1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

100 litre akvaryun canlı ve ekipman

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde hasanali_1907 tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. hasanali_1907

hasanali_1907

İsim:
    Hasan Ali Seçilir
    80-100 litre akvaryum kurmayı düşünüyorum sarı prenses besleyebilirmiyim? Eğer belenirse kaç tane besleyebilirim? İç filtre mi yoksa dış filtre mi kullanmalıyım? Filtre olarak ekol 15 iyimidir. Yoksa şelale filtre mi iyidir ? Cevaplarınız için teşekkürler :)

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: 100 litre akvaryun canlı ve ekipman

Beslemek istediğiniz tür için en az 150 litre hacim olması gerekli. Aksi taktirde kavgalar ve ardından ölümler olabilir. Bu hacimlerde dış filtre kullanılır. İç filtre temizlik olarak pek işe yaramaz bu hacimlerde. Ekol 15 kullanmadım ama kullananlar memnun. Jebo serisini tavsiye ederim. Fiyat olarakta uygun ve kaliteli bir dış filtre kullanan tanıdıklarım mevcut.

3. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Merhaba Hasan Ali;

Öncelikle hoşgeldiniz:).

Ben 90 Litrede ekol15 kullanıyorum açıkcası çokta memnunum. Şelale filitreden bu performası alacağınızı sanmıyorum alsanızda 2-3 şelale kullanmanız gerekecektir maliyet olarak daha pahalıya gelecektir.

Eğer koloni oluşturmayı düşünüyorsanız 3 Dişi- 1 Erkek şeklinde başlayabilirsiniz akvaryumunuza ilerleyen zamanlarda zaten yavruları ile akvaryumunuzun dolmasını ümit ve temenni ediyorum

En yakın zamanda akvaryumunun resimlerini bekliyorum :)

hasanali_1907 bunu beğendi.
  4. hasanali_1907

hasanali_1907

İsim:
    Hasan Ali Seçilir

Öncelikle teşekkürler :) Ekol 17 alsam daha iyi mi olur yoksa ekol 105 yeter mi? akvaryumu 135 lt civarı alabilirim. Mesela 100x30x45 akvaryum olabilir. Cam kalınlığı 6mm yazıyor yeterlimidir?

5. hasanali_1907

hasanali_1907

İsim:
    Hasan Ali Seçilir

Birde bu akvaryumda demasoni beslesem kaç tane besleyebilirim?

6. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Demasonileri erişkin boy olarak almanız gerekiyor. Daha önce bakmıştım bu türe. Küçük iken alındığında cinsiyet belli olmadığından 2 erkek gelir ise yan yana diğerini öldürdüğünü gördüm. Dişi erkek oranı tutmadığında.

hasanali_1907 bunu beğendi.
  7. hasanali_1907

hasanali_1907

İsim:
    Hasan Ali Seçilir

Peki kaç dişi kaç erkek almalıyım bu boyutta bir akvaryuma ?

8. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Bu balıklar en fazla 10 cm büyüyor bildiğim kadarı ile bu yüzden 1 erkek 4-5 dişi alabilirseniz yerinde olur diye düşünüyorum. Yanılıyor isem sitede bulunan üstadlar uyarıda bulunurlar :)

9. hasanali_1907

hasanali_1907

İsim:
    Hasan Ali Seçilir

Kum olarak ne kullanmalıyım ve ekol 15 mi yoksa ekol 17 mi almalıyım?

10. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Kum olarak mercan kırığı gibi taneli kum al ki çıkarıp yıkaması ve temizliği ve dip çekimi kolay olsun.Dış filtre ekol 15 yeter çünkü zaten akvaryum hacimin 100 lt. dış filtrenin bir akvaryuma yetebilmesi için saatte en az 2-3 defa sirikulasyon yapması lazım ki ekol 15 400 lt çevirip saatte 4 defa yaptıraliliyor.ekol 17 ise 1200 litre ve saatte 12 defa çeviriyor.Bu 100 lt. akvaryum için çok abartılı bir rakam..

Sayfayı Paylaş