1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Şeffaf Başlı Balık

Başlığı 'İlginç Videolarımız' kategorisinde Ontheway tarafından 16 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Çok ilginç, daha önce verildi mi bilmiyorum. Yeşil yarıküreler gözleri, göz gibi görünen yerler de burnu olarak tarif edilmiş farklı bir kaynakta.

Karakus, harfuzmani, Burcu ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Çok ilginc bir tür, tabiki varsa bu tür. Vücudu seffaf balıklar gördum hatta tatlı su akvaryumumda bir tane var su anda ama sadece vücud şeffaf. Bu tür paylasıma ilk defa denk geliyorum.,

Ontheway bunu beğendi.
  3. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    İlk 1939 da rastlanılmış ama yakın zamanlarda robot kamera ile derinlerde videosunu çekebilmişler.

veysel bunu beğendi.
  4. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    NG Wild de bir belgeselde denk gelmiştim, çok enteresan bir canlı, derinlerde yaşıyor olması dışında fazla bir bilgi yok. Balinalar gibi etraflarına sinyal yaydıkları tahmin ediliyor ve bireylerin sürü halinde değil tek yaşadıkları tahmin edildiği için avcı balık olmaları ihtimali üzerinde duruyorlardı aklımda yanlış kalmadıysa.

Erdal ve Ontheway bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Merak ettim şimdi okudum, denizin derinliklerinde olan canlılar gerçekten birer yaşayan fosil. Bu lakabı hak ediyorlar.

6. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çok çirkin:confused:

Ontheway bunu beğendi.
  7. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Evet evet bu u daha önce de görmüştüm. Öndeki göz gibi görünen organları burun, üstteki beyin gibi görünenler de gözleriymiş...

▪Note5 ve Tapatalk▪

Erdal ve Ontheway bunu beğendi.
  8. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Canlıların hepsi ayrı birer mucize, fosil olsun olmasın, bakınız yellow tang üretimi. Kök söktürüyor insanlara.

Her canlı, bu dünya ekosisteminde hayatta kalmanın farklı bir yolunu içeren devasa bir bilgi deposudur.

Biyolojik çeşitliliği korumak da, aslında bu bilgi birikimini korumaktır. Günü geldiğinde lazım olacaktır. Ama bu dünyada, ama başka bir gezegende..

nhtkmn ve veysel bunu beğendi.
  9. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Biraz önce nat geo da bir belgesel izledim mürenlerin boğazında ikinci bir çene varmış kadın sosis veriyordu mürene parmakta sosise benziyor tabi parmak gitti ikinci çene yüzünden hayatta kalmak için donan kurbağa mı dersin böcek mi dersin abi nasıl bir hayatta kalma evrimleşmesidir çok ilginç :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ontheway bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş