1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

1. Sınıf Sakura (Ücretsiz Kargo)

Başlığı 'Tatlı Su Satış İlanları' kategorisinde numan85 tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. numan85

numan85

Yer:
    Kırşehir
    İsim:
    Numan KOÇER
    Satılan Canlı(lar):1. sınıf sakura
    Adet Fiyatı:7 TL
    Toplu Alım Fiyatı:10 ve üzeri alımlarda tane 6,5TL (Hediye Ramshorn Salyangoz)
    Adedi:50,40,20, güncel 15 adet
    Boyu:0,5-1,5mm (damızlık altı)
    İli/Semti:
    İrtibat Bilgileri:05058854588
    Nakliye ile İlgili Ek Bilgiler:10 ve üzeri alımlarda ücretsiz kargo. (Türkiyenin Her Yerine Sorunsuz Gönderim)
    [​IMG] [​IMG]
    Diğer Ek Bilgiler: Gönderilecek olan canlıların içerisinde fotoğraflardanda görüleceği gibi sırtlarına yeni yumurta almaya başlamış karideslerde mevcut. Bu karides variyetesi hem bakımı kolay hem de akvaryumda izlemesi çok keyif veren ve benimde en hoşuma giden karideslerim arasındadır. (Saat 08:00-17:00 arası internet ulaşımım olması sebebiyle msjlarınıza bu saatler arası bakabilmekteyim bu saatler dışında ve hafta sonu sms atarsanız ben sizi arayabilirim)

2. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    :) fıyat bıraz cok garıp olmus.

Bjk Vatandaşı

volkantr34 bunu beğendi.
  3. numan85

numan85

Yer:
    Kırşehir
    İsim:
    Numan KOÇER
    Ben garip Bir insanım ondandır Halit Bey :)

4. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Hobici değilde petshopcu fiyatı.

Sezer han ve volkantr34 bunu beğendi.
  5. numan85

numan85

Yer:
    Kırşehir
    İsim:
    Numan KOÇER
    Peki sizce hobici fiyatı ne kadar olmalı 1. sınıf sakuraların ederi sizce ne kadardır? veya piyasada 1. sınıf sakura adı altında satılmak istenen düz sakura ve hatta insanları aldatarak ne yazıkkı bu güzel canlıları sanki çok ucuzmuş gibi hiç bir bilgisi olmayan ve bu hobiye gönül vermeye çalışan (ki hobi pahalı bir iştir bildiğiniz üzere) insanlara kiraz karidesi azıcık fazla kırmızılığı var diye sakura olarak yutturarak insanın hevesini kıran fiyatlar mıdır 1. sınıf dediğimiz sakuranın fiyatı?
    1. sınıf sakura gerçekten emek ister, her yavru 1. sınıf çıkmaz onlar seçilerek seçiçi üretimle üretilmelidir yoksa 10 adet anaç alıp çıkan bütün yavrular 1. sınıf sakura olarak satmak istemek karşıdakini kandırmaya yöneliktir.

6. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Haklısın tabi bendede bir gurami var inan deseni sekli ve buyukluguyle ornegini görmedim. Ben o balıgı 1000 TL ye vermem.kı guramıler 5 10 lira.

Bjk Vatandaşı

Sezer han ve numan85 bunu beğendi.
  7. numan85

numan85

Yer:
    Kırşehir
    İsim:
    Numan KOÇER
    Halit Bey tüşekkür ederim, mesela her ürünün bir fiyatı var örneğin bir karides sevdalısı olarak 1. sınıf sakuraları ilk edindiğim fiyat 10tl idi bu yıl tane fiyatı 8tl olarak satılıyor 10 ve üzeri alımlarda fiyat biraz daha düşüyor, benim Buğra Beye anlatmak istediğim emek değer ve açık sözlülüktü, tabiki pahalı gelebilir insanlara mesela ben bir taiwan bee türleri edinmek istesem o türlerde bana pahalı gelecektir çünkü taiwan bee türürü karidesler Ülkemizde bulmak gerçekten zor olsada üreticisi olan uzakdoğu firmalarının sitelerinde bile 50-250Tl arası bir rakamla satılıyor, tabiki daha ucuzu vardır fakat buradada kalite devreye giriyor. Ankaradaki pet shopçularda bir çok alışverişim olmuştur orada bile taiwan bee, crs cbs türlerini bırakın, kaliteli 1. sınıf sakura bulmak dahi çok zor.

8. numan85

numan85

Yer:
    Kırşehir
    İsim:
    Numan KOÇER
    Güncel 30 adet

9. Ernestho

Ernestho

Yer:
    Adana - İncirlik
    İsim:
    Sırdaş Çakmaklı
    Hayırlı satışlar Numan beye de sonuna kadar hak veriyorum 3 kuruş fazla olsun hobiciden olsun...
    Petshoptan alacağıma hobiciden alırım hem destek olurum hem hayvanımın nerden nasil geldigini bilirim...

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. NIHKAR

NIHKAR

Yer:
    istanbul
    İsim:
    NİHAT KARAN
    Satış devam ediyor mu.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

11. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Sakura kardeşler balıklarla birlikte yaşarlar mi yani tropikal olanlarla örn bende kırmızı burun neon moly lepistes var bu balıklar bunları yer mi.

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi tahmin etmiyorum yem olurlar bende de var yavulukta duruyorlar.

13. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    Valla bende yaşıyor. Şuan yüzlerce karides kiraz karides oldu tankımda. Tank büyük olunca nasıl yakalayacağımı bilmiyorum. Toplu yakalamayı öğretene istediği kadar bedelsiz karides verebilirim. Küçük tanka 4-5 adet koymuştum, geçen gün tankı bozunca 50 den fazla karides çıktı :))

veysel bunu beğendi.
  14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi popilasyon fazlalaşınca gidenler göze gelmiyor,:) ben denemek için attım bir iki tanesini anında yem oldular.:confused:

15. numan85

numan85

Yer:
    Kırşehir
    İsim:
    Numan KOÇER
    30 adet güncel.
    10'lu paket 80 TL+ %50 fazla gönderim, 20'li paket 150 TL+ %50 Fazla Gönderim ve ücretsiz kargo avantajlarıyla

16. numan85

numan85

Yer:
    Kırşehir
    İsim:
    Numan KOÇER
    40 adet Günceldir.

17. Sezer han

Sezer han

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sezerhan Akkuş
    Bunlar akvaryumda ki küçük balıkları yer mi acaba ?
    Çünkü ben pet shop cu bir abiye sordum getirtebilirmisin diye, düzenini hiç bozma karidesler yakaladıkları balıkları rahatsız eder bazende yer dedi.

18. numan85

numan85

Yer:
    Kırşehir
    İsim:
    Numan KOÇER
    Sezer Kardeşim Merhaba,
    Ülkemizdeki biz hobiçilerin en büyük sorunu işte budur. "pet shop" kelimesini sevmesemde bu işi meslek edinmiş insanların kendi bilinçsizlikleri ve kendilerini geliştirmemeleri sebebiyle akvaryum hobisine yeni başlayan ve hatta çok teçrübeli hobici arkadaşlarımızı bile yanlış bilgilerle hobiden soğutan bu tip satıcılarla ne yapacağız bilmiyorum!( işini ehliyle yapanlar müstesna).
    Sevgili Sezer Kardeşim, bu karidesler "cüce karides" olarakta bilinir maksimun boyları 5cm olmakla beraber genellikle 3cm civarındalardır, balıklara zarar veremezler ve hatta balıklar özellikle yavrularına zarar verir o sebeple balıklarla bakılması yerine, bitkili güzel hazırlanmış tanklarda tek tür olarak bakılmasını tavsiye ederim, balıklarla bakacaksanız bile saklanma alanları olması ve iyi bitkilendirilmiş olması bu canlıların üremeye devam etmesi için önemlidir. Anlayacağınız bırakın zarar verip yemeyi karidesler bu birliktelikte en fazla zararı gören tür olacaktır. Bu Pet Shopcu arkadaşı tanıyor musunuz bilmiyorum fakat bir daha gittiğinizde size karidesin neye benzediğini nasıl olduğunu tarif etmesini isteyin, bir şeyi bilmemek ayıp değildir ve bilmediğin konuda "bilmiyorum" demek erdemdir.
    İyi ki böyle form siteleri aktif yoksa biz bu hobiden daha çok zarar görecektik

Sezer han bunu beğendi.
  19. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    O esnaf arkadaş belki cüce kerevitlerle karıştırmış olabilir. Söyledikleri kerevitler için geçerli olabiliyor ama karidesler için kesinlikle değil.

20. Sezer han

Sezer han

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sezerhan Akkuş
    Abi çok doğru dedin, iyiki böyle bir hobici portalı buldum. Pet shop culara kalsaydı işim eğer, şuan harcadığım paranın çok rahat 4 katını harcayıp, sağlıksız bir akvaryuma sahip olacaktım.

Sayfayı Paylaş