1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

10 milyar liralık zam paketi hazır

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde suret tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. suret

  suret

  Mesajlar:
  2.160
  Yer:
  istanbul
  İsim:
  Burak N
  10 milyar liralık zam paketi hazır


  Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi Başkanlığı ile Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü'nün üzerinde çalıştığı tedbirlerin uygulamaya geçmesi halinde otomotivdeki ÖTV ve MTV'nin yanı sıra sigara ve tapu harcı gibi kalemlere zam gelmesi gündeme gelecek. Lüks araçların yanı sıra yüzde 37 olan düşük motorlu araçların ÖTV'sinin de yükseltilmesi öneriler arasında. Akaryakıt fiyatlarına ise yüksek vergiler sebebiyle müdahale gündemde bulunmuyor. Bürokratlar indirimli KDV oranları uygulamasından vazgeçilmesinin yanı sıra gayrimenkul yatırım ortaklıklarındaki Kurumlar Vergisi istisnasının kaldırılması konusunu da gündeme getirdi. Sadece gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin istisnanın kaldırılmasından ilave 500 milyon liralık gelir getireceği hesaplanıyor.
  Sigara zammı için yılbaşı beklenecek. Geçen yıl yapılan ancak sigaranın vergisinin yüzde 65'ten 69'a çıkarılmasına ilişkin ÖTV artışının yürürlük tarihi 31 Aralık 2012. Ancak yeni yılda nispi oranın artırılmayarak maktu bir artışın üzerinde durulduğu belirtiliyor.

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bu yıl bütçe hedeflerinin tutturulamayacağını işaret etmesinin ardından bürokratları da gelir artırıcı tedbirleri içeren bir taslak paket hazırladı. Maliye Bakanlığı Müsteşarı, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı ve Hazine Müsteşarı'nın konuya ilişkin olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da geçen hafta cuma günü bir sunum yaptığı ifade ediliyor.

  Konuya ilişkin çalışmaların hazırlık aşamasında olduğuna dikkat çeken Maliye kaynakları, vergi performansının zam kararlarında etkili olacağına dikkat çekiyor. Tedbir paketinin uygulamaya girip girmeyeceğine ilişkin son kararı Başbakan Erdoğan'ın vereceğini belirten yetkililer harcamaların da kısılması üzerinde durulduğuna dikkat çekiyor. Tüm çalışmaların 2013 bütçesi, Orta Vadeli Program (OVP) ve Orta Vadeli Mali Program (OVPM) çerçevesinde yürütüleceğine dikkat çekiliyor.

  Deyatlı bilgi için bkz : Kol böreği

  http://www.google.com.tr/search?hl=...e=UTF-8&sa=N&tab=iw&ei=ootQUOOkHsTLswbRqICIAg
   
 2. bulents

  bulents Özel Üye

  Mesajlar:
  5.730
  Yer:
  İstanbul
  Balık ithalat vergilerini de artırır bunlar.
  Hayırlı olsun.:mad:

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
   
 3. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.046
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  O zaman zam gelmeden balık alalım...:)
   
 4. halilkocan

  halilkocan

  Mesajlar:
  7.761
  İsim:
  halil kocan
  Alıştık artık zamma birtek maaşlara zam yapmıyorlar. Bunasıl bir adalet böyle. :mad:
   
 5. Okurt

  Okurt

  Mesajlar:
  2.308
  Yer:
  Balıkesir
  Ama enflasyon hep düşük değil mi????, hayatımda hiç bir değişiklik yapmadan, ekstra yeni bir cihaz çalıştırmadan geçen seneye göre %30 daha fazla elektrik faturası ödüyorum ama enflasyon %8.

  İş veren TÜİK ( Türkiye istatistik kurumu) rakamlarını gösterip pişkin pişkin "8% aga ne yapak? enflasyon düşük çıktı, ekonomi çok istikrarlı maaşınada bu nispet zam işte!.." diyip işin içinden çıkıyor.

  TÜİK enflasyon verisini temel et, süt, ekmek gibi temel tüketim maddesinden; akaryakıt, ulaşım, ısınma ve elektrikten yapacağıuna. saçma sapan bir enflasyon sepeti oluşturmuş ona gidiyor.

  Şimdi gelin enflasyon neye göre belirleniyor oturup hep beraber gülelim:

  1 litrelik ayran : evet eti sütü bıraktık her gün litre litre ayran içiyoruz, Katı meyve sıkacağı ?????, Bulaşık makinası için tablet deterjan :), cep telefonu görüşme ücreti, dsmart,digitürk gibi televizyon servisi sağlayıcılarının ücretleri???, uçak ücretleri:

  Bunlar sepete bu yıl katılan yeni kalemler hepsi firma rekabetleri dolayısılığıyla fiyatları bu sene oldukça az artacak ürünler ve hizmetler.

  Sonra aga niye böyle oluyor ? İşte hacı bundan dolayı....
   

Sayfayı Paylaş