1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

105x55x50 ölçülerindeki doğum günü hediyem :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde umitdulger tarafından 1 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Boyut (cm): 105x55x50(h)

Kapasite (litre): 290 litre

Canlılar: 21 adet saulosi yavrusu ve 11 adet afra hara yavrusu

Malzemeler: Dolphin C-700 Dış Filtre, Atman 200 W Isıtıcı, Atman Çift Çıkışlı Hava Motoru, Amazon KJ-1800 F İç filtre

Akvaryum Bakımı: Haftada bir kere 20% su değişimi ve dip çekimi

Kullanılan Yemler: Sera Granugreen, Tropical Spirulina ve NLS Cichlid Formula

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Haftada bir kere bemiks vitamin ve hastalık durumunda bir miktar kaya tuzu

Taban Malzemesi olarak 25 kg midye kırığı ve 11 kg mercan kırığı kullanıldı.

Evet arkadaşlar 4 aylık, 120 litrelik sarı prenses ve iceman maceramın ardından eşimin 45 gün sonraki doğum günüm için şimdiden almış olduğu yeni akvaryuma terfi ettim ve kurulumunu pazar günü yaptım. Akvaryum 105x55x50 ölçülerinde ve 10 mm camdan yapıldı. Dün de forumdaki yunus009 nickli Hakan Abi'den 21 adet saulosi yavrusu ve 11 adet afra hara yavrusu aldım. İşte akvaryumumun ve balıklarımın resimleri.

Fotoğraf:

fth-94 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç
    Cevap: 105x55x50 ölçülerindeki doğum günü hediyem :)

Yavrularınız çok şirin allah nazardan saklasın :)

3. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk

Maşallah balıklarınız çok güzel gözüküyorlar.Bence iç motoru çıkarın derim zaten dış motorunuz temizliği yapıyor ayrıca hava motoruylada oksijen sağlıyorsunuz bence iç motoru çıkartın.Birde arka fonda hava kabarcıkları kalmış sanırım onlarıda bir iyne ile delip havasını alabilirsiniz.Ellerinize sağlık güzel bir akvaryum olmuş.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Valla akvaryum bir yana eşinizin kıymetini bilin derim , sizin bu olayınız türüne az rastlanır bir durum çünki :helalolsun: Doğum günü hediyenizide güle güle kullanmanızı keyifli vakitler geçirmenizi dilerim.. Arka fonda ki izler dışında tankınız gayette güzel duruyor.. En azından yapay hiçbirşey yok.. :ay:

5. Fish45

Fish45

İsim:
    Mahmut Yavaşlar

Akvaryumunuz hayırlı olsun.Volkan abinin dediği gibi az rastlanan bir şey;)Akvaryumunuzun genel görünüşü hoşuma gitti.Balıklarda güzel yavrularını görmekte isteriz.

6. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç

arka fonda strafor var sanırım bana öyle geldi :)

7. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Yok hocam strafor değil. Yapışkanlı plastik arkafon.

Güzel yorumlar için teşekkürler.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah maşallah çok güzel, sade, duru bir akvaryum. Açık yazayım ilk anda sarı prenses sandım gene mi diyecektim ama baktım ki farklı türlermiş daha çok beğendim. Ellerine yüreğine sağlık fotoğraflar için...

:emt:

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Yeni akvaryum ve balıklarınız hayırlı olsun.Dekor çok güzel Temel hocam'ın dediği gibi sade ve göz yormuyor.Eşinizi'de ayrıca kutlamak lazımem34: biz hala yem vs alırken ya arkadaş hediye gönderdi diyoruz yada koltuk altımıza kıstırıp gizlice eve sokuyoruz.:D

10. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Yok temel abi sarı prensesi bıraktım artık. Bundan sonra dişisi ve erkeği farklı renk olan mbuna'lara takılcam :)

11. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Güzel yorumun için teşekkür ederim ismail abi. Valla ben bugüne kadar hiç bişey saklamadım eşimden, bundan sonra da saklamam, saolsun pek sıkıntı çıkarmaz bu konuda.

Sayfayı Paylaş