1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

100 lt'lik akvaryuma ne tür bitki olmalıdır

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde grkm tarafından 20 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. grkm

grkm

Melek balığı beslemek istiyorum ve akvaryumum 100 litre sizce ne tür bitki olmalıdır ...

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Geniş yapraklı Anubias'lar kullanarak yavru alan birisini tanıyorum...

Onun haricinde de her türlü bitki olur... Aslında soruyu aydınlatma ve gübreleme gibi hususları belirterek sormanız daha yerinde olur... Hani gübre kullanacak mısınız, aydınlatma ne şiddette olacak, çabuk mu büyüsünler yavaş mı, lepistesler akvaryumda kalacaksa eğer yavru lepistesler için saklanma alanı oluştursunlar mı oluşturmasınlar mı, kütük kulanacak mısınız, falan mı, filan mı?

3. grkm

grkm

konuyu oraya taşısa iyi olcak forum sorumluları o zaman kütük kullanmayı düşünüyorum yavrularda ne gec ne de çabuk büyüsün :)

4. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Bitkili akvaryumda ne tür bitki besleyebilirim sorusunun cevabı Abdullah Bey'inde belirttiği gibi bitkili akvaryumunun high tech'mi yoksa low tech'mi olacağına bağlı.

Bu konuda benden kat kat bilgili kişilerinde müsadesiyle bildiklerimi sana kısaca anlatayım.

High Tech Akvaryumlar: Genelde profesyonel akvaristlerin kurduğu bir sistemdir. Yüksek gübreleme desteği, litre başına yüksek aydınlatma değerleri, Co2 desteği, sürekli su değerlerinin kontrolü gibi genelde profesyonel ekipman gerektiren akvaryumlar high tech akvaryum olarak adlandırılır.

Low Tech Akvaryumlar: Düşük gübreleme desteği, düşük aydınlatma, olmayan Co2 sistemleri gibi daha çok amatör akvaristlerin oluşturduğu akvaryumlar ise low tech akvaryum olarak adlandırılır.

Şimdi ne tür bitki beslemem gerekir sorusunun cevabını yapmayı düşündüğün akvaryum high tech grubunamı giriyor, low tech grubunamı sorusuna vereceğin cevaba göre seçebilirsin.
    İnternette yapacağın ufak bir araştırma ile hangi bitkinin düşük destek gerektirip hangi bitkinin yüksek destek gerektiğini öğrenebilirsin. Ve sonrasında bitki seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.

5. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Mecit Bey çok dğru bir noktaya parmak basmışsınız ancak Sn. grkm'nin hangi bitkilere bakabilirim sorusu bana bitki konusunayabancı olduğunu ve bu nedenle low-tech kurması gerektiğini düşündürüyor...

Sayfayı Paylaş