1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120*50*50 -300' litrelik tank'ım ve kasakalawe yavrularım.

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde ayhanbg tarafından 24 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan
    19.12.2010 tarihinde İsmail Beyden (cirol) aldığım tropheus mori kasakalawe yavrularım boyları 2 sm ile 6 sm arasında 3 batım yavrularıdır. Sağolsun beni kırmadı kendisi 2 sm lik yavruları da verdi toplam 11 adet yavru mori kasakalawe'ye kavuştum. İnşallah sorunsuz bi şekilde büyütmek nasip olur.Sizler de ( maşallah ) demeyi unutmazsanız sevinirim. İsmail beye misafir perverliği ve yardımları için çok teşekür ediyorum. Kendisine bol bol yavrular diliyorum.

zgrkaralar, Erman Pehlivan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Çok güzel görünüyor keratalar. Umarım sağlıklı büyütür, sağlıklı yavrular alırsınız.
    Maşallah... :nazar:
    Saygılar.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah maşallah. :nazar: İsmail'in yavrularına oldu bitti hayranım zaten. Şanslısın Ayhan kardeşim emin olabilirsin. İnşallah senin de yavru konularını bol bol takip ederiz.

4. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar sağolun. ;)

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Ayhan maşallah :nazar::nazar: stres denen bir şey yok afacanlarda ,her zaman kapım açık kardeşim en ufak bir yardımım dokunduysa bu benim için en güzel ödül.Bir kaç ekleme yapayım hazır seni yakalamışken.Arka fon şeçimini düz mavi yaparsan renklerini daha iyi verirler ,birde ısıtıcıyı diğer köşeye alırsan görüntü daha güzel olur.Sağlıklı ve bol yavrular alırsın inşallah haftalık su değişimlerini aksatmazsan gelişimlerini çok rahat farkedeceksin.

6. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan
    Arka fonun farkındayım abi. Bu gün baktım 1 metresi 10 tl idi almaya karar veremedi bende mavi düşünüyordum tavsiyene uyucam en kısa zaman da tabelacıdan cama yapışan tek renk mavi yapışkanlı fon alıcam ısıtıcı da tam ortada akvaryum dengeli ısınır diye düşündüğüm için ortaya koydum.

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Ayhan son durum nedir umarım herşey yolundadır.

8. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan
    Çok şükür yolunda her şey bir sıkıntı yok abi.

9. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Merhabalar,

Balıklarınızın maşallahı var. İsmail abi , gene belirttiğinden daha büyük balık vermiş sanırım :) Resimde damızlık altı gibi gözüküyor.
    Herşey güzel ancak o akvaryum çok küçük. Yakın zamanda büyük bir tanka geçerseniz çok daha güzel olur , şuanki tankta da bol bol su değişimi yapmanız lazım ki balıkların büyüme hızı düşmesin.

Balıklarınız hayırlı olsun , güle güle büyütün.

cirol bunu beğendi.
  10. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan
    çok sağ olun düzenli her hafta su deişimi yapıyorum balıkların maşalahı var sağ olsun ismail abinin yaptığını herkes yapmaz balıların bi kısmı damızlık altı nelie bilcek boydalar akvaryumu büyütmeyi düşünüyorum ama önümüzdeki yaza doğoru anca büyütürüm ama devamlı takip ediyorum temiz bişi uygun fiyata denk gelirse alabilirim balki de 130,50,50 gibi bişidüşünüyorum boyutlarını.

cirol bunu beğendi.
  11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yavrularınız hayırlı olsun Ayhan bey.Sağlıkla belsersiniz İnşallah.:nazar:

12. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan
    Çok sağ olun.

13. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Ayhan yeni akvaryuma ekledinmi balıkları? sorun yoktur umarım.Yakın zamanda yeni resimleri bekliyorum.

14. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan
  15. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan
  16. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    Ayhan kardeşim maşallah tropheuslara çok güzeller.Bol yavru büyütürsün inşallah.

17. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Ayhan maşallah iyi bakmışsın afacanlara çene kısımlarında mavilikler belirmeye başlamış:nazar:.Dekor'da yuvarlak hatlı taşları yan yatırıp bir tanesini üst'te koyarsan daha iyi olur.Diğer kaya yakışmamış bence onuda yuvarlak hatlı taşlarla değiştir.Sağlıklı şekilde büyütüp bol yavrular alırsın inşallah.

18. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    ayhan bey bence arka fon mavi olması çok iyi olmuş ciddi anlamda balıklarda renk değişimi var allah analı babalı bol bol balıklar nasip etsin saygılarımı sunar maşallah demeyide unutmayalım....

19. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan
    Sağolun inşallah sorunsuz büyütmek nasip olur ismail abi dekora pek önem vermedim. Elimde ne varsa taş olarak şimdilik koydum içime sinen güzel taş bulursam alıcam. bu taşları geçici olarak koydum zaten ısıtıcıyı falan'da tam düzeltmedim yavaş yavaş ufak tefek değişiklikler yaparım, çok şükür sorunsuz yeni tankıma aldım balıkları ilerde değişik fotoğraflar paylaşırım.Yorumlaınız ve bilgileriniz için çok teşekürller.

20. Fish45

Fish45

İsim:
    Mahmut Yavaşlar
    Cevap: 120*50*50 -300' litrelik tank'ım ve kasakalawe yavrularım.

Akvaryumunuz hayırlı olsun.Akvaryumunuzun yeni hali daha güzel olmuş.
    Biraz daha dekor yapabilirseniz çok güzel olur.
    Su neden yarıda ona anlam veremedim.

Saygılar...

Sayfayı Paylaş