1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Şelale Filtre Kulanıyorum, Hava Motoruna Gerek Var mı ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde moquzhan tarafından 12 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA
    Selamun Aleyküm,

Beyler ben atman hf-600 (650L/H) şelale filtre kullanıyorum Hava Motoruna İhtiyaç Var mıdır? Ve Su Seviyesi ne kdar olmalı ki Bu sorun teşkil etmesin?

35L Lepistes Akvaryumu kullanıyorum

Birde Şelale Filtremin Haznesinde Bulaşık Süngeri, Karbon sünger ( iç filtrelerdeki sünger), 2 kat elyaf ve Şelale filtrelerin içinde bulunan tırtıklı kartuş'u kullanıyorum. (aşağıdaki Kartuş)

Mekanik,Biyolojik Ve kimyasal filtrasyon için yeterli midir? Değil ise neler eklemeliyim ?

Soldaki Kartuş

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Cevap: Şelale Filtre Kulanıyorum, Hava Motoruna Gerek Var mı ?

Merhaba Oğuzhan Bey,35 lt lik akvaryumunuzda şelale filtreniz yeterli olacaktır ama yine de balıklarınızı gözlemleyin su üstüne çıkıp hava alma ihtiyacı gösteriyorlarsa hava taşı gerekir....Akvaryumda 2 tür filtrasyon olur...Mekanik ve Biyolojik....Kimyasal filtrasyon diye birşey yoktur....Mekanik filtrasyon için filtrenizde bulunan materyaller,biyolojik filtrasyon içinde kumunuzda ve kayalarınızda yerleşen bakteriler iş göreceklerdir....Saygılarımla

3. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA

Teşekkürler ama suyun ph değerini, ağır metalleri süzmesini, suyu sertleşip yumuşatması olayını kimyasal fitrasyon olarak okumuştum.

bioball ve seramik almayı düşünüyorum akvaryum küçük olduğundan baktarilerii onların üzerinde yaşatabilir miyim? kaya vs yerine?

4. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Biyoball filtrasyona herhangi bir katkı yapmaz.Biyoball içinden süzülen su havalanır.Yani biyoball suya oksijen kazandırır.

5. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA

İçerisndeki delikli alanlar bildiğim kadarıyla bakteri kültürlerinin kolonileşmesini sağlıyor o yüzden adı biyoball (biyolojik top)

6. Mert Çimagil

Mert Çimagil

İsim:
    Mert Çimagil

Bence şelale filtrenin suyu bıraktıgı yeri su seviyesinin 5 cm yukarısına koyun bmyle su akarken aradaki mesafeden dolayı taze su dölülüyomuş gibi olur yani ...

7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Dediğin doğrudur ama bioball ların esas görevi üzerinden geçen suyu kırıp oksijence zenginleştirmeleridir....Herşeyi yeniden keşfetme....Dediğim gibi balıklarını gözlemle....eğer su üstüne çıkıp hava alma ihtiyacı gösteriyorlarsa bir hava motoru eklemelisin...Kolay gelsin

Sayfayı Paylaş