1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

1,5 aylık lepistes yavrularında cinsiyet ayrımı?!

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde barisy tarafından 1 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    1,5 aylık lepistes yavrularımın bazılarının kuyruğu karardı ama aynı büyüklükteki bazı balıkların kuyruğu bembeyaz.Kuyruğu bembeyaz kalanlar dişi,kararanlar ise erkek olabilir mi?

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Merhaba,

Eğer bir kaç resim eklerseniz size yardımcı olabiliriz.

Ayrıca 2 konu açmışsınız bir tanesi silinerek kalan konunuz Tür ve Cinsiyet belirleme portalı bölümüne taşınmıştır.

3. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Pek net değil

4. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    ışıkları kapatıp akvaryumun ışıklarını açıp flaşsız cekme imkanınız varsa öyle daha rahat anlarız.

5. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    yavrular çok hızlı olduğundan daha net çekemiyorum

--- Ekleme; ---

Resme gerek yok bence böyle bir şey mümkün müdür abi?!

6. Lepistes02

Lepistes02

İsim:
    Kemal
    Evet kardeş Siyah Kuyruklu Olan Erkek . Beyaz Olan Dişi ! Olur. Benım de birkaç sorum olacak konu açarak ???

7. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Bence tam tersi büyük balıklara bakarsam dişilerde kuyruk-gövde arasında siyahlık var evet tam tersi renklenmeye başladılar.

8. FearOfTheDark

FearOfTheDark

İsim:
    Ercan SARGIL
    Merhaba arkadaşlar geçen zamanlar içersinde lepistes balıklarına dair bir makalle okumuştum. Lepistes balıklarının yavrularında cinsiyetin ne olacağını sizlerin karar verebileceğini biliyormuydunuz..! Nasıl derseniz sadece ısıtıcınızın derecesi ile oynayarak bunu yapabiliyorsunuz... Ben ilk okuduğumda saçma imkansız böyle bişi demiştim. Ama kendim bunu denedim ve gördüm...

9. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    İyide nasıl oluyo o? Yani ısıtıcı yüksek olunca mı dişi oluyor düşük olunca mı?

10. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    kuyruktaki kafif kararmadanda anlayamazsın benim bi dişi lepistesim vardı kuyruğı siyah ve hafif benekliydi ama erkeğin kuyrukları kadar şekillli değildi.biraz daha gelişsinler kuyruk yapısından ve kuyruktaki rengin sıklığından belli olur

11. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Galiba teorim doğru şuan 3 aylık oldular. Kararma olanları yavruluğa aldım ve eklemek istiyorum bu pek de az bir kararma değil. Kuyruk kısmından gövdeye kadar fena halde karardı.

Sayfayı Paylaş