1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

100x40x50 Tatlı su akvaryumunu Tuzluya çeviriyorum!

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Durul Baykara tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Evet ayırma işlemini en sonunda tamamlayabildim.

Bir sorum olacak. Ben eski akvaryumumu buraya taşımaya karar verdim. Eski akvaryumdaki kumu direk kovayla taşısam bir şey olur mu? Çünkü muhtemelen içinde bir çok canlı pod vs var.

Ayrıca 100 cm lik 2 adet floresan takacağım. Bir tane mavi renk coral diye geçen floresan var diğerini ne takayım? Hangi floresanlar takılmalı tuzlu su akvaryumuna?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Floresanlar T5 mi?

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ati aquablue special yada giesman lagon blue tak imkan varsa, beyaz gibi renkleri var iki floresanın da actinicle çok güzel aydınlatma veriyor.

4. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    T5 değil T8 floresan var biri mavi bir floresan coral falan yazıyor üstünde diğeri de sylvania grolux şu anda mavi olanın kelvinini bilmiyorum ama grolüx 10.000K.

Ati ile giesman ı beraber mi takacağım yoksa iki tane ondan iki tane ondan mı? Çünkü led ile de desteklemeyi planlıyorum.

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Grolüx bitkili akvaryumlarda kullanılıyor. Bu iki markadan herhangi birini tercih edebilirsin ikisi de güzel.

6. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Suyu doldurdum akvaryuma. Evdeki akvaryumu buna taşımak istiyorum. Beklemeden taşıyayım mı suyuyla beraber yoksa diatomu bekleyeyim mi?

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Durul, ne kadar su yeni su olacak ne kadarı eski tanktan gelecek. Ben aktarıyorum balıkları benim konunun son üç sayfasını incele.
    Sığ Resif Akvaryum Kurulumu | Akvaryum Portalı

8. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Abi senin konuyu okudum baştan sona kadar. Kumu hiç aktarmamaya karar verdim içinde çok böcek vs. var sorun çıkmasın. Tuzum yetmedi yeni akvaryuma Azoo marka tuz vardı yeni tuzum Red sea siparişi verdim inşallah sorun çıkmaz. Eskı tanktan 40 litre civarı bir su alsam, Bu akvaryumda 140 litre civarı su var. Az bir şey arttırabilirim belki suyunu 10 litre daha. Hatta bir de fotoğraf koyayım akvaryumun bölümleri falan da belli olsun diye.

Nasıl bir yol izleyeyim abi? Balıkları koyacak başka akvaryumum yok. O riski göze almalı mıyım? Yoksa diğer akvaryumdan 1-2 parça kaya koyup bir süre beklesem diatom başladığında da diğer akvaryumu komple aktarsam mı dersin?

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Durul kayaları bu akvaryuma ekle, eski tanktan bir miktar su ile aşılama yap balıklar eski akvaryumda kalsın. Bende yarı eski su yarı yeni su olmasına rağmen diyatom başladı bugün. Canlılar için sabret sıkıntı olması. Eski akvaryumdan su alınca sistem çalışmıyorsa dalga moturu çalışsın ve bir miktar hava taşıyla hava ver. Diyatom mutlaka gelecek Durul diyatomdan sonra ekle canlıları. Ben akşam açabildiğim için yeni cevap yazdım kusura bakma.

10. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Sıkıntı yok abi bir şey ellemedim zaten. Kayaların bir bölümünü ve biraz sudan alıp koyacağım yarın. Bayram dönüşü zaten diatom başlamış olur sanırım.

veysel bunu beğendi.
  11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aynen bu şekil yap diyatom başlasın bitsin o anki duruma göre konuşalım yine güzel olmuş akvaryum bu arada.

Durul Baykara bunu beğendi.
  12. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Akvaryuma bir palyaço daha ekledim, benimkinden ufak ama benim palyaço daha bir turuncu canlı renkli öbür palyaço ise sarımtrak çirkin duruyor. Yem kalitesinden midir? Çizgileri falan aynı herşey aynı yalnız renklerde bir sıkıntı var öbürü daha sönük duruyor benimkinin yanında.

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun Durul yeni canlı rengi hoşuna gitmeyen düzelmezse satar daha canlı renkleri olanı eklersin.

14. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Sağol abi yemden ve stresten galiba 2-3 günde rengi düzelmeye başladı. Cinsle alakası yokmuş.

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş