1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Şelale filtre ses problemi

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 1 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Arkadaşlar benim şelale filtrem gene ses yapmaya başladı. Önceki konumda Temel abinin dedilerini uyguladım fakat hala ses var, çok rahatsızlık verecek şekilde. Şimdi filtre kapalı, eğer çözüm yolu bulamazsam eski filtremin kafa motorundan bir tane dış filtre yapmayı düşünüyorum. Ben maddiyat yapıp Tetratec Ex 600 alana kadar onunla idare ederim (gene gübre yattı yahu :D). Sizden bu sorunun çözümünü istiyorum,saygılar.

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Cevap: Şelale filtre ses problemi

Miknatisli millini değiştirip denedin mi böyle bir şansın varmı?

3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Yedek parça bulursam denerim... :) İnternette var ama kargo ve havale parası üründen daha pahalı. :D

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Toprak ses pervanedenmi geliyor ?

5. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Aslında şöyle bir durum var, normal olarak boru takılı olmadığında filtre kendi içinde devir daim yapıyor az bir ses ile. Ama boruyu taktığımda felaket ses oluyor.

Arkadaşlar teorim, şu milin iki ucundaki plastik parçalar aşınmış ve o pervane sağ sol yapıyor ve yanlara çarpıyor. Bir miktar aliminyum folyo sarıp tekrar denemeyi düşünüyorum.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bence ayarını yapamadın. Üzerinde bir vana olmalı kelebek tarzı onu aç sağa sola biraz ve şelale filtre içine biraz su ekle üstten çalışır. Hadi bakalım.

7. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Sorun şu mıknatıslı parçadaymış Temel abi. Önceki iç filtremin o parçasını şelale filtrenin kendi mili ile taktım, ses %50den fazla kesildi. Şimdi tek probem yeni bir (bu filtreye uygun) pervane bulmak.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

O bahsettiğin plastik parçalardan şüphelenmiştim bende. Aşınmışsa milde boşluk yapar ve pervane sağa sola çarpar. o plastikleri eski bir motorun felan varsa ondan söküp değiştirme imkanın varmı Toprak ?

9. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Olcay abi problem o lastiklerde değil, onlarda oynama yok. Problem şu mıknatıslı pervanede. O pervane değişince hem debi arttı (felaket oldu, süper çekim kuvveti var) hem de ses bayağı azaldı. Atmanın bir tane pervanesinden alacağım.Problem kesilmezse kaldırıp atarım artık. :D

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sorun anlaşıldı ozaman.Pervaneyi değiştir ve sonu yaz bakalım durum ne olacak.

Sayfayı Paylaş