1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Şelale Filtre + takviye

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde attar tarafından 27 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. attar

attar

İsim:
    Halil ATTAR
    Kendi şelale filtreme bugün extra sünger koydum birde dandik bir elyaf vardı içinde kömür vardı onuda söktüm kömür dibe çöktü süngerleri de üstüne yığdım sizce faydası olur mu ?
    olursa ne kadar olur suda ki bulanıklık geçmiyor bir türlü bugün 1 de midye ekledim :(

akvaryum bitkili 4 dişi 4 erkek lep 10 neon tetra 2 ay moli 2 labio 2 karides var en kısa zamanda da vatoz gelecek :)

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: Şelale Filtre + takviye

Filtrenin içindeki kömürler iş görmez. Şelale filtrenin su akış önüne bayan çorabının içine iyi marka karbon kömür koyarak kullan Halil. Öncelik ilede %30 kadar damacana su ile değişim yap.

Bu arada akvaryumun kaç litre, filtren yeterli gelmiyor olabilir mi?

3. attar

attar

İsim:
    Halil ATTAR

Aslında ilk aldığım da geliyor du, ta toprağı kaldırıyordu nerdeyse, şimdi git gide düştü made in PRC nin olumsuzlukları. :(

Bugün süngeri elyaf ile değiştireceğim, birde damacana söyleyimde bari %50 su değiştireyim...

4. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Akvaryum litresini ve Filtrenin debisini gene yazmamışsınız. Made in PRC olsa da çok düşmemesi lazım. Bakımını yapıyormusunuz? Şelale Filtrelerin motor bölümü, emiş ve filtre haznesine inen bölüm komple çıkarılabiliyor sanıyorum. Bence oraları bir kontrol edin belki yaprak falan tıkamıştır.
    Aşağıdaki konuda emiş borusunun nasıl çıkarıldığı yazıyor http://www.akvaryumportali.com/kendin-yap-filtre-diy-yapimlari/selale-filtreye-modifiye-890.html

5. attar

attar

İsim:
    Halil ATTAR

SOBO WP 606H yazıyor kutusunda Max: 500l/H 50/60 Hz ve 10w yazıyor kutu bilgisi bunlar evet söktüm komple temizledim biraz artış gerçekleşti

Sayfayı Paylaş