1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120*60*50 Reef Aquarium S-how Must Go On

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde YMR_AY tarafından 24 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Ben bir akvaryumcu arkaşın tavsiyesi ile ,poliüretan köpük ile kayalarımı dışarıda yapıştırdım 1 gün kuruması için bekletip taşan kısımları falçata ile keştim baya sağlam oldu buda bir seçenek olabilir tabi benim kayalar geniş yapıştırma yüzey alanına sahip caribease di fijide nasıl olur bilemem. oldukça ekonomik bir ürün

2. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bir de cyanoacrylate+karbonat kombosu var ama kayada denemedim. Tavsiye edilen ürünler reefsafe ise sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Yettim gariiii :D Önceliklee kayanın ayrılmış olan bölümleri tamamen hızlı yapıştırıcının kullanıldığı bölümler.Kaya ilk ayrıldığı zaman ben zaten @mekatronik Erdoğan beyin yolladığı yağıştırıcı ile alt taşıyıcı bölümü yapıştırmış kurumaya bırakmıştım.Sonra akvaryumcudan gelen arkadaşlar boşver boşver diyerek hızlıca giriştiler.Havada uçuşan o spreyli yapıştırıcılar,cırt bantlar vee hopp tanka koyuverdiler kayayı.Bu tabiki onlar için kuruma süresini beklemek gerekmediği için avantajdı.Yıkılmada benimde hatam oldu.Çünkü en uçtaki ince dalın oraya plate bir kaya koyup sps leri ona dizmiştim.Dengeyi zorlamış olabilirim.Ama kaya zaten çok çok inceydi.Yani herşey bir pamuk ipliğine bağlı olmamalı diye düşünüyorum.
    Yıkılan kayaları çıkartıp temizlediğimde; hızlı yapıştırıcının kayaya tam nufüs etmediği ve rahatça kabuk gibi kalktığını gözlemledim.Erdoğan beyden gelen yapıştırıcı kullanılmış bölüm zaten blok halinde ayrışmadan duruyordu.Sadece ucuna eklenmiş kuma dayanan bir kaya sallanıyordu onuda ben söktüm.(Enemmm otopsi raporu gibi oldu)
    Deniz tutkalı diye geçen kuruyunca köpük şeklinde olan yapıştırıcıyı daha önce denedim.Bendeki olumsuzluğu çabuk kurumadığı için o dalları saatlerce tutamayacağımı anlamak oldu.Hee geniş yüzeyli kayalarda başarılı olabilir.
    Stonefix adlı yapıştırıcıyı başka bir platformda geçtiği için denemek istedim.Kesinlikle 15 dk.falan kurumuyor öncelikle.Çıplak elle yaptığım için tüm oyuklara ulaşma şansım oldu.Öyle hemen kırılıverecekmiş gibi durmuyor. Ama inanın o kadar para vermeye gerek yok.Direnk rengi olsun,dokusu ve kokusu bile direk bildiğiniz fayans yapıştırıcısı.Nalburda kg 10 tl bile olmayan malzemeyi süslü ambalajla dünyanın parasına satıyorlar anlayacağınız.

Montimahir ve mekatronik bunu beğendi.
  4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hakan bey çok bile durdum uslu uslu :D Kurcuklamasaydım çatlardım inanın.

:D :D Buna siz dünyalılar rahat batması diyorsunuz.Armatür işi hallolunca acanları bir nanoya geçirme planlarım var Erdoğan bey.Ledde verdikleri görsel çok güzel ama t5 altında çok doyurucu gelmiyorlar. Aslında hep bir gıvıldanmak, hep bir arayış..adını ne koyarsanız koyun :D

mekatronik ve veysel bunu beğendi.
  5. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Sebep sonuç ilişkisi bakımından aydınlatıcı bir yazı olmuş, elinize sağlık.

Led vs T5 ikileminde bocalayıp güzelim 3x radion pro’yu sökerek t5’e döndüm ama hatayı anladığımda artık çok geçti. Yiğitliğe .ok sürmemek adına yakınımdaki dostlarım haricinde pek kimseyle paylaşmadım. Hobi hayatımda benim için negatif kırılma noktalarından biridir maalesef. Led’in keyfi başka, hele Acan gibi canlılarda bambaşka. Sonuç olarak mevcut gıvıldanma durumu gayet makul, anlaşılabilir ve yerinde bir reaksiyon bence. Fikrine olumlu bakıyorum fakat lütfen en başından bir değil üç kere maddi ve manevi anlamda düşün ve hesapla, sonrasında uygulamaya geçersen iyi olur.

YMR_AY, gokhantiknaz, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Cift renkli epoxy ve hatta sari mavi sunfix canavar resmen.

Direk bununla birlestirdim son tankta bulunan kayalari.

YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  7. El Patron

El Patron

İsim:
    Emre
    Bence aguafrest stonefix bildiginiz cimento gibi ve bayagida saglam tutuyo ben bayagi bi kullandim cok ta memnum kaldim herkesede tavsiye ederim...

veysel bunu beğendi.
  8. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Yağmur hanım tankınız devam ediyormu?

YMR_AY bunu beğendi.
  9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Selamlar.Pek el kol girmeden,15 günde 1 su değişimi,biraz kh katkıyla tank sakince devam ediyor Çağatay bey :)

20180711_185137 - Kopya.jpg

20180712_110841.jpg

Ufuk_Arslan, veysel, mekatronik ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  10. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    5 tanemiydi anthiaslar :)

veysel bunu beğendi.
  11. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Anthiasalar 11 tane Gökhan :D toplam 18 balık var.Heee bide dün annemin maşasıyla yakalayamadığım 1 yengeç var.

jam ve veysel bunu beğendi.
  12. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Güzel görünüyorlar , antihias sürüsü harika olmuş

13. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Antihiaslar çok şirin maşallah :nazar: KH bende de sıkıntı içerde mercan bile yok boş akvaryum 6.9 maksimum gördüğü değer bakalım ne olucak su değişimleri devam temo27

Sayfayı Paylaş