1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İzmirli arkdaşlarım, dikkatli olun ve önleminizi alın!

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 6 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    İzmir'de büyük bir deprem bekleniyormuş.

İzmir’de tedirginliğe neden olan depremlerle ilgili konuşan TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Baş Danışmanı, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Övgün Ercan, büyük bir deprem beklediklerini söyledi.

Haberin ayrıntılarını okuyun: Prof. Ahmet Ercan: İzmir'de 7.2 bekliyoruz - Hürriyet Gündem

DEPREM ÇANTASINI ÖNEMSEYİN, HAYAT KURTARIR: DEPREM ÇANTASI (ÖLÜM KALIM MESELESİDİR, OKUYUP ÖNLEM ALINIZ)

volkantr34 bunu beğendi.
  2. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: İzmirli arkdaşlarım, dikkatli olun ve önleminizi alın!

Abi vallahi dünyada tek bir ülke var ki alanında uzman olan birçok bilim adamına sahip olsun ve bu bilim adamları çok yakında şurada deprem olacak deme cesaretine sahip olsun. Var ya başka bir ülkede olsa, hiçbir bilimsel bulguya dayandırmadan, tamamen sezisel öngörülerle açıklama yapma cesaretine sahip olacak kişinin o isminin başındaki " TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Baş Danışmanı, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. " ibaresini ani ve seri silerler :D

3. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Satılmamış konut vardır. Ondan Özgün bağırıyordur amcam.
    Deprem kuşağında yaşıyoruz tabiki deprem oluçak ama arasıra çıkıp neden bunu dillendiriyorlar?

4. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Japonya bilemedikten sonra kimse bilemez herhalde ki zorla 1 saat önceden biliyorlardı diye haberler çıkardık adamlar yalanlasa da. Amacım kendimizi küçümsemek değilde,bazı gerçeklerde var ortada. Micheal jackson'ın ölümü sırasında ilginç bir olay vardı mesela; tesadüfen kanalları tararken ilk olarak bbc de gördüm haberi; helikopterlerle evinin üzerinde geziyorlar, canlı bağlantıdalar öldü mü yaşıyor mu öğrenmeye çalışıyorlar. Sonra CNN'e denk geldim, ekranı dörde bölmüşler bir tarafta eviyle canlı bağlantıda, diğer tarafta kardeşiyle canlı bağlantıda; kardeşi ölüp ölmediğini bilmiyor vs.. Sonra internette bizim en tanınmış gazetelerden birini açtım, büyük harflerle manşeti vermişler ''Micheal Jackson öldü''. İletişimimiz çok garip gerçekten. Bu haberde her şey olabilir; bizim belediyeler konutlara dönüşüme gidiyor sizinki ne alemde mesajı olabilir, yeni konutlar ellerinde kalmıştır, jeoloji odasının canı sıkılmıştır ya da gerçekten deprem olabilir. Acı olan bu ihtimallerin eşit olması.

5. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Çaresiz kaldığımız konuların başında yer almaya başladı bu deprem felaketleri.

Yapıların yıkılıp insanların altında kalmasını engellemek bir yana yıkım sonrasında sağ kalanları türlü eziyetlerin bekliyor olması daha da ürkütücü.

99 depreminden sonra istanbulda güçlendirme yaparken kolonların altından temel çıkmaması, kolonun altından kolon çıkmaması gibi türlü rezilliklere bizzat şahit oldum.

Yapı stoğumuzun çok kötü olduğunu 7 - 8 şiddetindeki depremlere % 50 kadarının dayanamayacağını söyleyebilirim. Ne hikmetse her depremden sonra istanbulun ormanlarının talan edilmesi de dikkat çeken konulardan biri. Kısacası hiçbir delikanlı ranta direnemiyor. Rant ile yapılan doğal afet ile silinip gidiyor...

6. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN

Dün haberleri seyrederken dikkatimi çekti. Adama soruyorlar " Bundan sonra ne olacak?", adamın cevabı çok bilimsel; "... daha büyük ölçekte olabilir... aynı ölçektede olabilir...olmayadabilir..." başka ihtimal var mı?

Sayfayı Paylaş