1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

110*50*60 Yorumlarınızı Bekliyorum

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde masymcan tarafından 3 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

1)110*50*60h ölçülerinde 10mm cam rodajlı ve kuşaklı tank
    2)Eheim 2228 marka dış motor
    3)Eheim marka 300wat ısıtıcı
    4)Şarjlı hava motoru
    5)3 adet T5 aydınlatma

Bu türden bir balık beslicem (Tropheus İkola).

Ayrıca bu balıkla birlikte Cichlid beslesem olur mu? Hem etçil hem otçul yem kullansam resimdeki İkola ve Cihlidler zazar görürmü?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: 110*50*60 Yorumlarınızı Bekliyorum

Akvaryum çok güzel olmuş tebrikler. :nazar:Sade bir dekoru var ve Tropheus türüne uygun. Fakat Cichlid derken diğer Malawi türlerininden söz ediyorsan yanına bence eklemesen daha iyi. Güzel bir Tropheus kolonisi edinebilirsen çok daha güzel olur. Başka balık türü eklemek istersen Leptosoma olabilir. Etçil türleri ise yanına eklemek sıkıntılar yaratır.

3. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Teşekkürler Temel bey :) Leptosoma ' nın resimlerine baktım çok güzel ama Tekirdağ'da bulmak çok zor görünüyor.Şimdilik Tropheus la başlıcam sanırım Malawi türünün sıkıntı yaratmasını istemiyorum.Acaba Tropheus için yem kullanırken nelere dikat etmeliyim. Bir tanıdığım 10 adet Tropheus yavrusu vercek bana. Özel ve zevkli bir tür olduğu söyleniyor.

4. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Bildiğim kadarıyla tropheuslara chicled yemleri var.. Onlardan kullanabilirsiniz.. Tabi üstadların görüşünü almak lazım ... :bilmem:

5. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Benim Tropheuslar yavru henüz , ayrıca yemin ismini yazar mısınız?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yavru Tropheusların yemini önceden ıslatıp verirsen ve haftada 1 veya 2 kere haşlanmış bezelye tanelerini ezerek yedirmeye alıştırabilirsen Bloat gibi Bu türün hassas olduğu hastalıklardan uzak durabilirsin. Sera flora, Spectrum marka pul yemler güzel yem.

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Öncelikle akvaryum hayırlı olsun sade ve güzel.Tropheus tek tür bakılması daha uygundur.Diğer türler etçil bu nedenle tropheus için sıkıntı olur.Yavru alacağın için ilk etapta akvaryum suyuna(aşılama) iyi alıştırman gerekir bu işlemi sağlıklı yaptığında sorunun %70'ini atlatmış olursun.Alacağın balıklar yavru olduğu için aldığın kişiden görerek ve yemliyerek al nedeni ise sağlıklılarmı ve yeme karşı isteklilermi diye gözlem yap.Birde balıklar yavru olduğu için günde 4 ve 5 öğün azar azar yemleme yap.Su değişimini balıkları akvaryuma ekledikten 15 gün sonra yaparsın ve daha sonra dip çekimi ile su değişimini hafta!da bir güne çevirirsin.Su değişimi yavrular için önemli özellikle gelişimleri için.Ayrıca bu yemleri taze ,kaliteli ve uyguna bulacağın yerin link'ini ekledim.Ömer hocam gerçekten bu işte bana göre üstüne yok.
    http://www.akvaryumportali.com/threads/7898-Dainichi-Tropical-Sera-Nls-Tetra-Marka-Yemler

Yem çeşitleri olarak

Sera spirulina tablet
    tropical spurilina superforte
    JBL Novarift
    Nsl thera +A(haftada bir gün tek öğün)
    tetra phyll
    tetra provegatable
    Nsl cichlid formula (haftada üç gün tek öğün)
    Dainichi Cichlid Veggie FX Baby Sinking
    Dainichi Cichlid Veggie Deluxe Baby Sinking
    Tropical Super Spirutabin A
    Tropical Super Spirutabin B

8. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Teşekkür ediyorum.Saygılarımla...

Sayfayı Paylaş