1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

100x50x50 Bitkili

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde dgkn41dgkn tarafından 4 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Merhaba arkadaşlar;büyük olarak ilk akvaryumum 200 litrelik.daha önce 35 litrede 3 japon besliyordum.şimdi bitliki bir büyük akvaryum heyecanı sarmış durumdaydı ve hemen aldım.dış filtrem hava filtrem ısıtıcım tamam.yarın kum alacağım şuan tek sorunum balık türüm ve bitki seçimim yardımcı olabilir misiniz az çok fikir alsam yeterlidir.ve bir sorum daha var akvaryumu eve getirdim kapaksız bi akvaryum ancak akvaryumun içerisinden florasan yerinin azcık daha büyüğünde bi kalıp cam daha çıktı ama kapak gibi koyunca sıkıntı yaratıyor bir hareketle içeri düşebiliyor çünkü neticede cam ve koymak istemedim nasıl çözüm üretebilirim? resimleri atıyorum.bahsettiğim cam hemen önünde akvaryumun göremiyebilirsiniz.akvaryumun üstünde ise ışık yeri var oraya nasıl bir ışıklandırma koymalıyım?Eğer acil cevaplarsanız yarın önerilerinizi dinleyip alacağım.dün sabaha kadar araştırdım ama kafama yatan olmadı.

akvaryuö.jpg

veysel bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba öncelikle hoş geldiniz.
    Dediğinize göre akvaryum bitkili olacak, kum olarak hagen kum tavsiye ederim, armatüre de sylvania grolux t8 eklenirse iyi olur...

3. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Bu dediklerinizi yarın alabilirim ancak kapağı nasıl yapmam gerekiyor bir kapak lazım. bu sadece ışığı oraya koymamla olacak şey değil gibi çünkü ışık hariç 2 yan taraflar açıkta kalıyor.

4. kaptancem61

kaptancem61

İsim:
    Cem KAPTAN
    Az çok fikri olan birisi olarak tek sorununun balık türü ve bitki seçimi olmadığını söyleyebilirim.
    Bitkili akvaryum kuruyorsan tabanın ve aydınlatman çok çok önemlidir.Yani sadece sıradan bir taban kumu koyarak ve bir floresanla forumlarda gördüğün o güzel bitkili akvaryumlar olmaz.Nasıl olur diyosan bilgisi ve tecrübeleri ile sana net fikirler verebilecek üstadlar,bu portalda mevcut.
    Sana tavsiyem kesinlikle acele etme,bol şans.. Bu arada benim kurulumuma bakarsan oldukça fikir edinebilirsin diye düşünüyorum

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Camı koymasan da olur, floresan kısmı arkaya doğru kalıyor sanırım, ışık gücü çok iyi olmadığı için fazlaca bitki türüne açılmamak gerek, modifiye edilirse bakılır. Arka kısım daha çok ışık alacağı için saz bitkileri uygun, zaten arka plan bitkisidir, ön kısımlar daha az ışık alacağı için anubias bitki türü başlangıç için yeterli gelir. Anubias kökleri kuma gömülmez, su dışında kalmalı, bu bitkileri taş dekora misine ile tutturmak mümkün.

6. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Zaten 1 hafta boyunca akvaryuma balık ve bitki almayacağım sadece alacağım bitkiyle balığı kesinleştiricem. Birinci haftada su doldurum yapacağım ve bekleteceğim kaya tuzuyla beraber koyacağım akvaryuma dış filtre hava filtresi ısıtıcı çalıştıracağım. Birinci haftaya kadar kapağı ve altlı üstlü aydınlatmayı hallederim diye düşünüyorum, aydınlatmayı oynatabiliyorum sorun değil arkada durması.

7. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Şimdi yanlış anlamadıysam sen suya kaya tuzu koyucan bir hafta öyle çalışıcak ama bitkilerde tuza çok duyarlı yapraklar delinir ve çüçür bence bir arkaşından filtre süngerini al onu akvaryuma sık bakteri kültürünün hızlandırmış olursun sonra bitkini canlını ekle bitki den önce akvaryuma 4 5 tane elma salyangozu ekle sonra dekorunu yap başla ama arkadaşlarında dediği gibi ışık çok önemli size bir 90 lık florasan lazım 3 tane 30 luk alırsınız ölçüleri sizin akvaryuma uygun oluyo diğer türlü az ışıkta zemin bitkisi yapamazsınız.

8. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Peki 3 tane 90 lik alayim ama onu yerlestirebilecegim kapak tarzi bir sey yok direk kapakli tek bir sey olarak satilan bir yer var midir acaba? Bende ayriyetten var 35 litrelik akvaryum su anda onun ic filtresini çikarim suya o sorun degil, kararimi verdim malawi cikletlerinden alacagim petshopcu arkadasim bitkileri ve gubrelerini getirtiyor suanlik, tek sorunum isik kaldi.

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Malawi ciklet için bitki kumuna ve iyi bir aydınlatmaya ihtiyaç yok mevcut akvaryumun armatürünü kuvvetlendirin yeter...

10. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Peki tesekkur ederim yardimlariniz icin. Akvaryumu iyice kurup baliklari en son alicam mutsuz olmasin havyanlar:)

Alparslan bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumun dizaynını bol kayalı yapın derim, balıklar gelince foto isteriz...;)

12. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Tamamdir 1 haftasi var onun:)

Sayfayı Paylaş