1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120 x 80 x 30 Frag Akvaryum Yapımı

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Okurt tarafından 14 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

ismail merak etme öyle ortalıkta dolaşan canlılar değil ben en son 9 ay önce görmüştüm :) hayvan cam tabanlı akvaryuma geçince şaşkınlığından ortada kalmış bir hali vardı. İşin bir yanı pek iyi bir şey değil tabi, o kadar az gözüküyorlar ki eğer varsa akvaryumdaki diğer canlıların bundan zarar görüp görmediğini ve hatta akvaryumda olup olmadığını anlamak bile çok zor. Ben kumsuz akvayuma kaya taşıması yapmış olmasam belki hiç karşılaşamayacaktım ???

cirol bunu beğendi.
  2. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Anacığımmmmm :eek:

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Müren yer onu...:)

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Abi maşallah tank faliyete geçmiş ama Yılan beslediğini bilmiyordum :D

Okurt, YMR_AY ve Montimahir bunu beğendi.
  5. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Halil Alparslan'ın mürenle kapıştıracağız onu, 5-6 aya hazır olur :) :)

YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
  6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Süper olmuş özdemir, iyi günlerde seyret.
    Sağ taraf çok karanlık kalmış, azıcık kaydırsan sağdaki armatürü :)
    Yüksekliği 30 yapmak çok isabet oldu. Mükemmel görünüyor bence.

Alparslan bunu beğendi.
  7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Abi aslında 6x39 watt olacak ve burda olduğu gibi enlemesine değil boylamasına olacak, şu anda geçici olarak bu şekilde yerleştirdim. Bir kaç güne yukardan geçen bir askı sistemi yapacağız, tavan alçıpan asma tavan, delemiyorum artık bir aparat düşüneceğiz akvaryumun üstüne yerleştireceğiz.

BulentS bunu beğendi.
  8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Alçıpan İçin özel dubeller var onlarla yapabilirsin yada tavana yakın Duvardan Dışa doğru çıkan Profil veya boru ile güzel askı aparatı olur.
    Bu arada Alçıpan dubeli ile tavana 106 ekran LCD televizyon astık fabrikada ondan diyorum.

9. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Ev kira olmasa ben duvarları bile kırarım Haili ama :) :):confused:

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Özdemir abi kalın camdan yapıştırarak iki tane L şeklinde aparat yapa bilirsin...

Okurt bunu beğendi.
  11. Özdemir abi frag tankı vallahi çok güzel olmuş, yüksekliği de iyi :)

Okurt bunu beğendi.
  12. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bırak tankı biz Özdemir'i merak etmeye başladık.Çok çalıştırıyorlar bu adamı çok :)

13. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    benim akvaryumda 30 cm cam yüksekliği yaklaşık 25-27 cm su yüksekliğidir, 3 x 39 softlara ve zoalara , tam ortaya ve yükseğe koyarsanız sps lere bile yeterli gelecektir. Bence armatürü biraz daha indirin 30 cm yukarıdan asarsanız çok ışık şiddeti kaybedersiniz 10-15 cm çok daha iyi olur.

14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Evet dün su yokken denedim 15 cm yükseklikte gayet net ve iyi aydınlatma verdi 2x39 w ati aqua blue ve ati special blue (actinic). 30 cm büyük kayıp yaşadım ışık şiddetinde. Artı olarak 3x39 w yaptığım zaman aqua blue+special blue+beyaz çok yüksek ışık verdi 15 cm de. Bende askı aparatını ayarlı yapıp 4x39 w monte edip 15 cm de 2x39 w kullanacağım ilk zamanlarda.

KGEYGS bunu beğendi.
  15. muhammed

muhammed

Yer:
    Keçiören, Ankara
    İsim:
    Muhammed Akbaş
    Arkadaslar kolay gelsin bendede boyle bir proje vardi suanda camlari yapistirildi 120 *80*30 1cm lik camdan ama daha üstünü camlami kapatsam veya baska bi sekildemi karar veremedim bakalim istunede bi care bulursak super bisey cikti ortaya yakin zamanda fikir edinmeniz acisindan icine su girmemis fotosunu sizinle paylasirim

16. muhammed

muhammed

Yer:
    Keçiören, Ankara
    İsim:
    Muhammed Akbaş

Ekli Dosyalar:

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tam bir frag akvaryumu olmuş, güzel bir ışıklandırma da olursa çok iyi mercan büyütülür, balık eklemeyeceğine göre üstünü kapatmaya gerek yok mercanlar atlamaz...:)

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş