1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

0 dan başlıyorum

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde OnurO tarafından 28 Aralık 2018 başlatılmıştır.

1. OnurO

OnurO

İsim:
    Onur
    Merhaba, oku oku oku bir yerden başlayamadım 2 yıldır. Surekli erteledim daha iyisi ya da hangisi sorusu için hep yanıt aradım ama bir türlü başlamadan sonuca varamayacağım.
    Bir canlı doğuran mı bitki mi olsun yoksa denizmi derken bir daha değiştirmeyeceğim deniz akvaryumu olsun kararını verdim. Ufak ufak başlayayım sonra büyütürümün yanlış olacağından bir daha büyütmeyeceğim bir akvaryum yaptırma kararıda aldım evde yerinide belirledim. 60 x 50 x 50 düsündüğüm en ideal ölçüler yerime göre dedikten sonra sorularıma geçiyorum.

Sistemi bir kere yaptıracağım bana en sorunsuz sistem özelliklerini söyleyebilirmisiniz ve Istanbul Anadolu yakasında oturuyorum. Arastirmalarim sonucu bir maltepede bir de uskudar da deniz akvaryumu imalati yapan internette bilindik iki yer var. Onerebileceginiz baska bir yer var ise ozelden de yazabilirsiniz.

Bu sisteme uygun diger alacaklarimi da belirtebilirseniz memnun olurum. Forumlarda okuduklarim 60 50 50 akvaryumlarin kurulumlari eski o yuzden yeni cihazlar cikmistir diye dusundugum icin en guncel listeyi rica ediyorum.

Bu soru gelmeden yazayim. Ne cok balik ne cok mercan dusunuyorum. Sade ama şık uzun ömürlü bir akvaryum düşüncem var. Dedigim gibi sürekli birseyler ilave etmek istemedigim için ilkinden almışken iyileri ile başlayayım istedim yardimlarinizi bekliyorum.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Başlamaya karar vermen bile hayırlı olsun hak ediyor... ben de yeni başlamış biri olarak tebrik ediyorum.. bahsettigin boyutlarda tavsiyeleri üstat lara bırakıyorum..

3. Çağatay

Çağatay

Yer:
    Ardahan
    İsim:
    Çağatay Altın
    Merhaba ben de başlamadan önce her şeyi düşüneyim yapayım bir defa olsun düşüncesinde olanlardandım. Ama illa ki sorunlarla karşılaşılıyor o zaman da fotoğraf ve değerleri belirterek forumda cevabını kolaylıkla bulabilirsiniz. Bana göre iki unsur çok önemli protein toplayıcı ve armatür. Bu ikisi ne kadar kaliteli olursa(kalite= pahalı algısı yanlış) ilerde uğraşacağınız sıkıntılar o kadar az olacaktır hem de ilerde değiştirme ihtiyacı doğmayacaktır diğer malzemeler daha cüzi fiyata değiştirilebilirler.

4. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Katılıyorum sana.. bende giesemann teszla vardı onu sattım geçici olarak power led kullanıyorum 3 gündür hemen camlarda yosunlasmalar arttı.. 60 cm de bildiğim kadarıyla t5 mümkün.. eğer hibrit bir armatur alırsan tadından yenmez ama giesemann gibi kendini kanıtlamış markalar da ne yazık ki pahalı baya.. ps konusunda curve 5 tavsiye edilmişti o boyutlar için ama yine daha iyi bilen arkadaşlar daha doğru yönlendirmeler yapacaktır

5. OnurO

OnurO

İsim:
    Onur
    İşte problem bende ben daha sump cam mı olsun akrilik mi olsun. Alt cama mı arka cama mı delik açsınlar gibi daha milyon tane soru içinde kayboluyorum. Problem her yerde farklı yazılar olması ve hangisinin daha doğru olduğunu bilmediğim için bilgi kirliliğindemiyim yoksa doğru yoldamıyım karar veremiyorum. Şimdi hangi akvaryumcuya gidersem kimse yoğurdum ekşi demeyecektir. Forumdan araştırdığımda 2014 2015 yılında akvaryum ustasından bahsediliyor ama web sayfası yok ve tarih eski. Elde bir sistem olsa üzerine ne alacağını tartışabiliyorsun elde sistem olmayınca o mu olsun bu mu olsun bi şu sayfayı da okuyayım gibi süreç uzuyor. Bütçemi de ayarladım iyi bir sistem hazırlayabilecek bütçem de mevcut. Sadece marşa basmak kaldı. Yardım bekliyorum umarım gelir :)

6. Çağatay

Çağatay

Yer:
    Ardahan
    İsim:
    Çağatay Altın
    Tamamdır mesaj alındı. En kötü karar kararsızlıktan iyidir diyip bence araştırdığınız kişileri arayın fiyat alın gidip görün bu soruların hepsi her hobiciye göre değişir. Mesela bana sorarsanız akrilik olmasın çabuk çiziliyor illa ki içeride psdir, temizlemedir, kafa motorudur derken el kol girip çıkıyor sağa sola değiyor malzemeler. Diğer konuda kule sistemi değil de arkadan taşırma hem ses açısından hemde göz zevki için daha iyi geldi fakat bunlar herkes için değişecektir yerinde sizin görerek karar vermeniz daha uygun olacaktır.

7. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Güzel ölçüler önemli olan sürdürülebilirlik. Elektrik foturalarından dolayı size armatür önerim ledden yana, psde seçenek çok benim genel gözlemim psnin en iyisi olan marka 2 yıl içinde motor arızası yapıyor, en ucuzu olan marka hep yetersiz ve sesli çalışıyor diye şikayet oluyor. Paranızı dikkatli harcayın artık pahalı bir hobi

8. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Onur selam buradan yazmak reklam sayilabileceginden iki tavsiyemi om olarak yolladim sana... hatta senden önce çağatay yollamışım.. buradan yazsam da o kadar kişiye ulaşacaktı zaten :)

Sayfayı Paylaş