1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

şelale filtre ?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde kingsnake tarafından 27 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    1 metrelik akvaryumda bir iç filtre bir de şelale filtreler yeterli midir ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    şelale filtre ?

Şelale filtre bence çok iyi secim. İç filtre olmasa dahi rahatlıkla yürütebilir tabi büyük tercih edilirse. İç filtre filtrasyon anlamında olmasa da su sirkilasyonunda yardımcı olacaktır.

Farklı bir öneri olarak şelale filtre içindeki kendi kartujunu çıkararak içine artı filtre malzemeleri eklenebilir. burda:gif

3. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    şelale filtre ?

Artı malzemeler nelerdir peki almaya gitmişken onlarıda alayım esasen iç filtre almak istiyorum ama çok pahalı 50 tl ye yerlileri var ama ne kadar performans alırım bilemiyorum.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    şelale filtre ?

Artı malzemeler elyaf, sünger, seramik boncuk olabilir. Kendi kartuju çok yer tutuyor ve aslında filtrasyonu da bu sıraladığım malzemelerinki kadar etkin olmuyor. Gitmişken almanızı öneririm.

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    şelale filtre ?

Bende Temel abinin dediği gibi yapıyorum elyaf koydum içine seramikte koydum akvaryum pırıl pırıl. :) Tavsiye ederim. ;)

Sayfayı Paylaş