1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

100 x 50 x 50 Sonunda kurdum yeni akvaryumumu :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Erman Pehlivan tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Oval taşlarla dizayn zor oluyor.. Biraz daha keskin olmayan köşeli taşlar olursa güzelcene yükseltebilirsinde ;) Hazır el atmışken o büyük beyazdan kurtul :)) İçimde kaldı söylemem lazım.. Üstten bakılınca E harfi gibi görünen kol kol kayalıklarda değişik olur.. Bak işte Erman hocam :)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aşağıda bence iki güzel makale var ve ekosistem akvaryum ve yine biyotop akvaryumlar üzerine. Sanki akvaryumların dekor dizaynı doğal ortama kalınabildiği kadar sadık kalınarak kurulduğunda göze daha hoş, daha anlamlı, daha başarılı gibi görünüyor. Yanlış mı düşünüyorum bilemiyorum.

Güzel olmuş Erman tebrikler.

http://www.akvaryumportali.com/threads/5851-biyotop-akvaryumu-kurma-uzerine-bilgiler

http://www.akvaryumportali.com/threads/6483-ekosistem-akvaryum?p=64353#post64353

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Kesinlikle haklısın abi. Öncelikle şunu kavramak gerekir bence. Beslenilen canlı türüne göre dizayn edilmeli akvaryum. Doğal ortamlarında neler var ise, o şekilde dizayn etmek, üremelerinde bile fark ediyor. Kaldı ki doğal olan her zaman güzeldir. Bunu benim anlamam geç oldu ama, kesinlikle haklısın Temel abi. Makaleleri inceleyeceğim abi teşekkür ederim. Güzel bir malawi biyotop kuracağım bende inşallah sizin de yardımlarınızla..

Portalda bir tuzlu su çılgınlığıdır gidiyor. Bende malawi biyotop çılgınlığına önder olayım da, bizi dışardan gören aaa orası tuzlu sucu oldu demesinler :) :F dans:

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Hep Mpangalarımı sergiledim bugüne kadar. Politlerimden bir erkek, delikanlı olmuş. :) Renklerini gösteriyor kur yapıyor, kıpır kıpır. :) Paylaşmak istedim sizinle..

Bir görseniz, bir o yana gidiyor bir bu yana. Nerde dişi var, hemen gidiyo yanına bi iki titretiyor kendini :D sonra tekrar benim yanıma geliyor meraklı meraklı bakıyor ne yapıyorum diye. :D ÇOk şeker :D

5. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Maşallah maşallah. :) Çok keyifli bir duygudur eminim. :nazar:

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Erman abi Poltitin titremesi ergenlik belirtileri :F :F :F

Maşallah canavar gibi balık. Balıklarının seni ne kadar mutlu ettiğini tahmin edebiliyoru. 9-10 ay önce yanı duyguları bende yaşadım :)

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Aynen öyle, çok mutlu oluyor insan :) büyümüşte, artislik yaparmış. :D Bit kadarlardı bana geldiklerinde. :)

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Erman abi hatırlıyorum senin aldığın balıkları. Hepsi renksizdi ufacıktu ve yapay bitkiler vardı akvaryumunda :F :F :F Hatta kurulumunuda hatırlıyorum sana kum yollıyacaktım hatırlarsan :)

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Evet biliyorum Fatihçim. :)

10. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Kerataya bak ufaklıkken çekilmiş fotoğraflarını koymuştun yanılmıyorsam abi.Bizimki delikanlı olmuş ...

Ne denebilirki Allah nazarlardan saklasın hepsi birbirinden güzel....

Yeni fotoğrafları bekliyoruz :foto:

11. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Evet Güven kardeşim, sayfa 1 de var yavru resimleri.. İnsanın gözü önünde büyüyüveriyolar.

12. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Maşallah Erman hocam,bende bu resimleri bekliyordum.Polit erkeki süper olmuş,inşallah en kısa zamanda polittende yavru alırsın.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Erman senin de maşallahın var.:nazar: Düşünceni güzel hayata geçiriyorsun. Senin akvaryumunun da bir biyotop havası var aslında. Bence bu kavramın üzerine daha fazla eğilerek çok daha güzel bir atmosfer yaratabilirsin. Böyle de güzel ama tam anlamıyla yansıtması için fotoğraflarda ışık kısması, tabana saçılmış küçük kabuk ve taş parçaları ile daha farklı bir görünüm kazanabilir.

14. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    abi ışığı kısıp hatta yaptığım led a ışığı modülüyle öyl pozlar çekerim ki.. :) Ama sora özenti derler. :D

Bu arada bu akvaryumun buralara gelmesinin en büyük etkeni, akvaryumportali dir. Sizlerden edindiğim bilgiler sayesinde balıklarım bu kadar sağlıklı, bu kadar güzel ve neşeliler. ;)

15. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Herkese selamlar,

Benim toramanlarla azıcık konuyu güncelleyelim. ;)

Ortada uçuşan o uzun şeffaf olan; koca bir salatalığın Vatoz tarafından öğütülmüş hali. :D :F

Burda iki polit delikanlısı, yer kavgası yapıyor :) Zor yakaladım vallahi bulanık oldu biraz ama; Kazanan bir alt resimde görünüyor :D

Kazanan: :F :D

Buda 30 litrelik tankıma ayırdığım 3.5 cmlik minik anne adayımız. :) 9. günü bitti bugün, yarın 10. günü. Yavru gelişimi, ağzından bile belli oluyor. Siyah oldu artık ağzının içi. Merakla bekliyorum yavruları salacağı anı.. Mercana takılmayın, resimleri çektikten sonra mercanı çıkarım normal bir kaya koydum.. Yavrular çıkınca mercanın pütürlü yapısı zarar verebilir diye düşündüm :)

murer ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  16. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Erman çok güzel kareler yakalamışsın özellikle dişi balığına kocaman maşallah ağzını tıka basa doldurmuş:nazar:yavru tankında bulunan yavrunun minikliği kalmamış valla.Anaçların ben burdayım diyor iyi bakmışsın canavarlara.Tank içinde düzen oturmuş sağlıklı ve bol bol yavrular alırısn inşallah.

17. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Erman hocam,maşallah.
    Akvaryumun ilk halini hatırlıyorumda,şidmiki hali süper oldu.Mpangalarda tam damızlık olmuş,erkekler kafa yapmaya başlamış.
    Erman hocam,naçizhane bi tavsiyem olacak.Tanktaki vatoz türevlerinide çıkardınmı,3 ay sonra akvaryum tam bi biyotop olacaktır.

18. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Erman abi balıkların gerçekten müthiş gelişme göstermiş.Özellikle şu salata olayına bittim:yun:

19. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Erman Abicim müthiş bir yaşam alanı olmuş resimler için çok sağol gözüm gönlüm açıldı umut dolu oldum :)

20. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

İsmail abi teşekkür ederim yorum için :) Sizlerden gördüklerimizi uyguluyoruz abi, ekstra birşey yaptığım yok. Bu arada o polit gerçekten 3.5 bilemedin 4 cm abi. ;) Bugün akşam nişanlımı evine bıraktıktan sonra eve geldim, ışıklar kapalı tabi (politin olduğu akvaryumun ışıkları) bir açtım, belki 8 - 10 tane kesesiz yavru yüzüyor dipte. :) Kuyruklarını falan kontrol ettim dikkatlice sağlıklılar hepsi :) Yarın resimlerini çekeceğim inşallah. :) İsmail abi bu arada dikkatinden kaçmayacağını düşündüğüm birşeyi kaçırmışsın abi. :) Alttaki resimde cevabı yatıyor. Bakalım bu kez yakalayabilecekmisin?

Hocam insan, elinde büyüttüklerine kıyamıyor gerçekten. O vatosu ben canlı doğuranlarım ile birlikte almıştım 7-8 ay önce. 3 cm minik bir yavruydu. Hem tankı kirletmesinden, hem de ortama uymayışından ötürü aslında çıkarmayı bende istiyorum ama, kıyamıyorum ki namussuza :) :D

Teşekkür ederim Orhan. Sende denemelisin, fena yiyorlar salatalığı. :)

Darısı yeni akvaryum ile senin başına Mustafa. ;) Sabırla bekliyoruz yeni tankını, kurulum aşamalarını.

Sayfayı Paylaş