1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

12 Lt Bitkili Akvaryum Kurma

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Sky2007 tarafından 24 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Herhalde buna Nano bitkili deniyor.
    Elimde: 12lt bir akvaryum.
    100w bir ısıtıcı.
    Hava motoru ve pipo filtre.
    Bir kaç mangrow kökü ve kayalar.
    Çok miktarda lav kırığı kum mevcuttur.

Sizce buradan bana pek bir maliyeti olmayan küçük bir şeyler çıkar mı? temo17
    Filtre almaya gerek var mı?
    Lav kırığı kum işimi görür mü?
    Işıklandırma olarak 1 tane masa lambası gibi birşey mi alayım yoksa, bu akvaryumun küçük birde kapağı var buna şerit led mi yerleştireyim?

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    12 litreden yavru tanki bile olmaz. Ayrıca olsa bile kum kök bitki girdiginde 7 litreye kadar düşebilir.

m.avcıoğlu ve Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  3. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Mustafa Bey, elinizdeki akvaryumun içine küçük bir mangrow kökü üzerine sarılmış bir miktar moss türü bitki, bir köşeye 5-6 yapraklı bir Anubias nana, cüce bir crypto türü yada bir kaç kök elodea bitkilerinden birini koyarak güzel bir akvaryum yapabilirsiniz. Lav kırığı kumunu tabanda kullanabilirsiniz. Bu akvaryuma koyacağınız bir tane Beta yada 10 tane renkli karides size görseli güzel bir akvaryum kazandırır diye düşünüyorum. Küçük bir pipo filtre suyun temiz kalması için yeterli olur. 100 watt ısıtıcı bu akvaryum için üzerine basılı bir mayın gibi olur. Beta için 25 watt bir ısıtıcı yeterli olur. Karides besleyecekseniz ve eviniz kalorifer ile ısınıyorsa ısıtıcıya gerek yok. Led ışıklandırma oluşan buharlaşma ile kısa zamanda can sıkıcı sonuçlar doğuruyor. Kapağa taka biliyorsanız küçük bir tasarruflu ampul yeterli olur, yoksa masa lambası da hoş bir görüntü verir.
    Miraç sana katılıyorum ancak, (Kesinlikle onaylamasam da) bir bardak suda bakılan Beta balıkları ile 8-10 karides için 10- 12 litre uygun olur diye düşünüyorum.

Ankaraguclu, Efebru, Montimahir ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    İçinde karides beslemeyi düşünüyorum. Canlı olmaya da bilir.
    Örneğin bunun gibi bişey;

ogurcay ve Montimahir bunu beğendi.
  5. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Haydi o zaman düşündüklerini uygulamanın tam zamanı. Kolay gelsin.

ogurcay bunu beğendi.
  6. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Teşekkürler :) İlk önce büyük olan tankı kurduktan sonra buna başlıyacağım ufak tefek işlerini yaparım.
    Masa lambası aldıktan sonra ya da başka bir ışıklandırma bulabilirsem kuruluma geçerim. temo11

ogurcay ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş