    BORNOVA_İZMİR
    İsim:
    HARUN KIR
    Hoşbulduk öncelikle. Ben çok yeni akvaristim. Akvaryumumu internet ortamından edindiğim bilgiler ışında hazırladım. Suyumu önceden dinlendirdim. kumu ve diğer materyalleri tuzlu suda beklettikten sonra iyice duruladım. daha sonra akvaryum içine yerleştirdim. suyu tankıma doldurduktan sonra su düzenleyicisi ilaç ilave ettim. bu şekilde filtreyi ve hava motorunu çalıştırarak 24saat bekledim. balıklarım sarıprenses yavrusu. bi arkadaşımdan hediye olarak geldi. onlarıda önce suya alışması için tank içinde poşette 30dakika beklettim. daha sonra akvaryum içindeki sudan ilave ettim1/5 oranında ve 15dakika daha bekledim. daha sonra balıkları poşet içinden alıp akvaryuma bıraktım. şuan akvaryumda 4.günleri, herhangibi bir sıkıntı yok. yem olarak malawi cıchlıd büyütme yemi kullanıyorum, açık yem değil. ARTEMİA düşündüm, burda forum üzerindede araştırdım. ARTEMİA seti alıcam ve canlı yemde vermeyi düşünüyorum. Benim amacım hobi.. seyir zevki.. Sigara içiyordum hergün sigaraya 7-8 lira para verip kendimi zehirlemek yerine, balık besleyerek kendime bi meşgale olsun şöyle karşısına oturduğumda seyrettiğimde bana huzur versin istiyorum. şuan herşey yolunda, akvaryum sıcaklığı termometrede 26o. ara ara kontrol ediyorum değişiklik oluyormu diye. bunun yanında günde 4defa yemliyorum çok az az. fotoğraf çektim ve yorumlarınızı bekliyorum. herkese selamlar.

Ekli Dosyalar:

MOVACIKLI bunu beğendi.
  4. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Öncelikle sigarayı bıraktığın için seni tebrik ederim. Sarı prenseslerin doğal yaşam alanları Malawi gölünün kayalık kıyılarıdır. Yani yaşam bölgesi kayalık alanlardır. Akvaryumlarımızda da kayalık alanlar oluşturmalısınız. Isı 25-26 derece normal. Artemia'yı tavsiye ederim, büyük balıklara verilen yemleri ve dip yemini ezerek çekinmeden verebilirsiniz. Beslenmelerinde kesinlikle haşlanmış sebzeyi eksik etmeyin. Akvaryuma bitki olarak dev kripto, Anubias ve dev saz koyabilirsiniz. Bitkilerin köklerini kalın çakıl ve ufak kayalar ile desteklemeniz lazım.Arkaya bir fon kağıdı koyarak malzemelerin görünmesini önlersiniz. Isıtıcıyı bitki veya kayaların arkasına saklayabilirseniz daha hoş olur. Filtrenizi tamamen suyun içine sokunuz, suyun çıkış yönünü ön cama vererek debiyi azaltınız, Balıklarınız devamlı akıntı ile mücadele etmekten yorgun düşebilirler.Şimdilik kolay gelsin.

RuFKaD bunu beğendi.
  5. RuFKaD

RuFKaD

Yer:
    BORNOVA_İZMİR
    İsim:
    HARUN KIR
    Tavsiyelerinizi dikkate alıyorum, gerekli düzenlemeleri yapıcam. teşekkürler.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş