1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120*50*50h - 8mm yeterli mi?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Kubilay* tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Yeni akvaryum almayı düşünüyorum 120*50*50h cm 8mm bi akvaryum buldum "rodajlı cam ile kayıt ve kuşaklarla güçlendirilerek üretilmiştir." yazıyor sizce bu ebatlara 8 mm yeterli midir? +2 yıl garanti var.

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    http://www.akvaryumportali.com/diy.php bunu kullanarak güvenli olup olmadığına bakabilirsin Kubilay. Burda güvenli olarak görünüyor. Ama çok güvenli olması, güvenli olmasından daha iyi olacaktır. Güvenlik faktörünü 2.5 değil de 3 veya üzeri yaparsan cam kalınlığı artacaktır ;)

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Yükseklik 50 olduğundan dolayı, 8 mm yeterde artar bile kubilay.

4. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Tamam o zaman 8mm alırım.Peki buna bendeki 1000lt dış filtre yeter mi?

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    1000 litre / Saat yeterli olur tabi ki. Sana tavsiyem, markası kalitesi belli filtreleri seç ;) Sonradan başın ağrımaz.

6. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Bendeki has marka ama sadece markası has görüntü ve malzeme yerleri herşeyi Eheim le aynı yapmışlar.Sadece malzeme kalitesi biraz düşük.

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Öncelikle şunu düşünmekte fayda var. Has dış filtreler neden online alışveriş sitelerinde boy göstermiyor? genel olarak bakıldığında HAS dış filtre satan online alış veriş sitesi hemen hemen yok denecek kadar az.

(Hesapta) 750 Litrelik Has marka dış filtreyi kuzenim kullanıyor. 140 Litre akvaryumu var. Su ayda bir sapsarı oluyor. Tecrübe ile sabittir. Elinizdeki filtreyi bir an önce satın başka alın..

Has filtreyi detaylı olarak incelemek ve anlatmak gerekirse; motor pervanesi tatmin edici büyüklükte. Buna rağmen debi oldukça düşük kalıyor filtrede. Musluklarının olmaması bir dez avantaj. Ayrıca hava pompası da yok. Emme yöntemi ile ilk suyu bastırabiliyorsunuz. Diğer türlü basamıyor malesef doğal olarak. Sepetsiz, sepet yerine geçen oval filtre içi çanaklar kullanılıyor HAS filtrede. Çanaklar oldukça sert bir plastikten yapılmış ve güven vermiyor, sanki kırılacak gibime geliyor. Ayrıca üstte bulunan kulp ve hortum sabitleme yeri çok çabuk kırılma özelliğine sabit. Bunların haricinde 16 mm boru kullanılması bir açıdan boru içi yosunlaşmada ekstra debi düşmesini engelliyor. Bana göre tek artısı bu....

Has marka Hesapta 750 litrelik Kuzenin filtresi;

Ben kesinlikle ve kesinlikle önermiyorum. Eheimle de ilgisi yok. Has türk malı bir filtredir. Eheim alman malı. Türk malı tercih edecekseniz de, ekol alın bence. HAS tan iyidir diye bilgiler var intnernette yorumlarda mevcut. Kullanan tandığım yok ancak daha iyi olması, çok satılıyor olmasına bağlamamak ta lazım.

Bu Has filtrenin bir sitedeki ilanı. Açıklamalarında da türk malı olduğu yazılı zaten..

Buda benim kullandığım filtre. Çok memnunum. Hem sessiz, hem verimli. 2 ayda bir bakım yapıyorum. Debi düşük gelebilir ancak benim için sonuç önemli. Akvaryumum 250 litre, 20 balığım var canlı yükü olarak. gayet memnunum. Ayda 1 veya 3 hafta da bir %15 su değişimi yapıyorum takriben..

Size önereceklerim bunlar. EHEIM de alabilirsiniz maddiyatınız varsa ama bana soracak olursanız, (eheim de alamıyorsanız) Atman EHEIM den sonra gelen ömürlük filtrelerden biri.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 19 Haziran 2015
  8. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Çok teşekkür ederim Erman abi önem verip bu kadar yazdığın için.Gerçekten bu yazıdan sonra HAS'tan baya bi soğudum.Eheim veya Atman alıcam artık birden almamda hepsini yavaş yavaş tamamlarsam sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.Tekrar teşekkür ederim.:)

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Rica ederim. Teşekkür et butonunu kullanabilirsin ;) Ben Atman F4 ümü ikinci el aldım izmir içinden elden görüp teslim aldım. Kutusuyla birlikte vermişti satan adam sağolsun. Bütün aparatları tamdı. 100 liraya almıştım 6 ay evvel. Çok ta memnunum. Yazımı sonradan mağdur olup ucu hobiden soğumaya kadar gideceğini bildiğim için açıklayıcı yazmaya çalıştım. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ;)

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Atman ve Jebo kullanıyorum.. 2'sindende çok memnunum.. Jebo çok ucuz çokta güzel iş yapıyor.. Eheim'ında tiryakileri var ama bence çok pahalı.. Sepetli olmasıda diğer tercih sebebim..

Sayfayı Paylaş