1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

1,5 Metrelik Malawi Akvaryumum (Videolu)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde atlantisprensi tarafından 15 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Boyut (cm):150-65-50
    Kapasite (litre):485
    Canlılar:Malawi cichlid (azureus, avratus, iceman, elengatus ornatus, beyaz prenses, mavi prenses, sarı prenses, gresheki, lombardoi, protomelas)

Malzemeler: Eheim 2228 dış filtre, 1750 l/s iç filtre, hava motoru

Akvaryum Bakımı: 3 haftada bir su değişimi ve dış filtre temizliği, haftada bir iç filtre temizliği

Kullanılan Yemler: sera protein ve bitkisel yem ile kendi yaptığım ev yemi (karides, yürek, somon, kırmızı salçalık biber, havuç, bezelye, soya unu, supradyn, sarımsak)

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: sera su hazırlayıcısı ve bakteri kültürü.

[size=10pt]Dostlar akvaryumum hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum. Ancak öncelikle maşaallah demeniz şart :)[/size]

Malawi (cichlid) akvaryumum

2. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Malawi konusunda çok acemiyim ama kocaman bir naz: maşallah naz:
    Çok güzel görünüyor....

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    naz: Maşallah Volkan kardeş, balıklar cıvıl cıvıl. Ellerine sağlık ortaya çıkardığın akvaryum için. Balıkların sağlıklı oldukları her hallerinden belli oluyor. :helalolsun: Videoyu bizlerle paylaştığın için teşekkür ederiz.

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    naz: Dekor hoş olmuş balıklarda gayet sağlıklı görünüyorlar.

5. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Gayet güzel bir akvaryum. Mağara gibi girinti çıkıntıları fazlalaştırmanızı tavsiye ederim. Akvaryum boyutu çok güzel balıklarınız kısa sürede boylanacaktır.

6. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Merhabalar,
    Dediğiniz gibi öncelikle maaşallah diyelim naz: Akvaryumunuz gerçekten çok güzel. Dekorda çok hoş görünüyor ama kaya miktarını biraz daha arttırmak hem sizin hem de balıklarınız için daha keyifli olabilir :)
    Özellikle ev yapımı yeminizle birlikte balıklar sağlıklı ve hızlı büyüyecekler. Balıklarınız büyüdükten sonra erkek-dişi orantısını kurarak sayıyı azaltmanız yerinde olacaktır.

Sağlıklı balıklar...

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Maşşallah :) Adaş kardeş , öncelikle akvaryumunu bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.Tabiri caizse cam gibi bir akvaryum olmuş.. Balıklarını güle güle büyüt maşallah çok sağlıklı gözüküyorlar.. Tankın büyüklüğüde gayet iyi bir oraya bir buraya uzun uzun yüzmelerini seyretmek gerçekten keyif verici..

Şimdi gelelim dizayn konusuna :) İzin verirsen bir kaç birşey söylemek istiyor ve bunları şahsi görüşüm olarak kabul etmeni istiyorum.Yanlış anlaşılmasın yani.. öp: Çok fazla değişik renkte taş kullanmışsın.. Yeşili var siyahı var kahverengi gibi olanı var bej rengi var ve bunlar genelde zıt renkler olarak yanyana gelmişler.. Sağ taraftaki kayanın üstünde ki kahverengimsi taşı gene yakın renkli taşlarla yanyana yada üstüste gelecek şekilde balıkların için yuva haline getirirsen bence daha göze hoş bir görüntü olur.. Tek renk taştan dizayn yaparsan ki özellikle sol köşede deki dik duran kayana bayıldım , o tip kayaların olduğu bir dekor harika olurdu oda ayrı bir konu.. ;) Bu tip balık besleyen herkes hep aynı tip taşları ve dizaynı kullandığından artık malawi akvaryumları bana hep birbirinin aynısı gibi gelmeye başladı ne yazıkki.. Sizin tankınız her türlü dizaynı rahatça yapabileceğiniz ve kaldırabilecek büyüklükte.. Daha yüksek kayalıklı, arka plana yayılmış bol mağaralı bir malawi cennetine dönüşme potansiyeli gerçekten yüksek.. Arka planımızda içerde ki değişik tipte ki kayalarla beraber hem kontrast hemde görüntü itibariyle uyumsuz geldi bana.. :cekingen: Bu yorumlarımı tankınız kötü falan olmuş gibi anlamayın ben sadece tankınıza bakıp kendi fikirlerimi aktarıyorum.Zevkler ve renkler olayı yani :) Tankınızın büyüklüğü ve solda ki dikkatimi çeken o kaya resmen bende malawi tankı kurdurma isteği uyandırdı.. Biri beni durdursun :)

Saygılar

8. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

Adaşım sana ve görüşlerini yazan bütün dostlara öncelikle teşekkür ederim. Dediğiniz gibi arka tarafa yığılmış kayalar gerçekten çok hoş bir görüntü oluşturuyor. Görüşlerinizi dikkate alıyorum ve kaya eklemesi yapacağım en kısa sürede. :)

9. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    Elinize sağlık Volkan Bey güzel bir akvaryum olmuş. Ancak Volkan Hocam'a katılmadan edemeyeceğim. Akvaryumunuz her türlü dizayna uygun boyutlarda ve kaya yoğunluğunu arttırırsanız uygun bir dizaynla seyir zevki daha güzel olur. Benim ekleyeceğim farklı bir şey daha olacak; ben tek türcüyüm biraz yani akvaryumda birkaç tür balık, ki bunlar aynı familyadan dahi olsa, tercih etmiyorum balıkların rahatlığı açısından. Belki farklı renklerle seyir zevki artıyor ancak balıkların rahatı pek de yerinde olmuyor açıkçası. Ya da bana öyle geliyor belki de huh:. Bu benim düşşüncem sonuçta. Bir diğer tercihimde kum konusunda; Beyaz quarts kumu daha cok yakıştırıyorum ben akvaryuma. Ayrıca bir de arka plan var; eğer kayalarınızın yoğunluğunu arttırabilirseniz arka planı tek renk siyah terch ettiğinizde ya da açık maviden koyuya doğru giden tonlardan oluşan bir arka plan tercih ettiğinizde, akvaryumun daha derin görüneceği kanısındayım. Sağlıklı akvaryumlar dilerim size ve balıklarınıza 41 naz: em34:

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    MAAŞALLAH. naz:

Sayfayı Paylaş