1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

şaka gibi! sarı prensesim'in ilk yavruları ağzında! Acil bilgi lütfen :)

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde hasanaytekin tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Sanki üremek için büyük tanka geçmeyi bekliyormuş gibi gecenin bu saatinde birde baktım ki ağzı şiş. Normalde ortaya pek çıkmadığı için görmemişim. Yeni balıklar aldıktan sonra diğer yetişkinlerde ortalarda dolanmaya başlamış ve saklanmayı bırakmışlardı.

Ne yapacağımı şaşırdım! Ağzına dikkatle bakınca 1 yavrunun gözlerini gördüm. Yumurtadan çıkmış. Şimdi ne yapayım? Küçük tanka geçireyim mi? Ne zaman yumurtaları ağzına aldı bilemiyorum. Küçük tanka alırsam kusturmama gerek var mı?

Çok acil bilgi verir misiniz?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun bakalım maşAllah. :nazar: Ne zaman ağzına aldığını bilmiyorsun ama yavruların gözlerini gördüğüne göre baya olmuş sanırım. Akvaryum suyundan su alarak küçük akvaryuma anneyi ayırabilirsin. Pipo filtre bağlarsan iyi olur. Kusturmana gerek yok madem küçük akvaryum var bırak orada anne kendi bıraksın.

3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Isıtıcı ayarını nasıl yapmam gerek? Pipo filtre yok. Yarın alayım o zaman. Lav kayalarıyla bir mekan hazırlayacağım yarın sabah. İnanılmaz bir duygu :) Sanki kendi çocuğum oluyormuş gibi. Çok heyecanlıyım :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Isı 27-28 normal bu dönemde. Pipo filtre de alırsan güzel olur. Lav kayası çok değil bir parça anne stres yapmasın diye koyabilirsin. Yemleme yapma anneye yesin diye çok ince ufalanmış yem dene yiyorsa verirsin. Küçük akvaryuma yavrular çıkana kadar fazla değil % 10 su değişimi yapabilirsin. Yavrular sağlıklı çıkıp beslemeye başlayınca su değişimlerini günlük % 30 yapabilirsin.

5. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Çok teşekkür ederim. Yarın hemen ayırıyorum anneyi. Fakat fileyle yakalarken yavruları bırakabilir mi? Böyle bir risk var mı? Taktiği nedir ayırırken?

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Temel abi gerekenleri yazmış, ek olarak su değişimlerinde çok dikkatli olmanızı söyleyebilirim. Dinlenmiş su olmalı ve ekleyeceğiniz su, ısısına da dikkat etmelisiniz, akvaryumun ısısına yakın olursa, risksiz olacaktır. Sağlıklı yavruları görürüz inşallah. :nazar: :ay:

7. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Anneyi küçük tanka ayırdım. Pipo filtre ve hava pompası, yani sıra 50w ısıtıcı aldım. ısı 27 - 27,5 derece civarı. 2 adet ufak lav kayası koydum. Bekliyorum :)

8. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Arkadaşlar, anne sarı prenses yavruları küçük tankta ağzından bıraktıktan sonra hemen anneyi ayırayım mı? Yavruları yer mi? Bilgi verir misiniz? Taktiği nedir?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yavruları yemez anneyi hemen almana gerek yok. Orada biraz güç kazanmasını sağlayabilirsin. Yanlız su değerlerine dikkat su değişimlerini aksatma o akvaryumda. 4-5 gün sonra ayırabilirsin anneyi.

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Anne balık yavruların yanında bir kaç gün kalmasında sorun olmaz bu şekilde dişi biraz daha toparlanmış olur.

11. bursamurat

bursamurat

İsim:
    murat karaman
    Hayırlı olsun yavruların anneden çıkınca koy resmini görelim bakalım kerataları :D

12. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Tebrik ederim gerçekten çok sevindim sizin adınıza :) Darısı benim başıma inşallah :) Balıkları 3 kat büyük bir tanka aktaracağım, umarım büyümeleri hızlanır ve torunlarımı verirler bana :)
    Resimlerinizi bekliyorum.

13. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Yavulardan bir görüntü. 7 tane aldım. İlk yavruları :)

14. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Darısı inşallah başıma.İlkinde başarılı olamadık ama ilerleyen dönemlerde bizde böyle mutlu anları tadabiliriz.Maaşallah yavrularınıza:nazar:

Sayfayı Paylaş