1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

100*70*50 yeni kurulum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde arel tarafından 28 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. arel

arel

İsim:
    arel gelincik
    Slm 100*70*50 cm ölçülerinde kendi imkanlarımla bende bir tank yapayım dedim
    her ne varsa sisteme dahil yapılabilecek yapmaya çalıştım
    100*70*50 ölçülerinde 10mm rodajlı cam
    80*70*40 sump
    schuran 150 ps
    aquabe 3000 geri dönüş
    tuz ölçer ısıtıcısı falan filan... ne lazımsa eski nano tankımdan kalan onlarıda kulllanacağım
    mercan düşünmüyorum !!!!! zaten bakamıyorum da sadece beslemek istediğim bir kaç tür balık var onlar için yaptım bu tankı...... tankı yapıştırdıktan sonra çeşme suyu doldurup test ettim ro ile yeniden doldurup beklemeye başlayacağım kayalarım biraz az sump içine biraz daha koymak istiyorum kaliteli bir marka olsa gerek kumda var fakat çok ince bir tabaka kum belki koyarım armatür leride kendim yaptım 4*39 w aydınlatma balık için fazla gelecek ama elim değmişken yapayım dedim ....şimdilik bu kadar herkeze kolay gelsin ...

Ekli Dosyalar:

sinsitilki, cimlikaya, veysel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Hadi hayırlı olsun kurulumunuz....

3. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Kayalarınada bayıldım dostum...

4. arel

arel

İsim:
    arel gelincik
    Sağolun eksik olmayın kaya dediğiniz nedir 'isterseniz heman paket yapayım ....KOLAYLIKLARDİLERİM ...

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  5. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Yok sağolasın dostum, cidden kayalar güzel güle güle donat. Tam spslik :)

sinsitilki bunu beğendi.
  6. arel

arel

İsim:
    arel gelincik
    Evet düz bir zemine sahip yaklaşık 9 kg kadar ama gerçekten isterseniz sistemi başlatmadan çıkarta bilirim daha önceki tankımdan saklamıştım 1 yıl kadar kaldı tankımda carolinalg kaplamıştı bütün yaz balkonda yattı dediğim gibi ben sadece bakteri amaçlı koydum tanka mercan felan olmayacağı için verebilirim hiç sorun değil ...

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  7. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Kurulum hayırlı olsun. En zevkli kurulum elde olanları değerlendirerek yapılan olsa gerek :)

emarch bunu beğendi.
  8. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Keşke T5 yerine led kullansaydınız daha iyi olurdu bence

9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun kurulumunuz, aydınlatmayı yaptığınız iyi olmuş ileride meran olursa ufak tefek kullanırsınız. Şimdilik bir iki adedini yakmak yeterli gelir.

10. arel

arel

İsim:
    arel gelincik
    Teşekkürler

11. arel

arel

İsim:
    arel gelincik
    Aydınlatmalar sürekli yanmayacak sadece izlerken açacağım onun dışında sürekli aydınlatmak amaçlı küçük bir led aydınlatma tarzında birşey tutturacağım tankın kenarına TEŞEKKÜRLER ...

sinsitilki bunu beğendi.
  12. arel

arel

İsim:
    arel gelincik
    Sizede teşekkür ederim bende ilerde düşünebilirim diye sylvania coralstar ve aquastar flo lar bağladım ama dedimya belki birkaç parça mantar ya olacak yada olmayacak sadece balık.. Onlarında sayısı en fazla beş yada altı adet onun dışında fazla canlı istemiyorum ben daha çok salaş tanklardan hoşlanıyorum

kafamdaki tank bu bu tarz tankları dahaçok beğeniyorum nedense kolaylıklardilerim ...

sinsitilki ve veysel bunu beğendi.
  13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gayet güzel tank, inşallah gönlünüzdeki gibi olur.

Sayfayı Paylaş