1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Şile (Karadeniz)

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Alparslan tarafından 21 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    :horon:
    Merhabalar... Yarın babamla Şileye gidiyoruz. Bir haftadır süren rüzgar yarın dinecekmiş inşallah. Oradan alacaklarımız,kafadan 6 damacana deniz suyu,deniz iğnesi ve karides. Başka şeyleride araştıracağız tabi. Yarın akşam paylaşırız selamlar. Çok heyecanlıyım. . :temel:

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: Şile (Karadeniz)

Hava çok sıcak nakliye esnasında dikkatli ol, hayvanları haşlamayalım :)

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Özdemir abi mesafe çok değil 50 km falan tabi genede dikkat ederim.Mesele akvaryuma uygun canlılar bulmak,benim bildiklerimi yukarıya yazdım birde dil balığı gibi bir balık görmüştüm bir kaç sene önce kumun içine yatarak duran ufak bir canlı idi. Acaba buda akvaryuma uygun mudur? Başka canlılarda varmıdır? Bilen arkadaşların yardımını beklerim. :temel:

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Deniz domatesi, hermit yengeçleri ve çeşitli saylangozlar getirebilirsin. Özellikle Marmaranın ve -Şile'de de büyük olasılıkla- küçük hermit yengeçleri bulacaksın benim akvaryumumda 14-15 tane var barışçı ve iyi birer yosun yiyicisiler.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Özdemir abi çok sağol.Söylediklerinden toplayacağız.Eteresan birşeyler bulursak sanada gönderirim.:temel:

6. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Yengeçlerden ben de isterim Alparslan:)

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Oktoka:gif

8. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Goby ve blenny tarzı balıklar da bulabilirsen olur. Kuru yemi kolay kabul eden ve barışçıl olduklarını duydum, kaldı ki senin ayrıca balık akvaryumunda var.

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Burak abi geçen sene daldığımızda kaya balıklarını görmüştük ama o zaman deniz akvaryumum olmadığından çeşitleri incelemedik. Yarın inşallah inceleyeceğim. Bunları yakalaması zor galiba. Onun için Dıy yapımı büyük bir kepçe yaptık maliyeti de baya ucuz oldu. Hurdacıdan 1 TL alüminyum boru,sap'ı badana fırçası sapı,bedava evde vardı,Praktikerden yeşil bahçe filesi 4 TL toplamda 5 Tl çokta sağlam ve güzel oldu. Fotoyu gönderiyorum. :temel: [​IMG][​IMG]:ay:

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Helel size Alparslan. Kendimi görüyorum sende.portal6.gif

11. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

:F alemsin Alparslan.Bide koca kepçe yapmışsınız.Helal yaa.Ben 10 gündür yazlıktayım inan 3 kez denize girebildim.Hva çok sıcak ama su dolaptan çıkmış gibi.Benimki birazda şımarıklık sanırım.Deniz 5 mt uzaklıkta olunca ha bugün ha yarın diye sallayıp duruyorum.Ama yeğenler deli gibi yengeç avında.Çok bol deniz yıldızı çıkartıyorlar bana gösteriyorlar,geri attırıyorum.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Evet kepçe büyük ama deniz dahada büyük.Anca yakalaya bilirmiyim bu kepçeyle bilemiyorum.İlk denemem olacak.Yarın Survivor'u anlatırım.Selamlar:temel:

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Merhabalar...Şile gezisinde hem iyi hemde kötü haberim var.İlk önce hangisini söyliyim:temel:

14. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Kötüyü alalım
    İnşallah kepçe yırtılmamıştır, o kadar emek verdiniz :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Bülent abi kepçenin durumu gayetiyi.Kötü Haber:5 tane Deniz iğnesi balıkları ve ayrı cins 2 tane kaya balıklarını koyduğum kova,saatlerce kayalıklara değmekten delinmiş ve eve geldiğimde arabanın arkasını açtığımda hiç su kalmamıştı.Canlıların hepsi ölmüş çok çok üzüldüm.portal3.gifRenkleride okadar farklıydıki,deniz iğneleri kavun içi halkalı,bazılarıda komple yemyeşil renklerdeydiler.Kaya balıklarıda çok şişman ve toparlaktı onlarda çok güzeldi.Haftaya şileye gideceğiz ve aynılarından inşallah bulacağız.

16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Bülent abi.İyi Haber:20 civarı mavi bacaklı karides,2 tanesi mat beyaz karides.2 ufak 1 büyük kaya balığı (Gobi) türü.2 ayrı tür 1 ayrı tür yengeç,akvaryuma koymadım,zarar verebilir diye.:temel:[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

17. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

çok güzel canlılar sağlıkla besle.

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Alparslan bana da karideslerden getirirsen sevinirim. Mavi bacaklı ve beyaz gibi olanlardan birer çift iyi olur.

Üzüldüm balıklara ne diyim, sağlık olsun diyelim.

19. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

oh oh maaşallah av bereketli geçmiş :)
    Ölenlere üzüldük ama yapacak bişey yok alparslan, vadeleri yetmiş anlaşılan.
    O karidesleri nerde yakaladın koordinatları at bakayım, 2 tane de biz alalım :heyo:
    Yarın gidip çıkaralım üstad, kepçemiz yok ama telis neyin buluruz biyerlerden :)

20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Sağol halil abi.:temel:

Sayfayı Paylaş