1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120 litre sp ve yunus

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Leronoy tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. Leronoy

Leronoy

İsim:
    Mehmet
    Merhaba. Daha büyük bir akvaryum kurma hayalim vardı fakat şimdilik idare etsin diyerekten 120 lt de karar kıldık. 1 e 2d sp ve 1e 2d yunus aldım. Biliyorum yunuslar daha geniş tanklara ihtiyaç duyuyor, ileride daha büyük bir tank daha oluşturacağımı düşünerek aldım. Kaya tedariki için hafta sonu baraja gideceğim şimdilik böyle bir düzen oluşturdum. Ayrıca bugün 2 dişi sp daha akvaryuma koymayı düşünüyorum.
    P7020154 [800x600].jpg P7020141 [800x600].jpg P7020140 [800x600].jpg P7020143 [800x600].jpg

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslına konuya mesaj gelmemesini yadırgamamak gerek. Çünkü konuda bir soru yok, bir sorun yok ve zaten yapılması gereken yapılmış veya planlanmış. Hayırlı olsun şimdilik kararınız. Mevcut akvaryuma kararınıza ekleyecek birşey bulamadım. :ay:

3. Leronoy

Leronoy

İsim:
    Mehmet
    Bu mesajınız doğru yolda olduğumu gösteriyor :) Varsa eksiklerimi , doğru yoldaysam da bunu işinin ehli kişilerden öğrenmek yeni başlayan biri için oldukça önemli. Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum. ;)

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yeni kaya eklemesi yaptığınzda akvaryumunuzun içinde bulunan vazo ve yanlış görmediysem plastik bitkileri çıkarırsanız daha güzel olacaktır.Arka kısma düz mavi fon'da koyarsanız görsel açıdan güzel olacaktır.

Leronoy bunu beğendi.
  5. Leronoy

Leronoy

İsim:
    Mehmet

Bu kayalar dereden toplandı. Kaynar suya attım ve tuzladım. Deterjanla yıkayıp iyice duruladıktan sonra akvaryuma koymayı düşünüyorum. Balıklara herhangi bir zararı olur mu acaba?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sorun olmaz daha ne olsun cam gibi olmuşlar maşallah. Deterjana gerek yok bu gibi temizlik işlerinde. Düz yüzey kaya sorun olmaz ama gözenekli yapılı kayalarda aralarda kalırsa sıkıntı yaratıe akvaryumda.

7. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Aman deterjan koymayın zararı olmasın sonra kaynatılıp tuzlanmış artık salınım yapmaz bakteri makteride kalmamıştır.

8. Leronoy

Leronoy

İsim:
    Mehmet

Çamaşır suyu ile temizleme ve ardından güzel bir durulama sonunda, taşları akvaryuma yerleştirdim. Taşlardan sonra balıklar sersemledi hepsi ortada toplandı. Ne sağa ne sola ortada bekliyorlar öylece :D

Uploaded with ImageShack.us

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklar sağlıklı maşallah. Arka fon güzel olur ve sanki dekoru biraz daha artırmak gerek gibi. Yapay gemi de çıkarsa çok daha güzel olur.

10. Leronoy

Leronoy

İsim:
    Mehmet
    En alttaki resim soldaki dişi sp bugün geldi. Sağ üstteki de bizim mazlum erkek :) Yeni gelen dişi, erkekten 2 cm kadar büyük. Şu an için herhangi bir hareket yok :(.

Dediğiniz gibi arka fon şart. Taşlar hiç hoşuma gitmedi, sanırım denizden toplayacağız artık. O zamana kadar idare etsin. 30 cm genişlik dekor konusunda biraz kısıtlıyor bakalım ne çıkacak ortaya.

Sayfayı Paylaş