1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120 lt lik mavi yunus akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde wuslat tarafından 22 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir

Evet arkadaşlar akvaryumum küçük bunun bilincindeyim ama mecburen kullanıyorum çünkü oturduğum evde çok küçük :) daha büyük akvarymu evin herhangi bir bölümüne sığdıramam.

İçine pek bir katkı yapamadım nebileyim bitki ws gibi işlerden başımı alamıyorum.

Bu sabah izlediğimde dişilerden biri yem attığım halde gelmedi hastamı diye baktım ağzı kapalı hafif açıp kapıyor ve ağzınının alt kısmı diğerlerine göre şiş sanırım gece çiflteşmişlerdir izlediğiniz için teşekkür ederim şimdiden :)

ENVER, vanlyy, RuFKaD ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun Maşallah,bahsettiğiniz dişi yunusu göremedim gıdığı var mıydı...:)

wuslat bunu beğendi.
  3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Maşallah formları güzel ,yer sorunu olmasaydı istenilen hacimde bir akvaryum ile balıklarınız dahada güzel form kazanırlardı.

Akvaryumda sadece kum seçimi yanlış olmuş 0,5 mm silis veya quartz kum daha iyi olurdu.Bu türler kumu ağzına alıp atmayı severler.:)Son olarak düz mavi fon daha güzel olabilirdi.:)

wuslat bunu beğendi.
  4. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Evet gıdığı vardı hatta erkek onu korumada tutuyor diğer dişi yunusarı yaklaştırmıyor ona :) sizin için bir resim çekebilirsem foruma atayım olmazsa :)

ismail bey kum olayını en kısa zamanda halletmeye çalışıcam. Zaten bende bilincindeydim elimde olan kumu kullanmak zorundaydım. Fon olayında haklısınız zamanla taşlar yerine oturacak inşallah :)

cirol bunu beğendi.
  5. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    alarslan bey buyrun yavruları olan dişinin resimleri ilginç olanı ise akvaryumdaki büyük dişilerde olmadı en küçüklerinden birinde oldu nedense :)

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Hayırlı olsun dişinin ağzı dolu:)Umarım devamı gelir.

wuslat bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Evet gıdık sarkmış gözün aydın abi...:)

wuslat bunu beğendi.
  8. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Teşekkür ederim darısı herkesin başına :)

Alparslan bunu beğendi.
  9. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Gayet sağlıklı görünümdeler.Umarım yavrularını sağ salim alır büyütürsün.Tebrik ederim

wuslat bunu beğendi.
  10. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    cok güzel balıklar allah devamını getirsin inşallah balıklarınızı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin yüce rabbim.

11. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    ALLAH razı olsun kardeşim teşekkür ederim

ENVER bunu beğendi.
  12. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    En kucuk disi biraz daha yatkin yumurtlamaya demekki

13. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Akvaryumun ısısı 26 idi dedim 28 e çıkarsam neolur denedim ve ardına hemen dişinin biri ağzında yumurta :) sürekli gözetliyorumki erkek yunus diğer dişilerin peşine düşmüş titreyerek yanaşmaya çalışıyor akvaryumda 12 dişi 1 erkek var 4 ünden yavru alsam ALLAH derim :)

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi ne yapıyorsan değiştirme aynen devam...:)

15. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Arka fon hoşuma gitmedi.İsmail hocamın da belirttiği gibi düz mavi bir fon süper olurdu.Kumu değiştireceğinizi belirtmişsiniz ki bu da çok yerinde bir hamle olur.Tank ebatı için ise mevcut şartları ve uygunluğu siz belirleyeceksiniz.Daha büyük bir tank mümkün olmuyor ise 1 e - 4d olarak balık sayısını azaltabiliriz mesela.Küçük bir tank içinde bir de balık sayısı fazla olursa ölümler-yaralanmalar-stres kaçınılmaz olur gibi ?

16. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL
    maşallah güzel balıklar keşke şöyle 150 170 cmlik bir tankta bakabilme imkanınız olsaymış daha güzel olacaklarmış

wuslat bunu beğendi.
  17. by.malawist

by.malawist

Yer:
    Adana
    Maşallah Allah nazarlardan korusun,yunusta üretim stabil sıcak suda daha hızlı olur,su piresi ve haftada 2 defa ince kıyılmış karidesle desteklerseniz verim dahada artacaktır.
    Saygılarımla.

Sent from my iPhone using Tapatalk - Yusuf Özbuğutu

Sayfayı Paylaş