1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ışıklandırma

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde kingsnake tarafından 30 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    Selamlar, akvaryumuma suyun içine takılabilen floresanlardan aldım. Yarısı yeşil, yarısı mavi yanıyor. Ama hiç hoşuma gitmedi. Normal beyaz floresan taksam balıklara zararı olurmu?

Birde hava filtresinden dolayı, suyun içinde aşırı derecede hava kabarcıkları var. Akvaryumcu zamanla azalır dedi, ama bana pek mantıklı gelmedi. Akvaryumda cichlid var pek, şikayetçi değil gibiler ama bilemiyorum.

M.D. 2

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    ışıklandırma

Sinan bey mümkünse tankınız'ın resmini ekleyebilirmisiniz.

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    ışıklandırma

Sinan bey, aldığınız dalgıç floresan sanırım.

Floresanınız, göz zevkinizi bırakın balıklarınızıda strese sokacaktır.

Beyaz floresanın yerine Grolüx kullanırsanız, hem sizin hemde balıklarınızın hoşuna gidecektir.

Filtrenizin dışına gelen bir hortumu olması lazım. Hortumun ucundaki vanadan ayar yapamıyorsanız, ucuna bir hava musluğu takıp, istediğiniz kadar oksijeni kısıp açabilirsiniz.

Saygılar...............

4. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    ışıklandırma

Havayı kısmak için arasına pamuk falan soktum ama etkisi olmadı dediğiniz musluğu yarın denerim

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    ışıklandırma

Akvaryumunuzdan genel bir kare yayınlarsanız daha sonuca odaklı fikirler alabilirsiniz. Yarısı yeşil yarısı mavi dalgıç florasanı kesinlikle çıkarın derim. Beyaz florasan yerine akvaryumcunuzdan gün ışığı florasan temin edin imkanınız varsa. Dalgıç florasanı ara sıra balıklara sosyal faliyet olması adına akvaryumu diskoya çevirip balıkları eğelendirmek için kullanabilirsiniz. saat:gif ( Şaka )

Sayfayı Paylaş