1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

1 Akvaryumda 1 cins karides besleyelim.

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde bycan tarafından 11 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Kim ne derse desin 1 akvaryumda tek cins karidese bakılması gerekiyor .Biliyorsunuzdur bende bir çok akvaryumda karides hobiciliğim devam ediyor ve karışık beslediğim tanklardaki yavruların şeffaflaştığına şahit oldum öyleki yemlerine bile özel ilgi gösteriyorum örneğin yeşil ve mavi karideslere kesinlikle protein ağırlıklı yem vermiyorum.Tabiiki kirazlarada bitkisel ağırlıklı yem vermiyorum.Ama nedense karışuk akvaryumlardaki karides yavruları kırıldı.

Aguila Negra, murer ve turqer bunu beğendi.
  2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Özcan abi zaten ben de şu görüşe tamamen katılıyorum. Tek tür beslemek daha sağlıklıdır görüşüne. Hangi tür olursa olsun tek beslenirse daha sağlıklı verim alırız. Ben buna inanıyorum. Sende güzel bir noktaya değinmişsin.

bycan bunu beğendi.
  3. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Özcan Hocam, ben sadece kiraz karides beslememe rağmen özellikle erkeklerde şeffaflaşma var. Sanıyorum bunlarda da belli bir süre sonra kan değişimi yapmak gerekiyor. Tabi bu benim besleme alışkanlığımdan veya su değişimlerimden kaynaklanan bir problemde olabilir. Elbette tek tür beslemek her zaman daha yararlıdır, eğer farklı karideslerin çiftleşmesini istemiyorsak.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Türker'cim ben kan değişimi olayına artık kesinlikle inanmıyorum.. Sana bende söylemiştim belki hatırlarsın.. Ben 2-3 senedir 5 tane karidesten yüzlerce karides elde ettim.. Ve halada ediyorum.. Besin farklılığı ve su şartlarının uygun düzeylerde olması kirazların gene kırmızı rengini almalarını sağlıyor diye düşünüyorum.. 2 tankımdada aynı aileden gelen karidesler var.Evimde kiler 12-13 çeşit yem tadabildiklerinden renkleri son derece kırmızı ama iş yerindekilerde kırmızı rengin sönüklüğü bariz bir şekilde ortada.. Erkekler zaten şeffaf oluyor kirazlarda ?? Kirazların ruh halini dişilerden anlamak daha kolay bana kalırsa..

turqer bunu beğendi.
  5. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    O zaman sorunun benim su değişimlerinde olduğu onaylanmış oldu Volkan Abi. :D
    Erkekler eskisinden daha şeffaf gibi görünüyor bana. Dişilerin bazıları mükemmel fakat bazılarının kırmızılıkları ciddi derecede az. Yarın akşam inşallah o büyük coşkunun etkisiyle girişeyim karides akvaryumuna ve sonunda karideslerime güzel bir ziyafet çekeyim, bol çeşitli. Kırmızı elma verdiğim günleri hatırlıyorum valla..Ama doğal olarak eskisi gibi ilgilenemiyorum akvaryumlarımla.
    Ne zaman baksam yumurtalı dişiler var ama karides akvaryumumdaki dul kalan platim populasyonu kontrol altında tutuyor sanırsam.. :hasta:

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Al bendende o kadar.. Aynı dul plati'den bendede var :) Karideslerin renklenmesi olayında yem çeşitliliği ilk sırada öyle söyleyeyim..

Sayfayı Paylaş