1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

11 eylülü kuran-ı kerimi yakma günü ilan edeceklermiş

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde molly tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    http://img833.imageshack.us/img833/3209/erefsizler.jpg

ABD'nin Florida eyaletinde bir kilise 11 Eylül saldırılarının yıldönümünde, şeytanın dini olarak tanımladığı İslam'ı protesto etmek için Kuran yakma günü düzenlemeyi planlıyor

The Dove World Outreach Center (Güvercin Dünya Yardım Merkezi) isimli kilise, internet sitesi ve facebook sayfasından Hıristiyanları 11 Eylülde Kuran yakmaya çağırıyor. Kilisenin rahibi Terry Jones, İslamın şeytanın dini olduğuna inanıyoruz. Milyarlarca insanı cehenneme götüren, insanları kandıran bir din, şiddet içeren bir din. Bu pek çok kez kanıtlandı dedi.

Ülkedeki bazı Hıristiyan grupları ile Müslümanlar ise, kilisenin bu girişimini engellemeye çalışıyor. Ulusal Evanjelistler Derneği bir açıklama yayımlayarak kiliseden Kuran yakma günü planını iptal etmesini istedi. Dernek, böyle bir etkinliğin dünya çapında dinler arası gerilime yol açacağı uyarısında bulundu. Amerika-İslam İlişkileri Konseyi isimli kuruluş da, Müslümanları Ramazan ayı boyunca Kuran'ı paylaş toplantıları düzenleyerek İslamofobinin yayılmasını önlemeye çağırdı.

Komşunu da kendin gibi sev sloganları atıldı.
    Californiadaki Temecula Vadisi İslam Merkezinin bir kilisenin yanına cami inşa etme planı protesto gösterilerine neden oldu. Cami planına karşı çıkan bölge halkı ile Müslümanların cami yapma hakkını savunan Hıristiyan gruplar aynı anda gösteri düzenledi.

2. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Toptan çarpılacaklar :D

3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    paylaşım tamam da; ben bu tür konuların konuşulacağı en son yer olarak burayı dşünüyorum.. Kişisel fikrim bu yönde.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Toptan yamulma da diyebiliriz.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bence paylaşılmasında sıkıntı yok. Açılan bölüm '' Hayata Dair Herşey'' sıkıntı yok... :)

Bizim milletimiz uyuyor yada görmemezlikten geliyor. Ben 16 yaşındayım ama birçok şeyi görüyorum. Adamaların bize yapmadığı yok biz hala adamlarla can ciğer kardeşiz :) Adamalarda kardeşiz ayağına bize yapmadıklarını bırakmıyorlar... Bizim millet uyusun daha. Ülke elden gidiyor...

emmi_06 bunu beğendi.
  6. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    Neden can ciğer kardeş olduğumuzu Başbakana sormak lazım bence Fatih Bey :serda:

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Soralımda abi bize akvaryumunuda al git demesin :F :F :F

8. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Sahabe yada Osmanlı zamanında böyle bişey olsa direkt olarak cihad (Bu kelimeyi başka anlayanlar var Allah c.c. Adına savaşmak) ilan edilir ve gereken yapılırdı. Malesef ileriki bir zamana kadar buğz etmekten başka çare yok.

mustafa karaeli bunu beğendi.
  9. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Beyler burası akvaryum portalı.Lütfen siyaseti buraya sokmayalım.

aqua_boy ve Erman Pehlivan bunu beğendi.
  10. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Arkadaşlar elden gelden birşeyler varsa yapılır zaten.Tüm arap ülkerleri Amerikanın dostu.Biz Türkler Amerika ve Avrupanın eseri altında kalmışız.
    Bu evren dünya bi imtihandandır.Hak dini İslamdır.Yüce yaradan bunları görüyor.Dini yaşatmak isteyen ibadetini yapmak isteyen her türlü ortamda yapar sıkıntı yok.Ali Veli veya Amerika şunu istememiş önemli değil.Biz yolumuzda gidelim yeterki Türk-İslam ülküsünü yaşatmaya çalışalım buda bize yeterde artar zaten.

Allah yoluna cenk edelim, şan alalım şan
    Kur'an'da zafer vaad ediyor Hz.Yezdan(yüce yaradan)

Sayfayı Paylaş