1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

10. Gününde Kusturma

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde cakcagan tarafından 1 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    Arkadaşlar 1 gün ara ile 2 Iceman'ımda yumurta aldılar. 3 . günde 2 sini birden ayrı bir 15 litrelik tanka aldım ama çok kavga ediyorlar diye tekrar birini ana tanka koymak durumunda kaldım. 15 litrelik tankta olan 8. günde yavruları çıkartmaya başladı şimdi 11. gününde dışarda 10 15 arası yavru var , agzındada hala yavru tutuyor. benim sorunun ana tankta olan Iceman o 10. günüde agzı baya dolu ve diger balıklar tarafından çok rahatsız ediliyor belli bir yerde duramıyor bu yüzden. ben şimdi bu balıgı kustursam bi sıkıntı olurmu. biraz daha beklesem iyi olur ama yavruları yutma veya kusma ihtimalide var. ne yapmamı önerirsiniz. kusturdugumu varsayaksak bu yavruları 15 litrelik tanktaki diger Iceman ın yanına atsam kendi yavruları ile beraber olsa olurmu.

30 tane yavrum oldu. işallah saglıklı olarak büyürler. şimdilik yavruluktaklar ama 1 hafta içerisinde diger yavrular çıkınca beraber 15 litrelik akvaryumu paylaşacaklar..

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sorun olmaz yavrular arasında gün sayısı fazla değil. Birlikte olurlar. Tabi akvaryum hacmi fazla değil, bu yüzden su değişimlerini sık yapıp yavruları daha geniş bir alana almak daha iyi olur.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yavruları kusturduğunuzda karınlarındaki kesecik kaybolmuşsa sorun yok. Yada keseciğin büyük kısmı kaybolmuşsa.Ama kese kaybolmamış ise yavrular karınlarına yattıkça ölümler olacaktır. Bir önceki yavruların yanına bunları koyabilirsiniz fakat yavruların doğukları su ile diğer suyu birbirine çok dikkatli aşılamanız lazım.

4. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    Bugun itibariyle diger balıgıda kusturdum toplam 75 adaet kadar Iceman yavrum oldu. sag saglım büyürler işallah.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş