1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Şakir ve Zeyneb...

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde aslan_kral tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. aslan_kral

aslan_kral

Yer:
    KAYSERİ
    İsim:
    kubilay güneri
    Biliyorsunuz mahrumiyet bölgesi olan Kayseri'de yaşıyorum ve buraya değişik hayvanların gelmesi imkansız. Allahtan hatırımı sayan arkadaşlarım var da bir iquana bir de papağana sahip oldum.
    Sahip oldum olmasına da zaten evde balık üretmeme bile dırdırlanan hanım bunları görünce çıldırdı. Sanırım en kısa zamanda ya ben evden kovulacağım ya da bu hayvanlar gidecek [​IMG]
    Sanırım baskılara boyun eğip en kısa zamanda son aldığım hayvanları arkadaşımın dükkanına bırakmak zorunda kalacağım. Allahtan akvaryumların getirisi iyi de onları evde tutabileceğim. Bekar arkadaşlara tavsiyem evlenmek için hiç acele etmesinler...
    İşte karşınızda Şakir. Şakir ilk izlenim olarak oldukça sıcakkanlı bir hayvan. Hatta biraz sulu da diyebilirim. İletişimimiz gayet mükemmel gelişti.

Tam bir oyuncu kuş yanında saatler dakikalar nasıl geçiyor anlamıyor insan...

Veee sırada Zeyneb... Zeyneb biraz soğuk İngilizlere benziyor. En ufak bir iletişimimiz oluşmadı. Sanırım insanları pek sevmiyor. Zaten elime almaya da tırsıyorum tam cesaretimi topluyorum ya ısırırsa, ya elimden kaçarsa kafayı bozarım diye geliyor yakalayamam da ben bunu geri. İnşallah önümüzdeki yıllarda elime alırım gibime geliyor . İşte karşınızda Zeyneb...

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel canlılar iyi günlerde besleyin...:)

3. aslan_kral

aslan_kral

Yer:
    KAYSERİ
    İsim:
    kubilay güneri
    Teşekkürler daha iyileri sizlerin olsun...

Alparslan bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Jako bende almıştım ve ben de adını Şakir koymuştum. Yavru sanırım baya iyi, ilgilenilirse süper papağan olur. En güzel konuşan türdür diyebilirim.

5. aslan_kral

aslan_kral

Yer:
    KAYSERİ
    İsim:
    kubilay güneri
    Evet henüz yavru ama hanım istemiyor çok bağırıyormuş :D

Alparslan bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sakın zıt gitmeyin elinize almayın,özgürlüğünü vermeyin,iyice alışsın yavaş yavaş elden çekirdek vb verin,kırmızı kuyruklu jako papağanı en çok konuşan papağandır,5 yaşında ki çocuğun aklına sahipmiş.Bir ara bende almıştım elime almamla iş bitti bir daha da unutmadı geriye verdim,link de ki konuyu oku orada anlatmıştım...:(

Gri Papağan (Jako) | Akvaryum Portalı

7. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    15 sene jako besledim. Eğer ilgilenilirse üzerine kuş tanımam. İnsan gibi dediğine bile karşı cevap verebilen bi hayvan türü.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş