1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Şehr-i Stanbul'dan Selamlar

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde MtzCoskun tarafından 8 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. MtzCoskun

MtzCoskun

Yer:
    istanbul-beylikduzu
    İsim:
    Muhammed COŞKUN
    Saygıdeğer Portal Üyeleri;
    İstanbul'dan selamlarımı sunuyorum. Doğma büyüme Fatih'liyim. Yaşım 29,evli ve bir kız babasıyım. Ellerinizden öper 20 aylık küçük hanım:) Fuarcılık sektöründeyim uzun zamandır. Reklamını yapmak istemiyorum bir çoğunuzun bildiğini düşündüğüm büyük bir fuar firmasında çalışıyorum. Aslen Düzce/Akçakoca'lıyım.
    Hayvanlara merakım bir çoğumuzun olduğu gibi küçük yaşta bir fanus içinde japon balığı beslemek ile başladı. Büyüdükçe ve zamanla bu merak hobiye hevese aşka ve sevdaya dönüştü. Henüz 15 yaşındayken bir yurtdışı seyahatinde kuş pazarında gezerken kanaryaların muhteşem senfonisi beni büyülemişti. O gün karar verdim ve hemen bir çift satın aldım. Tabi anne korkusu ile size hediye aldım bahanesi :) O çift ile başladı asıl hikayem. Zamanla kuş sayısı arttı yavrular geldi. Hediye edilen kuşlar dostlara verilenler derken böylece devam etti. Tabi arada uzun süreli misafir olan birçok evcilimiz oldu.Kedi,tavşan,muhabbet kuşu,papağan...Uzun bir zaman sonra kanarya konusunda işi biraz daha profesyonel yapma isteği ile öğrendiklerimle üretime başladım.Evdeki kuş sayısı 3 haneli rakamlara ulaşınca evdekilerin baskısı ve benim de yorulma sebebimle üretimi sonlandırdım.Kuşların bir kısmı satıldı bir kısmı dağıtıldı eşe dosta hediye edildi.. Bir gün webde sörf yaparken rastladığım bitkili akvaryuma vuruldum. Ve tekrar heyecan başladı.. Araştırmaya başladım ve sonunda bitkili bir akvaryum kurdum. Uzun bir süre akvaryum ile uğraştım.Bitki budamaktan yorulmuştum ve evliydim artık.Hanım da isyan etmeye başlamıştı. ''Benden çok otlarla ilgileniyorsun ''diye...Ve bende bitkili akvaryuma son verip her zaman hoşuma giden Yunus Chiclid beslemeye başladım. Halen Yunuslarıma gözüm gibi bakmaktayım. Bir akşam akvaryumu izlerken hanım ''Ben bunları değil aslında Nemoları seviyorum alda ondan koy akvaryuma'' deyince bende araştırmaya başladım. Nasıl olur neler yapılabilir diye. Deniz akvaryumları ile ilgili hiç birşey bilmiyorum ve uzun süredir Portalı okuyorum. Arkadaşlıklar ve muhabbetler çok hoşuma gitti. Bir çok konuyu keyifle okudum üye olmadan. Ve artık üye olmam gerek diye düşündüm. Kusura bakmayın çok uzun yazdım lafı uzattım kusur ettiysem affola.
    Selam ve dua ile...

Pennywise ve veysel bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hoşgeldiniz. Şimdiden geçmiş olsun diyorum ;)

MtzCoskun bunu beğendi.
  3. MtzCoskun

MtzCoskun

Yer:
    istanbul-beylikduzu
    İsim:
    Muhammed COŞKUN
    Teşekkür ederim :) Hoş buldum. Galiba geçmiş oldu artık :)

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Hoşgeldiniz...

5. MtzCoskun

MtzCoskun

Yer:
    istanbul-beylikduzu
    İsim:
    Muhammed COŞKUN
    Teşekkürler :)

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hoşgeldiniz.

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz...

8. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Hoş geldiniz, keyifli paylaşımlar dilerim.

9. MtzCoskun

MtzCoskun

Yer:
    istanbul-beylikduzu
    İsim:
    Muhammed COŞKUN
    Teşekkür ederim inşallah öyle olur:)

10. SEFERR

SEFERR

İsim:
    Sefer benli
    Hoşgeldiniz

MtzCoskun bunu beğendi.
  11. şeref24

şeref24

İsim:
    şeref BAYAZIT
    Hoş geldiniz

MtzCoskun bunu beğendi.
  12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Aramıza hoş geldiniz :)

MtzCoskun bunu beğendi.
  13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Çoğu hikâyeler 2 palyaço 1 Anemon ile başladı. Ama bu hobinin en büyük kahramanı nemolar aslında en alelade figuranlari oldular çoğu tanklarda.
    İlk başta spsye bu ne be diye burun kiviran ben şimdi kaç cm uzadı acaba diye neredeyse cetvelle ölçüm yapacağım.

Zor ama keyifli bir hobi. Ama sizin eski tecrubelerinizi görünce bu iş olur diyorum

14. MtzCoskun

MtzCoskun

Yer:
    istanbul-beylikduzu
    İsim:
    Muhammed COŞKUN
    Hoş geldin diyen herkese en kalbi duygularla şükranlarımı sunuyorum :) Buradaki güzel arkadaşlık ortamını gördükçe gerçekten hoşbuldum diyorum :))

veysel, YMR_AY ve şeref24 bunu beğendi.
  15. MtzCoskun

MtzCoskun

Yer:
    istanbul-beylikduzu
    İsim:
    Muhammed COŞKUN
    Levent Bey güzel temenniniz için gerçekten çok teşekkür ederim:) Aslında zoru seven biri değilim çok fazla :)) Bu yüzden de altından kalkamayacağım konusunda şüphelerim olan bir işe hiç bulaşmam :) Yaparım inşallah sizlerin de destekleriyle. Okuduğum kadarıyla nano tankların idamesi daha zor olduğunu gördüm. Değerlerin değişken(Hızlı) olması sebebiyle. Ama ben de hep küçükten başlayarak üstesinden geldikçe büyüttüm. Birçok yerde artık büyütmek zorunda kaldım:)

Birlikte hoş vakitler geçireceğimizi düşünüyorum. Saygılarımla :)

Sayfayı Paylaş