1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

10101'nci üye hk.

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde suret tarafından 15 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Selam..

Şu anda üye sayımız 10.997
    10.101'inci üye hakkında bazı duyumlar aldım.

Nostradamus bundan binlerce milyonlarca sene önce demiş ki ;
    "Zamanın sonunda bir klan kurulacak. İnsanlar akın akın bu birliğe katılacak. 10.101'inci üye geldiğinde çok şey değişecek. Bu 21. yüzyılda olacak. Söylemleriyle insanların aklını çelecek. 10.000'lere fikir verecek. Plate'leri fakir halka dağıtacak. Görüyorum, 10.101'inci üye geldiğinde adamentum çağı başlayacak. Portala çok faydası dokunacak. O üyeyi bekleyin, gelince kutlayın. Ya da bilmiyorum ne haliniz varsa görün. "

Bu üye hakkında derin araştırmalar yapıyorum. Son 45 günümü Süleymaniye Kütüphanelerinde tozlu raflarda bulduğum eski metinleri tercüme etmekle geçirdim. Vakit bitmeden insanları uyarmalıyım, umarım geç kalmamışımdır. Sonuçlar gerçekten çarpıcı. Binary sistemde 10101 decimal sistemde 21 rakamına denk geliyor. Nostradamus'un kehanetleri çıkıyor mu bilmiyorum ama 10101'nci üye geliyor. Bu portaldan geliyor.

Zaman kalmadı. Ben bu mesajı yazarken o ortaya çıktıysa onunla ilgilenin. Ben daha uzaklara gidiyorum. Size beni göremeyeceğiniz bir yerden özel sinyaller aracılığıyla bu mesajı gönderiyorum. Ona dikkat edin, dikkatli olun! İnsanlara karşı Plate'ler besleyecek. Yem dağıtacak. Büyük büyük su dolu havuzlar kuracak, içinde özel canlılar besleyecek. Bu canlıları eğitip kendine alıştıracak. Sonra .... Sonrasını düşünmek bile istemiyorum.
    Dikkatli olun!

Düzenleme: 15 Kasım 2015
    TencoMelih, Ontheway, burak ozu ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Derler ki, Beldelerin suyu Ana-dol’dan gelir. İki dağ arasında iki büyük vadi, vadilerde iki derin su vardır. Sulardan biri yazın kar gibi soğuk, kışın ılık ılık akarmış. Bu sulardan içen yiğitler gürbüzleşir, kızlar serpilirmiş. Ab-ı hayat suyu değilmiş, sonsuzluk vermezmiş. Fakat bu suyu içen balıklar bir kerede bin doğururmuş. Bu suya değen mercanlar bir bir poliplerini binler binlerce kere açar bir daha kapamazmış.

Bu beldeden daha önce 10.000 kişi geçmiş, geri gelmemiş. 100 kişi toplanmış gitmiş, haber alan olmamış. Ay göğe yükseldiğinde, hava karardığında 1 kişi oradan çıkar gelirmiş.
    O, 10.101’nci kişiymiş…

Alparslan, TencoMelih, Ontheway ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Abi ictigini eczanelerden bulabilyormuyuz yoksa ev yapimi mi? ;) :)

suret, veysel, burak ozu ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    He's the One

BARREEF

suret bunu beğendi.
  5. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    What ls the matrix

I know kung fu

BARREEF

suret ve veysel bunu beğendi.
  6. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    10.101'nci üye Türklerden çıkacak..

Bundan yüzlerce yıl önce Kaptan Yusuf komutasındaki bir gemi okyanuslara açılmıştı. Bir gece vakti, Cebelitarık boğazından geçerken aniden pusulaları bozuldu. Saatleri kırıldı. Mürettebat yorgun ve asabiydi.
    Cep telefonları çekmiyordu. Whatsapp'dan gelen mesajlara cevap veremediler, zaten whatsapp da yoktu, cep telefonu da yoktu. Bu ne garip bu ne büyük bir yalnızlık ve mahrumiyetti. Bunları düşünürlerken birden gök gürledi. Ve bir anda çakan şimşekle karanlıkta bir gemi belirdi...

Kaptan Koca Gözlü Yeşil Yusuf dürbününü aldı ve gemiye baktı. Çok nağmeli, melodili sesler duydular. Denizin ortasında Kaptan ve gemisi "Türk Kartalı" mürettebatından başka kimse yoktu. Daha önce hiç duymadıkları bu seslere kulak kesildiler. Mürettebat sessizdi. Uzun uzadıya melodiler duyuyorlardı. Sonra birden sanki zaman durdu. Hepsi tanıdı bu sesleri. Kaptan Koca Yusuf haykırdı; "Bu sesleri tanıyorum. Bunlar bizim dedelerimiz atalarımızın marşları... Atılın arslanlarım ileriii!!!!

Gelen sesler Osmanlı Ordu Marşıydı.

Ey şanlı ordu,ey şanlı asker
    Haydi gazanfer, umman-ı safter
    Bir elde kalkan, bir elde hançer
    Serhadde doğru ey şanlı asker.
    Deryada olsa herşey muzaffer
    Dillerde tekbir, Allahü ekber Allahü ekber..

Koca Yusuf ve mürettebatı geminin yanına geldiklerinde bayrağında bir simge gördüler. Sisler arasında bayrak üzerinde bir sembol vardı, ne olduğunu göremedi fakat altında şu rakam yazılıydı : X_CI (Roma rakamıyla 10.101 ediyor)
    Demekki 10.101 Türk'lerden bir Türk, içimizden biri. Ve onun ataları da Osmanlıydı.
    10.101'nci üye Türklerden çıkacak..

TencoMelih, Pennywise, ka2n ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Korsanlık ruhumuza işlemiş, korsan cd artı merdiven altı imalat...:D

suret ve veysel bunu beğendi.
  8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    La havleee ... hay ben 10.101 kere... su değişimi yapayim:koptum:

suret ve burak ozu bunu beğendi.
  9. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Peki rüyada 10.101 sayısını görmek neye delalet eder.

suret bunu beğendi.
  10. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Bu benim bu konudaki son mesajım.

Yeni Mesaj.
    Gönderen : Burak “The Rock”

Süleymaniye kütüphanelerinde araştırmalarıma devam ediyordum. Tozlu, hafif kahverengi loş ışıklı bir ortam. Dışarıda yağmur yağıyor, duyabiliyorum cama vuran damlaların seslerini. Kitapların kokusu nemle ve tahta kokusuyla karıştı. Bir ara raflardaki bir kitap gözüme çarptı. Gidip uzandım kitaba.. Üzerine bastığım tahta zemin çıtır çıtır sesler çıkarıyordu. Arapça bir çeviri buldum. Eski bir eser.. Ve sonunda çözdüm. Aradıkları bende.. Keşke size daha önce söyleyebiseydim.

Dan Brown’un Da Vinci kodu uydurması varsa bizim de akvaryum portalında takılan suret nickli üyemiz var. Aramızda ne fark var? O da uyduruyor, ben de :)

Ne diyordum, Arapça bir eser buldum. Eski bir eser; "Kitāb 'Alf-Leyla ve Leyla".Aslı Farsça olup Hazar Efsana / Bin efsane, yaygın adıyla "1001 Gece Masalları" diye çevirilmiş.

Şehrazat, "Bu öykü balıkçının öyküsü kadar şaşırtıcı değildir" dedi.
    Şah, "Neymiş bu balıkçının öyküsü?" diye sormuş: Şehrazat da anlatmaya başlamış...

1002’nci gece masalı. Şehrazat’ın son gecesi. Hayatının son gecesi. Okudukça 10101 hakkında şifreli metinler buldum. Okudukça tüylerim ürperdi, adım adım sona yaklaştığımı hissediyordum. Bir anda şimşek çaktı. Yusuf Reis'i düşündüm, yaşadığı zorlukları, duyduğu sesleri, karanlığı, geceyi, hiç sonu gelmeyecek gibi. Çakan şimşekle ortam aydınlandı, bir anda karşımda bir suret belirdi, bir siluet. Kafasında kocaman siyah bir şapka olan simsiyah elbiseler için uzun boylu, iri yarı bir adam. Oldukça iri yapılı. Ve belli ki çok öfkeli. Elinde bir şey var. Zincire benziyor. Ve ucundan bir şey damlıyor... Ve biraz nasıl desem, başım dönüyor..
    Bu benim size son mesajım. Fazla yazamayacağım. 10.101'nci üye çıktığında her şey çok geç olabilir... Aradıkları bende. Aradıkları bende..

Şehrazat, "Bu öykü balıkçının öyküsü kadar şaşırtıcı değildir" dedi.
    Şah, "Neymiş bu balıkçının öyküsü?" diye sormuş: Şehrazat da anlatmaya başlamış...

Ey büyük ve saygın hükümdar. Ey yüksek ruhlu ve cömertlik timsali Şah. Bil ki bizi size Rum ellerinin ve İyonya'nın (Anadolu) silahlı kuvvetlerinin hükümdarı Konstantiniyye'de (bugünkü İstanbul) bulunan Kral Afridonyos yolladı. Kendisi bizi yakında savaşa girişeceği Kayseriyye halkının hakimi yırtıcı kral Hardobyos ile korkunç bir savaşa hazırlandığını size bildirmemizi istedi.

Savaşın sebebi olarak üç değerli taş varmış dedi.
    Bir devekuşu yumurtası iriliğinde kusursuz ve lekesiz bir bol gözenekli bir taş ki, hem üzerinde hem içinde başka canlılar yaşar (canlı kaya). Bir diğer özelliği ki, bu taşa sahip olan, büyük bir havuza bunu koysa (akvaryuma) her türlü hastalıktan, beyaz iğne (beyaz benek) hastalığından, tüy gibi her yeri saran (cyano) yaşlılıktan kurtulurmuş. Gençlik ve Sıhhat taşıymış. Sonsuzluk taşı da denirmiş.

Bundan sonra savaş başlıyor, ordular yeniliyor ve taş bir Türk'ün eline geçiyor. O taş, burada kütüphanede. Ve az önceydi, tam gözümün önünde...

Bu rafların arasında bir yerde. Ve şimdi benim karşımda elinde zincirle bekleyen biri, az önce gelen kişi, karşımda dimdik duruyor, bana bakıyor, ne bekliyor? Elindeki zincirden bir şey damlıyor, yağmur suyu değil, daha koyu, daha sıcak, daha kırmızı. Hissedebiliyorum. Çok daha sıcak.. Yüzümden damlayanla aynı renkte.. Bulanık fakat görebiliyorum, alnındaki izi.. Bir yazı var alnında, rakamlar..
    10101
    10101
    10101

Düzenleme: 16 Kasım 2015
    TencoMelih, cimlikaya, Erdal ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  11. Erdal

Erdal

Hoş hikaye ve sürükleyici o 10101. üye yabancı birisi olacak :)

suret bunu beğendi.
  12. oguz.7979

oguz.7979

İsim:
    ouz
    Ve beyin vücudu terk eder.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Burak ilginç adamsın ne diyim ama sen de lazımsın bize.:D

suret ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  14. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Portalı seviyorum.

suret, MESUT_KERİM, Erdem. ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Portalin matematik zekası dipte sürünüyor. Yaw bi kişi de çıkıp demiyor ki;

Biz 10997. üyedeysek,
    10101. üye geleli çok oldu..

Gelse gelse 11010. üye gelir bu vakitten kelli...

Kimdir kardesim bu 10101inci üye? Çıkarsınlar papalık arşivinden. Millet meraktadır..

nhtkmn, Burcu ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  16. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    11003 olmuş yaklaşık 900 kişi geçmiş aradan hala kim diyoruz.

17. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Valla moderatör sizsiniz. Arşivlere erişim sizdedir :koptum:

18. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    aaa :) Evet evet. Bu nostradms olacak herif bizi şaşırttı. Yoksa bizde bir şey yok yani süperiz.

▪Note5 ve Tapatalk▪

Ontheway bunu beğendi.
  19. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    1010101 olmasın?

suret ve Ontheway bunu beğendi.
  20. Burcu

Burcu