1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

110 Litre için Askı Protein Skimmer Arıyorum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde Bronzeheart tarafından 16 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Bence sumpsız başlayın olaya. Ben öyle başladım, sonra ise o güya bir türlü bulamadığım paraları bulup, sumplı bir akvaryum aldım. Bence korkakça beklemek yerine, işe bir yerden başlamak önemli. Hem elinizde malzeme ve canlıları kaybetme korkusu oldukça daha hızlı öğreniyorsunuz gerekenleri. Naçizane tavsiyemdir...

ccasper ve Bronzeheart bunu beğendi.
  2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bmqq her yerde bulunur sanırım. golden pet te vardı birkaç ay önce. 150 tl civarı.
    Tunze 9004 ******* de vardır. 200 tl civarında fiyatı var.
    Tunze daha sessiz bir ps. Performans bmqq da daha iyi ama ses ve kabarcık fazla.

3. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Öncelikle vakit ayırıp tavsiyede bulunduğun için çok teşekkür ederim Burhan abi.Dediklerine bir yerde katılıyorum ve hatta uygulamaya geçmiş bulunmaktayım;).Sump sorunu karşıma çıktığında çok moralim bozulmuştu,havlu atıyordum ama sağolsun başta Bülent abimin telkin ve tavsiyeleriyle yola koyuldum.Hemde ne koyulmak,şu anda akvaryumumda 4 cm lik bir tane Tomato clown cirit atıyor 2 gündür,yemde yiyor.

Bülent abi evet dediğin yerlerden hemen baktım fiyatlar dediğin gibi.bmqq 'yu eleyelim ozaman 9004 alalım.Paradan ziyade performans daha önemli benim için abi.İyi olsun 3-5 kuruş fazla vermeye razıyım:)

ozaman sonkez soruyorum abi 9004 mü yoksa Macro Agua as-300p 1200lt mi.

Yada madem 3-5 kuruş fazla vermeye razısın şu cihaz olsun mu diyeceksin.

Farkındayım çok soru sordum kusura bakma abi.temo29

4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Rica ederim Ahmet Bey kardeşim. PS olmadan mı koydun tomato clown'u, merak ettim.
    Naçizane tavsiyem, akvaryum hacminin yaklaşık 15 katını çevirebilecek bir askı (internal) kullanmanız. Bol kaya ve kum kullanmanız. Okuduğum kadarı ile kalın kumun uzun vadede nitrat ya da fosfat sıkışması gibi yan etkileri oluyormuş. Buna yan etki demeyi daha uygun gördüm çünkü kalın kum kullanımı ile PS'siz ve az canlı yükü ile tankın devamlılığının sağlanması bahse konu. Aqua medic turboflotor ları incelemenizi de tavsiye ederim. Genel eğilim, Tunze, Hydor gibi bilinen markalara dönük olsa da, ben PS'de memnuniyet sıralamasına baktığımda Turboflootor ların da epey iyi notlar aldığını gördüm. Saygılar

5. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Evet Ps olmadan koydum abi ve suyum'da seyreltilmiş deniz suyu.Seyreltmemin nedeni yoğunluğunun 1035 olması,ben 1024'e çektim.Askı filtre mevcut akvaryum 60x45x45 110 lt su var içinde.Kum denizden ve yaklaşık tabanda 4 cm.Kayalar ise denizden kendim çıkardım kürlenme aşaması nasıldır bilmem ama benim kayaları akvaryuma koyduğumdan sonraki 2. hafta yeşillikler falan çıkmaya başladı:D

6. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Yeşillikler yosun olabilir mi? Yosun ise belki gözünüze hoş geliyordur ancak zararı dokunur diye düşünüyorum. Kayaların kürlenmiş olmamasının bazı sıkıntılar yaratacak olması muhtemel ancak artık o kısmı size kalmış. Belki sizin tank değişik bir varyasyondur ya da Ege Biyotopu olur :) Gerçi tomato clown biraz yabancı bizim memlekete. Kum miktarını 7 cm e kadar çıkarın eğer yapabilirseniz. Kaya miktarı da 110/7 desek, o da 15 kg civarı yapar. Bu miktarda tutmaya çalışın ancak bizim yerli kayalar biraz ağır oluyor. O yüzden siz 20 kg koysanız da iyi olur. Aşılama için bakteri kültürü gerekli mi bilemiyorum, su zaten denizden geliyor ancak takviye amaçlı bence yapabilirsiniz. Aydınlatma olarak bir girişiminiz oldu mu?

Bronzeheart bunu beğendi.
  7. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    İhtiyaç halinde su değişimi yaparsın, sıkıntı yok şu anda. Doğal deniz suyu olayı bambaşka tabii. Eğer fazla mercan ağırlıklı gitmem diyorsan, doğal su ile devam. Balıkta süper olur. Mercan eklenecek ise doğal sudaki eksik elementler tamamlanacak.
    Ps tavsiyesi olarak sadece kullandıklarımı yazdım. Ben olsam; bulabiliyorsan eski tip bm qq , o olmazsa tunze 9004 alırdım. Aquamedic iyi markadır ama askılı ps i nasıldır hiç fikrim yok.

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Aquamedic kullanan biri olarak söyleyeyim eskiden iyiidi ama artık PS performanslarına bakınca çok vasat.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun Ahmet Turan, olur olur hepsi olur. İnşallah gönlünce olur akvaryum. Aquamedic zayıf kalabilir, Tunze veya macro daha efektif.

10. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Yosunmu,değilmi bilmiyorum.Çim gibi ağaç yaprağı gibi çıktılar.Ege biyotopu kulağa hoş geliyor.Tomato canavar gibi beni görünce cama yapışıyor,yemi atmamla kaptığı bir oluyor maşallah.Evet kumumun üzerine PH yükseltmesi için 7 kg aldığım ********** kalsiyum karbonatlı kum ekleyeceğim.Kayaların resimlerini ekliyorum bir bakın çıkartılması gerekiyorsa sıfırdan canlı kaya siparişi vereyim daha güzel içime sinen kayalar alayım.Bakteri kültürü olarak ne kullanmamı önerirsin.Aydınlatma olarak 1x39W sylvania aquastar 10000k kullanıyorum power led girişimim olacak hayırlısıylatemo29

Çok teşekkür ederim üstadım.Oluyor olmasına ama gönlümce olmadı.Peyzajım çok kötü oldu.PS 'ımı aldığım gibi aydınlatma ve kaya için uğraş vereceğim.PS 'da 9004 ve Boyu DG-2524 Protein Skimmer 1850L/h arasındayım.Birtürlü alamadım PS cihazını.SABIRSIZLANIYORUM:confused:

20130518_010036.jpg 20130518_010058.jpg 20130518_010122.jpg 20130518_010141.jpg 20130518_125904.jpg 20130518_125932.jpg 20130518_125912.jpg 20130518_130107.jpg 20130518_130128.jpg

11. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Ne olursa olsun Boyu markasını tavsiye etmem. Ustalar daha iyi bilir yine de...

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Hayırlı olsun Ahmet bey,inşallah gönlünüzdeki kurulumu sorunsuz yaparsınız.Birde ilave olarak şuan açılan konu ilanlar bölümünde ,gördüğüm kadarı ile akvaryum kurulmuş ve hayat başlamış:).Artık konunun devamı farklı bir başlık altında Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum | Akvaryum Portalı da devam etmesi daha sağlıklı olacaktır.:)

13. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Tühh:( bende bugün siparişini verecektim abi. "Ne olursa olsun Boyu markasını tavsiye etmem" deyince kafamdan sildim cihazı.Bir şey sorucam burhan abi aquamacro adı altında PS cihazları var,birde dikkatimi çekti Macroaqua markası var ikisinin cihazları aynı.Kafamda bunlardan biri sahte mi acaba? sorusu kaldı.Madem boyu almıyorum bulduğum bir cihaz var "macroaqua as300p" ne dersin?

sağol İsmail abi.Evet ilanlar bölümünde çünki hala ps bulamadım.Akvaryum kuruldu,hayat başladı ama nasıl başlamak:DYarım yamalak.

cirol bunu beğendi.
  14. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Arada kalacak birşey yok tunze 9004 alıp devam edeceksiniz.:)

15. Oceanic

Oceanic

Katılıyorum ve 9002 ile arasında sadece 10-20 TL fark var.

16. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Tunze 9004'ün yedek parça sıkıntısı varmıdır ? Kendisini bulmak bukadar meşakkatli ise motorunu,pervanesini,vs.. parçasını bulmak nasıl bir süreçtir.Bunları soruyorum çünki olmuşken tam olsun istiyorum.

Ürünü buldum fakat 1 haftadan bu yana arıyorum:confused: yedek parçalarını bir türlü bulamıyorum.

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O kadar düşünmeyin biz buradayız bulunmayan parçaları yaparız...temo19

Oceanic, YIKIKTEMO ve cirol bunu beğendi.
  18. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Düşünceniz için teşekkür ederim.

Alparslan bunu beğendi.
  19. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Tunze en rahat bulunan marka çünkü tek distribütör yok Türkiye de.
    *******, konsept, **** akvaryum hepsi getiriyor.
    Nasıl bulamadınız anlamadım. :)
    Yedek parçaya uzun süre ihtiyacınız olmaz, merak etmeyin. Olursa da bu 3 yerden birisinden bulursunuz. Ayrıca herhangi bir marka için de yedek parça hemen bulunamıyor. Beklemek durumunda kalıyoruz. Elektronik veya diğer tüketim malları gibi değil burada hayat. Örneğin en fazla bozulma ihtimali olan çırpıcılı motor mil ve mıknatısı her markada garanti dışıdır.

20. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Araştırmalarımdan dolayı bir müddet cevap yazamadım kusura bakmayın.Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi borç bilir,yardımlarınız için duyduğum mutluluğu bilmenizi isterim.Bu gün itibariyle Macro Aqua AS-300P siparişi vermiş bulunmaktayım.Konu kitlenebilir.;)

Kurulumumu değiştireceğimden bir miktar canlı kaya'ya ihtiyacım vardır.Temin edebilmem adına yardımlarınızı bekleyeceğim.(Konu açmalımıyım?:bilmem: )

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş