1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

100*45*40 cihclid tankım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde mystuige tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. mystuige

mystuige

-Herkese merhaba. Akvaryumum 100*45*40 boyutlarında (ehem 2213 tipinde dış filtre kullanıyorum, ayrıca birde iç filtre kullanıyoyum, ısıtıcı ve hava filtresi mevcut) İlaç kullanmıyorum sadece su eklediğimde su düzenleyici kullanıyorum tabi suyu 1 gün beklettikten sonra ilave ediyorum, haftada birde dip çekimi yapıyorum. Akvaryumumda türünü tam olarak belirleyemediğim bikaç balık var. Bildiklerim şöyle 4 adet astranot, 3 adet zebra,1 adet köpekbalığı,2 adet vatoz var. Resimdeki zebram tahminen 300 tane felan yumurtladı ve ben şaşkınlıkla yavrularını nasıl koruduğunu izledim ve çok duygulandım açıkçası inanlmaz bir balık, şuanda yavrular anne ve baba 50*50*50 boyutlarında ayrı bir tanktalar ısıtıcı hava motoru ve filtre mevcut onlar için ne daha ne yapabilirim çünkü nerdeyse hepsini kurtardım yem olarak ne vermeliyim yada sıcaklık kaç olmalı tam olarak bilmiyorum. Anne ve babayı akvaryumda almalımıyım. Birde büyük tankımla ilgili yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

2. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    100*45*40 cihclid tankım

Akvaryumunuz çok ufak bu balıklar için astronotlar için çok az diyebilirim.
    2. resimdeki balıklar mısır cichlid
    8.resim turuncu balık midas dır.
    Balıklarınızı azaltmanızı öneriyorum.
    1 midas
    2 oskar
    zebra kalabilir.Gerisini geri verin bence mısır cichlidleri zaten çok kirli hayvanlardır.

3. mystuige

mystuige

ilk resimde biraz sıkışmış gibi gözüküyolar ama o tank şuanda bulundukları tank değil ilk geldiklerinde çok kısa bir süre tutmuştum orda akvaryumda çok rahat hareket edebiliyorlar sanırım akvaryumu biraz daha büyütmeliyim teşekkürler. :)

4. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    100*45*40 cihclid tankım

Evet duygu abla bir bayanın zaten akvaryumla uğraşması gerçekten çok güzel azda olsa karşılaşıyoruz tebrik ediyorum tabanın kumunu silis kum yaparsan balıkların daha rahat edebilir.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    100*45*40 cihclid tankım

Merhaba,

Öncelikle akvaryumunuzun kumunu değiştirmekle başlayabilirsiniz ince silis kum alıp koyabilirsiniz. Chiclidler ince kumları severler.

Zebralarınız için şuanda birşey yapmanıza gerek yok. Anne-babaya normal olarak yem verseniz yeter. Zaten zebralar yavrularına kendileri bakarlar. Yumurtaların resmi varsa görebilme imkanımız varmı ?

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    100*45*40 cihclid tankım

Güzel akvaryum ama o akvaryumda olmaması gereken balıklar var. :) Midas, astronotlar, mısır cichlid var. Kaan arkadaşımın dediği gibi mısır cichlid çok pis bir hayvandır, çok yem isterler ve akvaryumu çok pisletirler, bir kere yavru aldınızmı kurtuluşunuz yok. :) 2-3 haftada bir yumurtluyor ve bu yumurta sayısı 300-350 civarıdır. :) Bencede akvaryum kumu quartz kum olsun. ;) Bence astronotlar, midas ve mısır cichlid'i çıkarın derim. ;)

7. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    100*45*40 cihclid tankım

Çıkarıcak sonra boş bir akvaryuma mı bakıcak :D
    Bence oskar ve midas kalsın sadece mısır cichlid çıksın sadece

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    100*45*40 cihclid tankım

Hayır Oscarlar o akvaryumda olmaz. ;) Bence çıkarsın derim. :)

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    100*45*40 cihclid tankım

Bence de mısır cichlidlerin çıkarılması mantıklı olacaktır.

Kum olarak ben yıllardır midye kırığı ve dere kumu karışık kullandım ve bir problemle karşılaşmadım. Siz silis kum yada midye kırığı kullanabilirsiniz.

10. mystuige

mystuige

100*45*40 cihclid tankım

Kumları en kısa zamanda ekliyecem şu ana suda bi süre bekletiyorum aldığım kumları. Birde zebraların artık yumurtaları kalmadı onlar 200 civarında miniik zebralar oldu. Anne baba ve yavrular ayrı bir tankta şuan gayet iyi hepsini kurtardım nerdeyse ama 10-12 gün sonra tekrar yumurtladığında eskilerini yiyormuş diye okudum.Mısır cichlid lerine gelince onları piste olsalar seviyorum herhafta temizlemeye razıyım ne yapıyım.:cekingen: :cekingen:

11. mystuige

mystuige

100*45*40 cihclid tankım

Birde akvaryumda birtane daha hamile zebra var. Onu ne yapıcam şimdi bilemedim heryer balık oldu:) Üretim çifliğine benzedi ev bir fikir verseniz tül yavrulukta rahat edebilirmi boyutu çokta küçük değil tül yavruluğun.

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    100*45*40 cihclid tankım

Tül yavruluk nerden baksak 25 cm birşey. :) Sorun olmicağını düşünüyorum eğer ana tankta erkek zebra yoksa boş yumurta döker. ;)

13. mystuige

mystuige

100*45*40 cihclid tankım

Bunu bilmiyordum erkek zebra yok başka, aslında tekrar yavrular istemiyorum ama balık için zararlı olurmu boş yumurta dökmesi çünkü zaten 200-250 yavrum var ne yapmalıyım. :(

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    100*45*40 cihclid tankım

Balıkları çok sağlıklı gördüm açıkcası. Arkadaşlar diğer konulara değinmişler ben sadece yapay gemi ve tabandaki beyaz taşlardan şikayetçiyim. Balıkların sağlığı çok hoş. burda:gif

15. mystuige

mystuige

Evet bugün taşları değiştirdim ve kum koydum. Yapay gemiye gelince sanırım onuda değiştirmeliyim. burda:gif burda:gif

16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    100*45*40 cihclid tankım

Çıkarırsanız o gemiyi yerine 3-4 tane kaya koyarsanız süper olur bence. ;)

17. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    100*45*40 cihclid tankım

Oskar ile kaya çok mantıksız.Koyacaksa oval yada yuvarlak koyması gerekir.Kayaları ama sade daha güzel duracaktır.
    2oskar
    1 midas
    ve zebralar

halen böle yapılmasından yanayım

18. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Zebralar için birşey yapmanıza gerek yok akvaryumun sıcaklığı 26-28 derece arası yeterli.Zebralardan her ay yavru alma ihtimaliniz var.İkinci yavrulamada yumurtaları yer diye birşey yok çünkü bende vardı,üç kere yavruladı.Üçündede yavrular sağlam çıktı.Baktım ki bu akvaryumda huzur bırakmıyor.Birde çok sık yavruluyor gittim geri verdim.Sizinde yapacağınız yavruları biraz daha büyüyünce bir akvaryumcuya vermek olacak.O kadar balığa nerde bakacaksınız?Her ay yavru alacaksınız.Bıkmadan yavruluyolar. :D

Ayrıca yem olayına gelince normal yemlemeye devam edin.Yavrulara anne ve babaları bakar.Zaten kendileride suda yumuşayıp küçülen yemlerden yiyorlar.

19. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    100*45*40 cihclid tankım

Ne alaka Astronotlara kaya koyulmaması, bence gayet güzel fikir bu yüzden, senle tartışmaya girmicem. :) Bu aralar oval kayalar zor bulunuyor. Mantıksız diye birşey yok bence hoş durur ortayada güzel 30-40 cm'lik mangrov kökü harika olur.

20. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    100*45*40 cihclid tankım

Bak oval kaya koymazsan sağı solu çıkıntılı koyarsan astronotlar heryerini çizer. burda:gif Sen koydun olur diyemeyiz demi. pala.gif

Sayfayı Paylaş