1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Şelale filtre

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde METİN SUVAR tarafından 29 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Selam arkadaşlar, 180 lt.bitkili akvaryumumda bitki kökleri hava almasın diye hava taşını çıkarmak için bu gün bir arkadaştan aleas xp08 marka şelale filtre temin ettim,sizce 180 lt.için yeterli olur mu? Birde fiber kapaklı akvaryumda bu filtreyi nasıl kullanabilirim?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Şelale filtre

Metin filtre kaç wat ? Debisi nedir üzerinde yazıyormu ?

METİN SUVAR bunu beğendi.
  3. black25

black25

İsim:
    Alper Cholakoglu

Merhaba Metin abi şelale filitrelerin çok türleri var.Bende bir tane var küçücük ama çok kuvvetli benimki 4.5 wat yakıyor:)

4. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Olcay abi, alper kardeş yorumlarınız için teşekkürler.Akvaryumum fiber kapaklı olduğu için bu filtreyi ancak kapağı keserek kullanabilirdim ama kıyamadım kapağa filtreden vazgeçtim.İç filtreyi damlama sistemi gibi fıskiye aparatıyla kullanmayı düşünüyorum şimdi.

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Bitkili akvaryuma neden okijen veriyorsun Metin veya vermek istiyorsun?

6. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Murat abi, hava taşı bitki köklerine zarar veriyor diye hava taşını çıkarmak istedim, elektrik kesildiği zaman balıklar su yüzeyine çıkıyorlar,bende herhalde bitkilerin sağladığı oksijen yeterli olmuyor birde hava taşınıda çıkarırsam tam sorun olur diye şelale filtre kullanmayı düşünüyordum ki akvaryumun kapaklı olması sebebi ile maalesef plan yattı.

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Bitkilerin az balıkların çok olması, oksijenin yetersizliği yaratabilir. Ama sağlıklı bir bitki akvaryumunda O2'ye gerek olmayacaktır.

Sayfayı Paylaş