1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

1. dünya melekler savaşı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde sonmohikanx tarafından 11 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan
    120 lt bitkili melek akvaryumumda bir çift yumurta veren gold meleğim bir tanede eşi olmayan dişi gold meleğim vardı..Uzun zamandır mavi melek edinme hevesim ve araştırmam sonucu bir çift eş mavi melek aldım.İlk iki gün gayet sakın yaşadılar ve bu beni çok mutlu etti,ancak mavi melekler yumurtlamak için yer aramaya başlayınca bütün işler tersine döndü.Maviler adeta bir canavar gibi gold meleklerime saldırmaya başladılar,öyleki zavallılar bitkilerin aralarına saklanıp yerlerde süründükleri halde maviler yine peşini bırakmadı ve sürekli saldırdılar:baktım işin boyutu ölümle sonuçlanacak.çok acele olarak hemen bir sineklik teli buldum ve vantuzlarla akvaryumun ortasından karşıdan karşıya gererek yapıştırdım akvaryumu ikiyi böldüm.Bu halde bile maviler hep sineklikten karşıya geçmek saldırmak belirtileri gösteriyor.Ayrıca sineklik akvaryumun görselliğini de bozdugu için bu durum uzun süre devam edemez.İstemeye istemeye sanırım gold meleklerimi satmak zorunda kalacağım.başka bir önerisi olan arkadaş olursa memnun olurum çünki gold meleklerimden de ayrılmaya kıyamıyorum

METİN SUVAR bunu beğendi.
  2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: 1. dünya melekler savaşı

Serkan abi akvaryumu tam oratadan bölecek ama eklem yerlerinde 1-2 cm boşluk kalacak şekilde bir cam kestir.Bu cama en yakınındaki bir tabelacıya giderek folyo kaplattır.Ve bu camla akvaryumu böl.Böylece balıklar birbirini görmezler ve sorun kalmaz. Yumurtlama işlemi ve hayırlısıyla yavruları aldığınızda bu bölmeyi çıkartırsın.

3. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan

şimdilik sineklikle zaten bölmüş durumdayım birbirlerini görseler bile ulaşamıyorlar.ancak bildiğiniz gibi melekler en geç 20 gün içinde bazen daha kısa aralıklarla yumurluyor.iki çift oldugundan.bir o çift bir bu çift yumurlayacağından bölme tak bölme çıkart işi problem.sanırım bizim bir çifti istemeyerk de olsa elden çıkartmamız gerekecek gibi görünüyor

4. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Abilerim ben melek beslemiyorum ve dolayısıyla melekler hakkında fazla bir bilgiye sahip değilim. Sadece merak işte belki ileride onuda beslemek nasip olur diye konu ile ilgili 2 sorum olacak müsadenizle;

1. sorum Olcay abime, bu bölme için cama yapıştırılan folyo suya salınım yapmaz mı?

2. sorum Serkan abime, sineklikle böldüğünüzü yazmışsınız ama gold meleğiniz mavi meleği gördüğü zaman strese girip formsuzluk yaşamaz mı?Saygılar

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Metin,folyoyu cama yapıştırdıktan sonra sudan etkilenmiyor ve salınım yapmıyor.;) Mesleğim gereği işim hep bu malzemeyle genelde.

Sayfayı Paylaş