1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

1 Tane Salyangozun Neler Yapabileceğini Biliyor Musunuz?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde lordnelsono6 tarafından 20 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Ever değerli balık sever arkadaşlar...

Forumdan edindiğim bitkileri canlı doğuran tankıma ekledikten sonra(halbuki 10-15 dk. permasol banyosu yaptırmıştım) tankımda ufak salyangozlar başgöstermişti.Bunlardan sarıprenseslere yem yapmak amacıyla 1 tane sarıprenses akvaryumuma atmıştım.Yaklaşık 3-4 ay önce.Az önce Tetratec Ex 700 fiskiye aparatının bazı noktalarından su çıkmadığını gördüm.Yakından baktığım zaman onlarca salyangozun bu delikleri tıkayarak suyun geçişine engel olduğunu anladım.Dış filitreyi açtım ve tanka attığım 1 adet salyangozun dış filitrenin seramik halkaları kısmında yüzlerce olduğuna tanık oldum.Aman siz siz olun sakın ama sakın 1 adetten bişi olmaz deyip tankınıza bırakmayın, tankı istila ediyorlar:) Belki daha da farkına varmasam bu durum dış filitreyi yakma noktasına kadar gidebilirdi.Nasıl bir canlıdır bu salyangoz hala aklım ermedi.

Gözlemimi paylaşmak istedim.
    Tşk...

2. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Cevap: 1 Tane Salyangozun Neler Yapabileceğini Biliyor Musunuz?

Benimde böyle bir sorunum vardı kafa motorunun yanında çoğalmışlardı çok tuhaf bir olay orda neyle beslenip napıyorlar anlamadım ama orayı açıp onları akvaryuma dağıntınca melek balığı süpürge görevi yaptı ve bir daha görmedim o gün daha yem vermemiştim belkide ondandır her kezin dikkatli olması gerekibilir bu konuda...

3. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Cevap: 1 Tane Salyangozun Neler Yapabileceğini Biliyor Musunuz?

Sarıprenses gibi herşeyi öğütmeye çalışan balıklar başa çıkamadı bunlarla.Akıllılar da haaaa.Yalnızca dış filitrede,hortumlarda geziyorlar.Tankta 1 tane bile yok.Biliyorlar başlarına neyin geleceğini sanırım.:crazy1::crazy1:

Sayfayı Paylaş