1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120 lt için hangi türü beslesem daha doğru olur

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde yasarbaba tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. yasarbaba

yasarbaba

İsim:
    Yaşar Baba
    Açıkcası bu hobiye yeni başlıyacağım. İlk başlarda sarı prenses beslemeyi düşünüyordum. Daha sonra 120 ltlik bir tankın forumdan edindiğim bilgilere göre dar gelceğini düşünmeye başladım. Ve bu kararımdan vazgeçcem. Sizce hangi türü beslemeliyim. Akvaryumu buna göre kurcam çünkü. Bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Hiç bir canlının verdiğim yanlış kararla ölmesini istemiyorum.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Konu sanirim tuzlu su bolumune acilmis. Konuyu tasiriz uygun bolume.

Leptosoma ve Leleupi beslemenizi oneririm.

Cep mesaj...

yasarbaba bunu beğendi.
  4. yasarbaba

yasarbaba

İsim:
    Yaşar Baba
    Temel abi doğru sölüyorsunuz yanlış yere açmışım :( Kusura bakmayın. Taysiyen için ise teşekkür ederim.

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Konu ilgili bölüme taşındı.

6. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Canlıdoğuran , tetra türleri ve cichlidler ... Birçok seçenek mevcut.

120ltlik bir akvaryumda calvus'ta olabilir. Ancak üreme sonrasında yavrulara çok özen göstermeniz gerekebilir.Keza diğer cichlidler de büyüdüklerinde akvaryumun darlığından dolayı sorun yaşayabilirsiniz.

Bence bu hobiye yeni başlıyorsanız tetra gibi türlerle biraz deneyim kazanmalı daha sonra akvaryumunuzu büyüttüğünüzde de cichlid türlerine yönebilirsiniz.

Sizin akvaryumunuzda da cichlid bakılabilir belki ama sorun yaşama riskiniz mevcut.

7. ŞAFAK_HANÇER

ŞAFAK_HANÇER

İsim:
    Şafak Hançer
    120 litrede bence tetrzon çok hoş olurdu.Bu arada 120 litre sarı prenses,mavi imparator,ıceman vs gibi amlawi türlerine ufak gelmez tabi sayılarını ayarlayabilirseniz...Fakat bence malawi yerine daha değişik türler bakmanızı tavsiye ederim.Özellikle silver dollar ve melek karması bir tank çok güzel olur...Saygılar.

8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Aslında siz hangi yönden gelişeceğinizi bilmelisiniz. Balıkları iyi araştırınız. Ona göre hangi balığı beslemek istiyorsanız ona doğru adım adım gidecek balıkları seçebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş