1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120* 60* 50* Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde kutluhan tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    120* 60* 50* Akvaryumum

Bence akvaryumun dekoru doğal değil sanki bina gibi o yüzden hoşuma gitmedi.Tabi herkesin kendine özgü bir zevki ve tarzı var renkler ve zevkler tartışılmaz.Zeki mi bu mürenler esprisini yapmadan geçmiyim dedim .smiley18.gif
    Balıkların çok güzel hayırlı günler dilerim.Selametle saygılar:gif

2. safak

safak

120* 60* 50* Akvaryumum

Balık seçiminiz tam benim zevkime göre.Dekorda güzle ama çok yapay duruyor.

3. KeVoK

KeVoK

120* 60* 50* Akvaryumum

Teşekkür Ederim Volkan bey...

4. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    120* 60* 50* Akvaryumum

Öncelikle portalimize hoş geldim Kutluhan abi.Bu müreni bende yeni öğreniyorum gerçekten çok güzelmiş evet şafak abi Kutluhan abide bizim kafadan gibi duruyor ;) Kutluhan abi birde müreni aldığınız yerin adresini verebilirmisiniz bana şubat tatilinde Kocaeli'ne gidicemde büyük bir ihtimal bulabilirsem alırım bende :)

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    120* 60* 50* Akvaryumum

Öncelikle ben de hoşgeldiniz demek istiyorum Kutluhan Bey.

Akvaryumunuz , sıradanlığın dışında , ilginç dekor ve canlıara sahip , dikkat çekici bir akvaryum.

Farklı bir hava var akvaryumunuzda. Ben şahsen bayıldım. Tebrik ederim.

6. kutluhan

kutluhan

Teşekkürler Özcan bey.Elimden geldiğince doğal ortamlarını yaratmaya çalıştım.Ama tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz:)Mürenler oldukça zekiler gün geçtikçe farkediyorum,sesleri duyulmasada:D:D Saygılar..

Teşekkürler Şafak bey.Şimdilik bu dekor iyi bana göre belki ileriye doğru değişklikler yaparım.

Hoşbulduk Kadircan.Müreni aldığım yer ZET akvaryum İzmit merkez.Karadeniz pidecisi sokağında kime sorsan gösterir.Ama orda sadece 2 tane müren vardı ve bayadır duruyorlardı.Bundan sonra gelirmi yine bilmem.Ama gelirse sana burdan haber veririm;) Kendine iyi bak.

Teşekkür ederim Hüseyin bey.Elimden geldiğince farklı bir tank kurmaya çalıştım İnşallah güzel güzel büyütürüm.Saygılar.

7. kutluhan

kutluhan

120* 60* 50* Akvaryumum

Beklediğimiz gibi mürenler akvaryumdaki balıkları yemeye başladı :( :( Dün görkem bize gelmişti beraber akvaryumu izlerken siyah mürenin akvaryumdaki en büyük challengera saldırdığını gördük...Sadece saldırmakla kalmadı hayvanı dönerek parcaladı ve kafası haric her yerini yedi :( :( :(
    Fotoğraf makinamız yoktu cep telefonuyla cekebildik.
    Dün birde akvaryuma strafordan kapak ve altını kapatmak için dolap kapağı yaptık .Üstünü kapladık. Şimdi görkemle beraber bu fotoğrafları koyuyorum.

Bu fotoğrafi 2 gün önce cekmiştim müren ve astronot yan yana sorunsuz duruyorlardı.
    [​IMG] [​IMG]

Akvaryuma yaptığımız dolap ve dolap kapağı.
    [​IMG] [​IMG]

Müren ortalıkta gezen challenger yakaladı ve arka tarafa çekti ,arka tarafta dönerek parçaladı.
    [​IMG] [​IMG]

Dönerken ;
    [​IMG] [​IMG]
    Yemeden önce balığı altına aldı ve beyaz mürenin yanına gelmesine izin verdi.Sonrada kafası haric her yerini yedi.
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

Arkadaşlar mürenleri geri vermeyi veya satmayı düşünüyorum.Aslında çok hoşuma gidiyor bu saldırganlıkları ama akvaryumda balık kalmıycak gibi.

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    120* 60* 50* Akvaryumum

Geçmiş olsun Kutluhan. Üzüldüm. :( Uyarmıştım seni ama, sanada hak veriyorum tecrübe etmiş oldun. .8.

Saygılar.......

9. melike

melike

İsim:
    melike
    120* 60* 50* Akvaryumum

Öncelikle akvaryumun bence korku filmi gibi içinde 2 tane yılan var ya her nekadar müren desende bence yılan.
    Ayyy çok fena ya. aha:gif Resmen şok oldum.Bence onların yanına başka balık koyma olanlarıda al başka bir akvaryuma koy.Resmen canlı yem koyulmuş gibi olmuş.Tabi bir tavsiye.
    Birde aklıma bir soru takıldı.O akvaryuma ailen bişi demedimi nasıl izin verdiler.Benim akvaryum 50lt eve sokana kadar atla karayı seçtim.İçindeki vatoza bile bu ne böle sülük gibi çıkar bunu götür dediler. :(

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    120* 60* 50* Akvaryumum

Geçmiş olsun Kutluhan abi çok üzüldüm :( bence sat yani hayvanın sadece kafası kalmış çok geçmiş olsun yaa gerçektende üzüldüm. Sağlık olsun biran önce sat veya takasla ;)

11. görkemtemel

görkemtemel

Herkese merhaba;

Olayın canlı şahidiyim, tatlı su mürenlerinin bukadar vahşi olduğunu bilmiyordum. Bir gün önce karides vermemize rağmen büyük boydaki bir challengerı parcaladı kurtaramadık balığı...Mürenleri almak isteyen arkadaşlar varsa aldığımız fiyattan vermek istiyoruz.Gönül isterki hediye edelim ama akvaryuma çok masraf yaptı kutlu durumu biraz toparlaması lazım...

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    120* 60* 50* Akvaryumum

Ben olsam Müreni satmam. Çok farklı bir havası var. Hayvanın doğası gereği bir agresifliği var. Birlikte tutulacakları balıklar iyi seçilecek ve besin şartları elbette yerine getirilecek. Karar elbette sizin fikrimi yazmak istedim.

13. görkemtemel

görkemtemel

Temel abi bende öyle düşünüyorum ama yanında yaşayabilecek bir balık aklıma gelmiyo...Dünkü olaydan sonra mürenlerden korkar oldum :) :) Tuzlu su mürenleriyle aynılar sanırım .Birde kutlunun akvaryumda vatozlardan bir tanesi kayıp sanırım onuda götürmüşler :F

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    120* 60* 50* Akvaryumum

Yanlış düşünüyorsunuz bence Görkem. Öyle haşin göründüklerine bakmayın tatlı su mürenleri aslında hassas balıklardır. Karışık balık yüklü akvaryumlarda nufuz azalır bazen fakat çoğunlukla beslenmeyip aç bırakıldığından balıklara kaynaklanır. Soyulmuş karides ile yeterince besleyin yeter. Tabi elbette uygun tank arkadaşı seçimide önemli. Balıktan balığa değişken bir konu. Tank arkadaşları, Rockrod(LOTELLA RHACİNA), Tetraodon nigroviridis, Tetraodon traodon sabahensis ve Tetra odon Fluviatilis. Zaten kendi türüyle uyum içindedir. burda:gif

15. görkemtemel

görkemtemel

Teşekkürler Temel abi butürleri bulmaya çalişicaz Kutlu'ya.Gercekten çok hoşmuş beraber yaşayabileceği balıklar...Mürenler gerçekten çok güzel balıklar yolu buraya düşen arkadaşların görmesini dilerim.Özelliklede karides yerken :heyo:

16. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    120* 60* 50* Akvaryumum

Acı bir tecrübe olmuş.. Ön araştırma yapmadan balık eklemenin cezasını siz paranızla zavallı balıklarda canlarıyla ödediler.. :uyari:

17. kutluhan

kutluhan

Saolun Murat bey.Doğrusu bende çok üzüldüm Görkem'le beraber..Ama tecrübemiz biraz acı oldu sanırım:S

Melike hanım tepkinizi normal karşılıyorum çünkü biz o anı yaşarken daha da şoktaydık:S Ama sanırım mürenlerimden vazgeçemeyeceğim.İyi bir besleme ile bu sorunu çözeceğimi düşünüyorum.İkinci sorunuza gelince Kocaelide öğrenci evim var o yüzden istediğim canlıyı beslemekte özgürüm:D ama müren beslemek bir tutku haline gelmeye başladı sanırım:D Saygılar............

Saolasın Yavuz.Bende üzüldüm çok.Ama sanırım vazgeçtim satmaktan.İyi bir besleme ile aşacağım bu problemi;)

Görkem kardeş ben vazgeçtim senide vazgeçircem:D Sanırım besleme işini biraz hafife aldık aç kaldığı için yaptı.Ya da hala böyle düşünmek istiyorum:D

Temel bey kesinlikle size katılıyorum.Mürenleri beslemek benim için bir tutku haline geldi ve dün gece çok risklide olsa karidesi elimle vardim büyük bir parçaydı zaten kibarca aldı elimden ve ben sadece şoktaydım.Sanırım birbirimize alışıyoruz:D Ama iyi bir besleme ile diğer balıklarla barış içerisinde yaşayacağına inanıyorum.Saygılar...

Evet vatoz hala kayıp görkem:D Bir kayanın altındadır umuduyla yaşıyorum hala:S

Önerilerinizi dikkate alacağımız kesinlikle doğru Temel bey.Çok teşekkür ederiz.Bu türlerdende en kısa zamanda bulmaya çalışacağım.Saygılar...

Evet yolu Kocaeliye düşen arkadaşlar özellikle beslenirken görmelerini tavsiye ederim:D

Haklısınız,bundan sonra daha iyi bir besleme ile bu sorunu halledicez inşallah..Saygılar..

Sayfayı Paylaş