1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

1 Haftalık yaşam savaşını kaybetti :(

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Bjkolik tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Arkadaşlar bildiğiniz üzere erkek mavi prensesim yem yemiyordu.Bu balığım benim için çok değerliydi.Yaklaşık 10-15 dk önce mavi prensesim hayata gözlerini yumdu. :( Şimdi ise diğer erkek mavi prensesim dişilere kur yapmaya,kazılar yapmaya başladı.Balığım çok sağlıklıydı aslında ölümünü hiç ama hiç beklemiyordum.Bu ölümün sebebi erkek dişi oranıydı.Şuan akvaryumda 3e5d var 2si sarı prenses 1 i mavi prenses ileride tekrar bu orandan dolayı yine sorun yaşarmıyım.Dişi ekleyeyimmi akvaryuma?

2. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Cevap: 1 Haftalık yaşam savaşını kaybetti :(

Tolgahan birkaç gündür yazdıklarını takip ediyorum balığın için üzüldüm ama arada olur öyle şeyler.Gözün gibi baktığın balıklar bile ölebiliyor okadar üzülme bi balık için sen elinden geleni yaptın hayat daha insana nice ölümler gösterir hem elinde bi tane daha mavi prenses erkeği var soylarını devam ettirebilirsin.benim akıllanana kadarki su değişimlerinden ve yavruları erken boyda ana tanka salmam salmam yüzünden düzinelerce balığım öldü ama bu yaşadıklarımızda bi tecrübedir.Yanlış kararlar vermeden doğru kararlar alınmaz

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bir gecede 2000 tane ( rakam aynen okuduğunuz gibi) damızlık ve damızlık altı balığımı kaybettiğimi bilirim. Bu hobi böyle işte Tolgahan ölen ölüyor ne yapalım.Tabi insan üzülüyor ama sonuçta bazı şeylerinde önüne geçilmiyor. Geçmiş olsun.

4. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Evet abi doru söylüyorsunuz.Ölenle ölünmemek lazım.Ben daha önce bu hobiye başlamadan önce de bir papağan almıştım ve ona çok bağlanmıştım fakat onu kaybetmiştim ve ona çok üzülmüştüm.Bir daha papağan almamayı düşünüyordum.Fakat sonra bu zevkimi içimde tutamayarak yeniden bir papağan almıştım.Bildiğiniz gibi adı Efe.Efe yine bir gün diğer kuşum gibi hastalanmıştı ve ölecek gibiydi.Ben yine çok üzüleceğimden Efe ye çok bağlanmamayı tercih etmiştim.Fakat o çok duygulu bir kişiliği vardı.Son saatlerinde sanki yanımda durmak ister gibiydi ve ayaklarını elimizden indirmiyordu.Elimi bıraktığımda kendini yere atıyordu.Efe ye çok uğraşmıştık ama bunun sonucunda çok şükür ölüm olmadı ve yaşamaya devam etti şuan 3 yaşında.Ablam ve ben hayvanlara çok bağlanıyoruz.Onlara bir şey olunca bizden de bir şeyler gidiyor haliyle insan da üzülüyor. Kim üzülmez ki ? Fakat sanırım görüyorum ki balık hobisi farklı bir şey yaklaşık 4-5 aydır bu hobiyle uğraşıyorum.Yeni yeni çok şey öğreniyorum.Balıklarımız hastalandığında onun ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz..Fakat bu zor oluyor ve anladığımızda iş işten geçmiş oluyor fakat bunu bidaha yaşadığımızda bu hataya tekrar düşmüyoruz.Çünkü ne olduğunu biliyoruz.Yani balık hobisinde çoğu hobici bazı akvaryumcuların yalanlarıyla,bazı ticaretle uğraşan kişilerin söyledikleriyle hep yanlış yapa yapa ilerliyoruz..En sonunda her şeyi öğrendiğimizde hiç bir hataya düşmüyoruz ve diğer hobiye yeni başlayanlara bildiğimiz şeyleri öğretmeye çalışıyoruz.Yani onlar yanlış yapa yapa ilerlemesinler bizim gibi olmasınlar diyebilmek için.Fakat bazen bazı kişiler internete güvenci az olan kişiler inanmadığı için hataya düşebiliyor ve yanlış yaparak ilerliyor ve ileri de de belki başkalarına yanlış şeyler anlatıyor.İşte burada forumumuzun amacı bu.Artık bende böyle birşeyle ilgili bir hataya düşeceğimi sanmıyorum.Balığımın hastalığı zarfı içerisinde bana yardım edenlere çok teşekkür ederim.Balığımı kurtarmaya çalıştıkları için.Fakat tabii biz balığa can veremiyoruz.Canı verende Allah alanda Allah.Yardım eden herkese teşekkürler.

eshquia ve reis bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş