1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

1 Sarı Prenses Bütün Balıkları Kovalıyor ??

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde sqlear tarafından 10 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. sqlear

  sqlear

  Mesajlar:
  55
  İsim:
  Cem COŞKUN
  Cinsini bilmediğim 4 cm boyundaki sp bütün balıkları kovalıyor diğer balıklarda 3 cm boyunda genelde yemlemeden sonra çok yapıyor ve bir tane balığım aldığım günden beri neredeyse hiç yem yemiyor karnı sırtına yapıştı diye bilirim ve özellikle onu çok kovalıyor Yardımlarınızı bekliyorum...Saygılar...balıkcım:
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cem sorun aslında bizlerin fikir bazında çözebileceği bir sorun değil bu. Balık baskın çıkmış, akvaryum boyutların eğer küçük ise baskınlık derecesi daha şiddetli görülür. Dişi erkek oranını balıkların küçük olduğundan tam bilemezsin sanırım ama balıklarının boyutları baskın çıkmak telaşının verildiği boy aşağı yukarı. Olağan gelişmeler diyebiliriz bir anlamda. Baskın balığı ayırır genelde hobici bu durumlarda ama bu da doğru değildir çünkü en sağlıklı olanı çıkarıyorsun demektir.

  Bu durumda mantıklı olan sağlıklı olup bu baskın çıkan balığın ortamından yem alamayanı akvaryumdan ayırmayla başlayıp gelişmelerini takip ederek dişi ağırlıklı olarak diğerlerini bırakmandır. Kısaca koloni oluşturmalısın ve eğer erkek ağırlık varsa boyutlara dikkat ederek yeni balık takviyesi yapabilirsin çok büyümeden balıkların.
   

Sayfayı Paylaş