1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

104 x 50 x 70 ölçülerinde akvaryum yapımı hakkında yardım

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde egemen342 tarafından 2 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. egemen342

egemen342

İsim:
    egemen egemen
    10 mm. camla ve kayıt kuşakla sağlam olur öyle değil mi arkadaşlar sizin de fikrinizi alayım ve taban camının üzerine 4 taraftan 1er cm kısa başka bir cam yapıştırmayı düşünüyorum. Böylece hem taban camı çok sağlam olmuş olcak hemde kayıt kuşak görevi görücek sizce nasıl olur?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: 104 x 50 x 70 ölçülerinde akvaryum yapımı hakkında yardım

Tabanı iki kat cam mı yapmayı düşünüyorsun Egemen ?

3. egemen342

egemen342

İsim:
    egemen egemen

Aynen öyle. Ama biyerde okuduğuma göre aralarda boşluk kalırsa tehlikeli olurmuş şimdilik askıya aldım çift taban cam fikrimi.

4. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Bence camlara 35 mm köşebent ve altına sert strafor koyduktan sonra birşey olmaz taban tek cam yapılsa bile olur. Ama 70 cm yükseklik önermem çünkü dip çekimi , balık yakalama , dekor düzenleme vs. gibi işler çok zor yapılır insanın kolu çıkıyor uzanırken. Benimki 50 lik bi tanıdık ağbide 60 lık var balık yakalayacağın zaman hele dip çekimi yaparken insanın kolu kopuyor resmen.

5. egemen342

egemen342

İsim:
    egemen egemen

Derin akvaryumları seviyorum o yüzden kolum çıksın öenmli değil ama güzel olsun akvaryum değsin uğrastığıma :)

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Egemen Bey; akvaryum ölçüleri iyi ama birde 60*60 olarak düşünün derim emin olun yükseklik kadar akvaryumun derinliğininde fazla olması ekstra bir görsellik sunuyor. Daha önde kullandığım tankımın derinliği 50 idi şuan 150*60 *60 bir tankım var ve emin olum 10 cm çok şey değiştiriyor. Yokseklik ayrıca hoşunuza gidiyor olabilir o zaman imkan varsa derinliği yine 60 a çıkarın derim. Tabi birde besleyceğiniz tür de önemli. Tür şekilldendiyese ona görede ayrıca yorumlar yapılabilir.

Kurulumunuzu sorunsuz bitirmenizi dilerim.

7. egemen342

egemen342

İsim:
    egemen egemen

Teşekkürler Bekir bey akvaryumu koyacağım yer 50 cm derinliğinde olduğu için fazlasını yapamıyorum. Fakat ölçüleri biraz çektim, 100x50x60 olarak belirledim 8mm olarak. Camcı bana kuşaklar dahil 113 tl fiyat verdi sizce fiyat nasıl?.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

100 lira iyidir iyi. 13 lira da ne oluyormuş? :)

9. egemen342

egemen342

İsim:
    egemen egemen

113 bile değil. ben yuvarlayarak yazdım. 112.5 tl dedi :D

10. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Afedersiniz ama tam çingene işi bir fiyat politikası varmış camcı arkadasın :)

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

100 lira iyidir iyi.Fazlasını verme. Pazarlık sünnettir. O 12,5 tl pazarlık payıdır. .)

Sayfayı Paylaş