1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

1 Aylık Sarı prensesin boyu kaç cm olur ?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde fth-94 tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Merhaba,

3-4 haftalık sarı prenses yavruları ortalama kaç cm olur ? Şimdi akvaryuma göre değişir demeyin. Ben ortalama olarak soruyorum. Benim sarılarım 1- 1.5 cm aralarında. Normalmi ? Bugun yavruluktan 30 lt akvaryuma ayırdım.

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Gayet normal Fatih. ;) 3-4 haftalık balıklar min: 1 cm civarı olurlar.

3. drdoom

drdoom

İsim:
    İbrahim Ethem Kaygusuz

Suyuna testosteron hapı katarsan daha büyük olurlar. :) Sağlıksız tabi orası ayrı .8.

M.D. 2

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

İbrahim bey sağlıksız olduğunu belirtip testosteron kullanmasını neden tavsiye ediyorsunuz anlayamadım .Şuan yavru balıkların gelişimi için en önemli olan düzenli su değişimi ,kaliteli yem ve hafta bir canlı yem yeterli olur.Sizin tavsiye ettiğiniz hap hormonlarda üremeyi arttırıcı etkisi olan sonuçta kimyasal ilaç.

5. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Bunun ne olduğunu sanırım biliyorsunuz. Bunu kullanmak dişi balıkları olumsuz yönde etkiler mi sizce? hehe.gif

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Sağlıklı olmıyan birşeyi neden balıklarımıza sunduğunuzu anlıyamadım ?

eraser15 bunu beğendi.
  7. drdoom

drdoom

İsim:
    İbrahim Ethem Kaygusuz

Yanlış anlasılma oldu arkadaslar böyle bi etkisi oldugu bilgisini vermek istedim sadece..ayrıca balıkları hızlı büyütme ve renklendirmenin yani sıra erkek dişi tüm balıkların fenotipini yani dış görünüşünü erkek gibi yapıyor üretimle ugraşan bi arkadaşım balıklar üzerinde kullanıyor yalnız ergen boya gelmeden elden cıkardıgı için dişi balıkların üretkenlikleri hakkında bi sorun olup olmayacagı hakkında bi fikrim yok..ancak şunu belirtmeliyimki insanlarda testosteron kullanma endikasyonu olan hastalıklar mevcut ve surekli kullanım gerekiyor..Çünkü dolaşan testosteron miktari arttikca reseptorler duyarsızlaştıgı için kesildigi zaman erkeklik karakterleri gerileyebiliyor..yani uzun lafin kısası bırakın dişileri testosteronla büyütülen erkek balıklar bile ilac kesilince duyarsızlık gelişcegi için kısır olacaktır muhtemelen,tabi bu sadece fikir tahminim bu yönde..
    yanlış anlaşıldıgımı tekrar belirteyim çünkü bende bu yönteme karşıyım..
    saygılarımla..

M.D 20

8. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Anladığım kadarıyla arkadaşınız bu işin ticaret kısmıyla ilgileniyor. O balıkların gittikleri yerde kişileri memnun edememe ihtimali apayrı bir konu. Kişilerin tercihleri elbette fakat bu şekilde büyüyen balıklardan alınan yavruların sağlıklı ve türünün bütün özelliklerini gösterme ihtimali çok zayıf bildiğim kadarıyla.

Neyse...Senin balıkların damızlık olmuş Fatih :cicek:
    Sık su değişimi, azar azar sık yemleme... saygılar:gif

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Anladım :) Birşey sormak istiyorum. Yavrular için kaç günde % kaç su değişimi yapılmalıdır ?

10. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Bu soruya en güzel cevabı Olcay Hocam verir Fatih. Ama 2 günde bir %10-15 oranında dip çekimi yapmak etkili olacaktır. Akvaryumda kum olmamasıda yavru gelişimini olumlu yönde etkiliyor sanırım.

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Akvaryum değil benim yavrular saklama kabında :F 30 tl şeffaf saklama kabı :)

12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Fazla büyüyeceklerini zannetmiyorum Fatih. Dikkat et balıklar yanık kalabilir.

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Merhabalar Fatih, yavrularda sık su değişimi hiç şüphesizki balığın sağlıklı bir şekilde hızla gelişimin ilacıdır. Fakat 30 litrede hergünde su değiştirsen balıkları tam boyutlarına ulaştıramazsın. Bu konuda Hüseyin kardeşime katılıyorum. Bu yavrulukta devam edersen balıkların yanık kalacaktır.

Sağlıklı bir şekilde yavru büyütmek istiyorsan,balıkları her ay daha geniş hacimli akvaryuma alman lazım ve yavrularıda kendi aralarında boylaman lazım. Yani erken büyümüş olanlar ile daha küçük boyda kalanları ayrı ayrı tanklarda beslemelisin. Küçük kalan yavruları eğer büyüklerinden ayırırsan iki ay sonra eşit boylara ulaşırlar. Ama ayırmazsan hep diğerlerinden daha küçük kalırlar.

14. burak1905

burak1905

İsim:
    burak salık
    Benim sarı ve mavi prenseslerim var ortalama kaç aylıkken ilk yavrularımı alırım ? Bilgilendiriseniz sevinirim.

15. burak1905

burak1905

İsim:
    burak salık
    Cevap: 1 Aylık Sarı prensesin boyu kaç cm olur ?

Ve hangi yemleri kullanmalıyım?

16. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Sarı prenseslerde 6-7 aylıkken yavaştan üreme belirtileri başlar.

17. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

Hoşgeldin Burak yenisin :) Prenses grubu mbuna grubu yavru almaya 7 8 aylıkken alır bazen anormallikler çıkar. Benimki gibi olursa 5 6 aylıkken bile alır normali zaten 7 8 9 aylıkken ;)

18. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

Fatih sarı prenseslerin hızlı büyümesini istiyorsan 3 4 haftadan sonra olabildiğince büyük bi tanka at ve alabalık yemi kullan ama sağlıklı olabilmesi için aşama aşama lt büyütmeni, sebzeli karışık yemle besle ayrıca canlı yem kesinlikle tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş