1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

105*55*h45 Kurulum için önerilerinizi bekliyorum

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde mrkalkavan tarafından 17 Eylül 2017 başlatılmıştır.

?

PS

1. Curve 5

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Curve 7

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Curve 9

oy sayısı 7
    100,0%
  1. mrkalkavan

mrkalkavan

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Ziya Onur Kalkavan
    Arkadaşlar daha önce 60 cm lik bir akvaryum ile başlamayı düşünüyordum.Hatta ekipmanların ve malzemelerin birçoğunu da almıştım.
    Ancak biraz daha büyük bir hacimle başlayarak su değerlerini daha stabil tutabilmek adına 105*55*h45 ölçülerinde bir akvaryumlarda başlamaya karar verdim.sump ölçüsü 75*40*40

Akvaryumu Dizayn Akvaryuma sipariş ettim.sanirim on gün sonra elimde olacak.
    PS için curve 5,7 veya 9 alacağım.öncelik hangisini tercih etmeliyim.
    Kafa motoru olarak önerimiz nedir?
    Akıntı motoru olarak önerimiz nedir?

2. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Akvaryum büyüdükçe büyüyor maşallah :) Ben şahsen her zaman maddi gücüm elverdiği ölçüde alabileceğim en büyük skimer'i seçerdim, onun için curve 9 diyorum. Yalnız param yok diye de bu tanka gidip curve 5 almazdım. Kolay gelsin.

mrkalkavan bunu beğendi.
  3. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Curve 9 için uğultu sorunu var.Aynı markanın dc motorları satışta incelemenizi öneririm.;)

MESUT_KERİM ve mrkalkavan bunu beğendi.
  4. Süleyman aras1

Süleyman aras1

İsim:
    Süleyman aras
    Ziya bey öncelikle sorunsuz bir kurulum süreci ve keyifli hobiler dilerim. Bende ay sonunda çok benzer ölçülerde bir tank edineceğim. Kafa motoru olarak jebao 6000 kullanacağım çift geri dönüş olarak ancak gücü fazla geleceği için medya ve carbon reaktörü çıkışlarıda olacak. Yani ayrı ayrı kafa motorları yerine tek kafa motoru kullanılacak. Ps için ise şuanlık curve 7 ile başlayıp daha sonra canlılar arttıkça yükselteceğim. Ama araştırma süresinde edindiğim bilgilere göre curve 9 bu ölçüler için çok daha iyi olacak. Eğer imkanınız varsa 9 veya benzer litrajda birşeyler düşünmeniz.
    İyi günler,saygılar..

mrkalkavan bunu beğendi.
  5. mrkalkavan

mrkalkavan

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Ziya Onur Kalkavan
    Akıntı ve kafa motoru seçimi yaparken en önemli kriter nedir acaba?
    Neye göre seçim yapmalıyım?

6. Süleyman aras1

Süleyman aras1

İsim:
    Süleyman aras
    Bu soruyu üstadlar ve tecrübeli arkadaşlar daha net cevaplayacaktır ama ben kendi bilgim doğrultusunda cevap vereyim. Önemli noktalardan bitanesi beslemek istediğiniz mercan türleri ve istedikleri akıntı oranları ve bunların doğru konumlandırılması. Bir diğeri ise sirkülasyon anlamında ölü nokta kalmaması.
    Ben kendi kuracağım akvaryumda karşılıklı çift rw4 ü çalıştıracağım. Ancak sps bakmayı ileride düşünüyorsanız çift rw8 daha iyi olacaktır.Başlangıçta kısık ayarda ilerde istenirse yüksek ayarda çalıştırılabilir.

mrkalkavan bunu beğendi.
  7. mrkalkavan

mrkalkavan

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Ziya Onur Kalkavan
    Süleyman bey cevabınız için teşekkür ederim.
    Çift kullanirsam nasıl konumlandırma gerekir?
    Karşılıklı koyduğunda ortada girdap oluşmaz mi?

8. mrkalkavan

mrkalkavan

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Ziya Onur Kalkavan
    Montimahir cevabınız için teşekkür ederim.Verdiginiz bilgiler doğrultusunda motor ve yerleşim planını belirleyecegim.

9. mrkalkavan

mrkalkavan

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Ziya Onur Kalkavan
    Arkadaşlar bugün akıntı motoru alacaktım.2 adet rw8 düşünüyorum.
    Ancak tunze wavebox 6208 de hemen hemen aynı paraya mal olacak.
    Sizce hangisini almalıyım?
    İkisi de aynı amaç için mi kullanılıyor acaba?

Sayfayı Paylaş