1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

100*40*50 Fikir herkese selamlar

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde muzaffer tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. muzaffer

muzaffer

100*40*50 cm lik bir akvaryum için tavsiyelerinizi bekliyorum. Nasıl bir filtre, kaç watt lık ısıtıcı ve hangi balığı beslemeliyim ? Tek tür beslemek istiyorum iç dekoru nasıl yapmalıyım ? Besleyeceğim balığa doğal ortamına yakın bir dekor kurmak istiyorum yardımlanız için şimdiden teşekkürler...

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz Muzaffer bey.. :cicek:

http://www.akvaryumportali.com/forum/tatli-ve-aci-su-turleri-b381.0/

Bu linkten tüm balıklar hakkında bilgi alabilir , hangi balığı besleyeceğinize sağlayabileceğiniz imkanlar dahilinde kendiniz rahatça karar verebilirsiniz.Tavsiye edilecek balıkların dışında balıklarada verdiğim linkte ulaşabilir işte aradığım balık bu deyip değişik bir canlıya yönelebilirsiniz.

Saygılar

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hoşgeldiniz. Umarım sağlıklı bir akvaryum kurarsınız. Genel olarak buradan filtre önerileri yazılabilir ve ya farklı yönlendirmelerde bulunulabilir ama Volkan'ın belirttiği gibi verilen linkten önce türünüzü seçmeniz ve o türün özelliklerine uygun bir akvaryum kurmak sanırım en güzeli olur. burda:gif

4. farukocak55

farukocak55

Öncelikle Şimdiden size sağlıklı balıklar diliyorum.Bendede 1 adet 100.40.50 yagmur marka akvaryum var.200 w ısıtıcı kullanıyorum.Kendi odam olduğu için ılık sayılır pek fazla devreye girmiyor.Atman A9500 çift çıkışlı hava motoru kullanıyorum.Dış filtre olarak Eheim 2213 kullanıyorum.İçindede eheim substrat,biyolojik sünger,elyaf ve seramk halka kullanıyorum.Ekipmanlarımdan çok memnunum yani.Canlı olarakta malawi mbuna (cüce çiklit) balıklardan 2 tür bakıyorum.Gayette güzel anlaşıyorlar.

5. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Ben balık türü olarak sarı prensesleri öneririm. Üretmesi de kolay. Akvaryum hacminizde rahat bakılabilecek bir balık türü. Filtre olarak dış filtre öneriyorum. Dış filtre seçiminiz sizin maddi durumunuza kalmış. Ama çok kalitesizleride tercih etmeyin derim :) Dekor olarak da bol gözenekli kayaları öneriyorum. Benim bildiğim "Antalya Kayası". Kum olarak silis kum kullanabilirsiniz. Umarım bir fikir verebilmişimdir. Sağlıklı balıklar...!

Saygılar...

6. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Şimdi ilk olarak hangi balık besliyeceğini sen seçeceksin, mesela diyelim chiclid beslemek istiyorsun chiclidler geniş hacimli akvaryumları sever ve senin akvaryumun uygun.2. olarak sana el yapımı bir dış filtre öneririm bu adreste bulabilirsin http://www.akvaryumportali.com/forum/diy-filtre-yapimina-devam-her-eve-lazim-t2564.0.html
    3.olarak o akvaryuma 250 w ısıtıcı yeterli olacaktır.

Bu akvaryumda japon balığı besleyeceksen dekorlar:Japon balıkları geniş alanı sever o yüzden japon balığı besleyeceksen akvaryumu dekorla boğma dibine quartz kum veya midye kırığı koy, ondan sonbikaç tane kaya koy ve birazada bitkilendir.

Bu akvaryumda canlı doğuran besleyeceksen:Canlı doğuranlar bitkileri çok severler o yüzden akvaryumum bolca bitkilendir.

Bu akvaryumda chiclid besleyeceksen:Chicler bitkileri sevmezler bu yüzden akvaryumu bol kayalı yapmalısın.

7. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal

tek tür besleyeceksen ve yavru almayı seviyorsan zebra besleyebilirsin ben çok heveslendim zebraya ama prenseslerimden vazgeçemedim

8. muzaffer

muzaffer

Öneriler için herkeze çok teşekkür ederim.Akvaryumum yeni geldi 10mm camdan yapıldı altına dolap yapmak istiyorum biraz araştırdım mdf malzeme ağırlığı çeker gibi görünüyor.Sizce demir profilden iskelete gerek var mı?dolabı kendim yapacam elim biraz alet tutar.sitede öyle güzel kendin yap sistemler anlatılmış ki;tüm sistemi kendim yapmak istiyorum fakat zaman darlığı engel oluyor.Cichlit beslemek istiyorum karar verdim ama önce akvaryumu balık beslemeye uygun hale getirmek için biraz zamana ihtiyacım var.Balık almak için acele etmek istemiyorum.Herkeze sağlıklı balıklar dilerim.

Sayfayı Paylaş